Aktualności

          • MISTRZ ORTOGRAFII GMINY OSIELSKO

          • Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom

            NATALII LEDWOROWSKIEJ

            zdobycia I miejsca

             KALINIE GUMIŃSKIEJ

            zdobycia II miejsca

            w Gminnym Konkursie Ortograficznym

            o tytuł

            MISTRZA ORTOGRAFII GMINY OSIELSKO

            Życzymy dalszych  ortograficznych sukcesów.

            Brawo!

          • CZYTANIE NA POLANIE

          • Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim, czytelniczym wydarzeniu.

            Na czym polegało nasze działanie - Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" i polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na łonie natury, wśród śpiewu ptaków, zapachu trawy i stokrotek. Nasi czytelnicy przyszli tego dnia z matami
            i zorganizowali na zewnątrz przestrzeń czytelniczą. Można było czytać dowolnie wybraną książkę przez ucznia.

                        To był wyjątkowy czas my, książka i natura. Czas spędzony z książką jest bezcenny. Polecamy wszystkim :). Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

             #czytanienapolanie.

             

            Koordynatorzy

            Nauczyciele bibliotekarze

             

          • Powołanie do Kadry Polski dla ucznia naszej szkoły🏀💪

          • Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Paweł Skonieczka otrzymał kolejne powołanie do Kadry Polski w koszykówce w kategorii U15. Paweł obecnie reprezentuje barwy MKS Novum Bydgoszcz, a jego powołanie jest znaczącym osiągnięciem w środowisku bydgoskiej koszykówki.

            Paweł należy do zawodników szkolnej reprezentacji zarówno w koszykówce, jak i piłce ręcznej. Był współautorem największych sukcesów naszej drużyny szkolnej w ostatnich latach – m.in. awansu do półfinału wojewódzkiego rozgrywek międzyszkolnych w koszykówce w 2026 roku oraz półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej w 2024 roku.

             

            Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

            Serdecznie gratulujemy powołania do kadry Polski i życzymy powodzenia. 🏀💪

        • Gala laureatów Ligi Zadaniowej
          • Gala laureatów Ligi Zadaniowej

          • Uroczyste zakończenie Ligi Zadaniowej 2025/2026 dla rejonu Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego odbyło się 2 czerwca 2026 r. o godz. 9:00 w Auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3.

            Miło nam przedstawić laureatów z naszej szkoły:

            Klasy 7:

            2 miejsce - Katarzyna Karwasz i Lena Chołaścińska

            3 miejsce - Łucja Parol, Iga Łukaszewicz, Urszula Konieczka, Ignacy Bernatajtys, Zofia Chrobak, Krzysztof Horodeński

            Wyróżnienie: Antonina Krysztoforska

             

            Klasy 6:

            2 miejsce - Michał Pruski

            3 miejsce - Klaudia Klimuk

            Wyróżnienie - Laura Bartnicka

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

            Monika Dryja i Halina Murawska

          • Mistrzostwa Szkoły w pływaniu klas 1-3

          • W dniu 29.05.2026 roku na basenie GOSiR w Osielsko odbyły się Mistrzostwa Szkoły Postawowej w Osielsku w pływaniu klas 1-3. W zawodach wystartowali wszyscy uczniowie z klasy 1d pływackiej i 2a pływackiej oraz najlepsi reprezentaci klas 2b, 2c, 2d, 2e, 3a,3b,3c,3d i 3e. Klasy pływackie  były osobno sklasyfikowane.
            Nasi najmłodsi zawodnicy konkurowali między sobą w stylu dowolnym i grzbietowym. Wszyscy pływacy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy medale. (nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców) Szczegółowe wyniki z czasami będą wywieszone na tablicy informacyjnej przy sali gimnastycznej.

            Oto medaliści:

            Klasy trzecie:

            styl dowolny dziewcząt:

            1 Ziemniarska Matylda 3d
            2 Kaaz Pola 3c
            3 Zawieruszyńska Hanna 3a

            styl dowolny chłopców:

            1 Erdman Jakub 3d
            2 Łagoda Igor 3d
            3 Budka Krzysztof 3a

            styl grzbietowy dziewcząt

            1 Berent Aleksandra 3e
            2 Gumińska Milena 3e
            3 Zawadzka Julia 3d

            styl grzbietowy chłopców

            1 Deja Błążej 3d
            2 Liszewski Wojciech 3a
            3 Michałek Jacek 3c

            Klasy drugie (2a dziewcząt, 2b, 2c, 2d, 2e)

            styl dowolny dziewcząt:

            1 Jakóbczak Iga 2c
            2 Szymczak Liliana 2c
            3 Twaróg Martyna 2e

            styl dowolny chłopców:

            1 Joachimiak Emil