Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom
NATALII LEDWOROWSKIEJ
zdobycia I miejsca
KALINIE GUMIŃSKIEJ
zdobycia II miejsca
w Gminnym Konkursie Ortograficznym
o tytuł
MISTRZA ORTOGRAFII GMINY OSIELSKO
Życzymy dalszych ortograficznych sukcesów.
Brawo!
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom
NATALII LEDWOROWSKIEJ
zdobycia I miejsca
KALINIE GUMIŃSKIEJ
zdobycia II miejsca
w Gminnym Konkursie Ortograficznym
o tytuł
MISTRZA ORTOGRAFII GMINY OSIELSKO
Życzymy dalszych ortograficznych sukcesów.
Brawo!
Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim, czytelniczym wydarzeniu.
Na czym polegało nasze działanie - Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" i polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na łonie natury, wśród śpiewu ptaków, zapachu trawy i stokrotek. Nasi czytelnicy przyszli tego dnia z matami
i zorganizowali na zewnątrz przestrzeń czytelniczą. Można było czytać dowolnie wybraną książkę przez ucznia.
To był wyjątkowy czas my, książka i natura. Czas spędzony z książką jest bezcenny. Polecamy wszystkim :). Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.
#czytanienapolanie.
Koordynatorzy
Nauczyciele bibliotekarze
Promocja mediacji w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy przez uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mediatorów rówieśniczych.
Projekt autorski: Ewa Delwo-Dobrowolska
Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Paweł Skonieczka otrzymał kolejne powołanie do Kadry Polski w koszykówce w kategorii U15. Paweł obecnie reprezentuje barwy MKS Novum Bydgoszcz, a jego powołanie jest znaczącym osiągnięciem w środowisku bydgoskiej koszykówki.
Paweł należy do zawodników szkolnej reprezentacji zarówno w koszykówce, jak i piłce ręcznej. Był współautorem największych sukcesów naszej drużyny szkolnej w ostatnich latach – m.in. awansu do półfinału wojewódzkiego rozgrywek międzyszkolnych w koszykówce w 2026 roku oraz półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej w 2024 roku.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Serdecznie gratulujemy powołania do kadry Polski i życzymy powodzenia. 🏀💪
Uroczyste zakończenie Ligi Zadaniowej 2025/2026 dla rejonu Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego odbyło się 2 czerwca 2026 r. o godz. 9:00 w Auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3.
Miło nam przedstawić laureatów z naszej szkoły:
Klasy 7:
2 miejsce - Katarzyna Karwasz i Lena Chołaścińska
3 miejsce - Łucja Parol, Iga Łukaszewicz, Urszula Konieczka, Ignacy Bernatajtys, Zofia Chrobak, Krzysztof Horodeński
Wyróżnienie: Antonina Krysztoforska
Klasy 6:
2 miejsce - Michał Pruski
3 miejsce - Klaudia Klimuk
Wyróżnienie - Laura Bartnicka
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Monika Dryja i Halina Murawska
W dniu 29.05.2026 roku na basenie GOSiR w Osielsko odbyły się Mistrzostwa Szkoły Postawowej w Osielsku w pływaniu klas 1-3. W zawodach wystartowali wszyscy uczniowie z klasy 1d pływackiej i 2a pływackiej oraz najlepsi reprezentaci klas 2b, 2c, 2d, 2e, 3a,3b,3c,3d i 3e. Klasy pływackie były osobno sklasyfikowane.
Nasi najmłodsi zawodnicy konkurowali między sobą w stylu dowolnym i grzbietowym. Wszyscy pływacy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy medale. (nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców) Szczegółowe wyniki z czasami będą wywieszone na tablicy informacyjnej przy sali gimnastycznej.
Oto medaliści:
Klasy trzecie:
styl dowolny dziewcząt:
1 Ziemniarska Matylda 3d
2 Kaaz Pola 3c
3 Zawieruszyńska Hanna 3a
styl dowolny chłopców:
1 Erdman Jakub 3d
2 Łagoda Igor 3d
3 Budka Krzysztof 3a
styl grzbietowy dziewcząt
1 Berent Aleksandra 3e
2 Gumińska Milena 3e
3 Zawadzka Julia 3d
styl grzbietowy chłopców
1 Deja Błążej 3d
2 Liszewski Wojciech 3a
3 Michałek Jacek 3c
Klasy drugie (2a dziewcząt, 2b, 2c, 2d, 2e)
styl dowolny dziewcząt:
1 Jakóbczak Iga 2c
2 Szymczak Liliana 2c
3 Twaróg Martyna 2e
styl dowolny chłopców:
1 Joachimiak Emil 2f
2 Woźniak Antoni 2c
styl grzbietowy dziewcząt
1 Czerwonka Emilia 2b
2 Topolńska Iga 2a
3 Stpiczyńska Jadwiga 2f
styl grzbietowy chłopców
1 Grzelak Tomasz 2c
2 Nadstawek Andrzej 2e
3 Murawski Marcel 2b
Klasa 2a sportowa chłopcy:
styl dowolny
1 Gwóźdź Igor 2a
2 Gwizdał Kazimierz 2a
3 Kiełpikowski Piotr 2a
styl grzbietowy
1 Niestrój Aleksander 2a
2 Zielke Ignacy 2a
3 Gołębiewski Tymon 2a
Klasa 1d sportowa
styl dowolny dziewcząt
1 Wnukiewicz Emilia 1d
styl dowolny chłopców
1 Cyganek Bartłomiej 1d
2 Setlak Maks 1d
3 Nowakowski Ignacy 1d
styl grzbietowy dziewcząt
1 Niekraszewicz Hanna 1d
2 Ostrowska Jagna 1d
3 Bagniewska Liliana 1d
styl grzbietowy chłopców
1 Samsel Mikołaj 1d
2 Zakrocki Franciszek 1d
3 Michalski Krzysztof 1d
GRATULUJEMY !!!!
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, bardzo proszę rodziców dzieci , które mają wycieczki w miesiącu czerwiec o kontakt przez e-mail stolowka@sposielsko.edu.pl lub e-dziennik celem uzgodnienia opłaty. Na koncie każdego ucznia jest naliczona opłata za czerwiec wraz z odliczeniami za maj. Niestety, nie są tam uwzględnione wycieczki , które dopiero się odbędą. Można również samodzielnie odjąć od podanej kwoty wartość za dni ,kiedy dziecko będzie nieobecne (kwota za jeden dzień wynosi 5,50). Proszę też również rodziców dzieci , które jedzą obiady o informację czy będą korzystać ze stołówki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027.Na razie proszę o informację przez e-mail, a w miesiącu sierpniu pojawi się na stronie szkoły deklaracja do wypełnienia.
Intendent. K.B
W dniu 5 czerwca sekretariat szkoły będzie zamknięty
W świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe zajęcia plastyczne z okazji Dnia Mamy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały piękne, własnoręcznie wykonane laurki ozdobione suszonymi kwiatami. Każda praca była niepowtarzalna i pełna dziecięcej kreatywności oraz serca.
Z okazji Dnia Mamy składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, uśmiechu każdego dnia, spełnienia marzeń oraz niekończącej się dumy i pociechy ze swoich dzieci. Niech każdy dzień będzie pełen miłości i ciepła!
Edyta Eisert
Świetlica
Wiosenne warsztaty to spotkanie pełne radości i świeżości. Teraz natura budzi się do życia. 8 maja 2026 r. klasa 1f uczestniczyła w warsztatach wiosennych prowadzonych przez tatę jednego z uczniów, Pana Wojciecha Kotyrbę ,właściciela szkółki krzewów ozdobnych. Dzieci pracowały w małych grupach, wspólnie odkrywając, tajniki zawodu ogrodnika. Uczyły się jak dbać
o rośliny, jak je sadzić i pielęgnować. Wykonując zadania w zespołach dzieliły się zadaniami a pan Wojciech krok po kroku tłumaczył im każdy etap pracy. Dzieci zyskały pewność siebie, a na zakończenie samodzielnie zasadziły kwiatki, które zabrały do domu.
W ten sposób zdobyły nową wiedzę na temat uprawy roślin.
Dagmara Jendruszewska
Szanowni Państwo,
informujemy, że podczas wakacji letnich szkoła będzie organizatorem obozu w górach. Trwa rekrutacja na obóz w dniach 27 czerwca - 06 lipca 2026r. Koszt obozu 2300zł. Zakwaterowanie w ośrodku Poronin Suche 8c - Ośrodek kolnijno-wczasowy u Guta. W programie m.in. planujemy wycieczki w góry -Tatrzański Park Narodowy, zwiedzanie Zakopanego, wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia, wycieczkę na Wieżę widokową - Małe Ciche Sky Walk, zwiedzanie kopalni soli w Bochni, wyjazd na baseny Termy Bania - Białka Tatrzańska. Szczegółowy program w przygotowaniu. Zapisy w sekretariacie szkoły.
W związku z awarią telefoniczną w szkole mogą wystąpić utrudnienia w uzyskaniu połączenia. Aktualnie trwają prace nad usunięciem usterki. W sprawach pilnych prosimy o kontakt za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat@sposielsko.edu.pl lub numeru 602127822. Przepraszamy za wynikłe utrudnienia.
W kwietniu w klasie 1f i 5a odbyły się warsztaty poświęcone tematyce różnorodności, akceptacji i wzajemnego szacunku. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych osób oraz pokazanie, że każdy człowiek jest wyjątkowy i zasługuje na życzliwość i zrozumienie.
Podczas warsztatów uczniowie rozmawiali o tym, czym jest różnorodność i dlaczego warto szanować odmienność innych osób – niezależnie od ich zainteresowań, wyglądu, pochodzenia czy sposobu myślenia. Uczestnicy brali udział w ćwiczeniach grupowych, dyskusjach oraz zadaniach rozwijających umiejętność współpracy i komunikacji.
Spotkania były okazją do refleksji nad tym, jak ważne są życzliwość, tolerancja i wzajemne wsparcie w codziennym życiu szkolnym. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane aktywności, dzielili się swoimi doświadczeniami i wspólnie wypracowywali sposoby budowania przyjaznej atmosfery w klasie.
Weronika Nakonieczna, Paulina Wyżlic
Powered by aSc EduPage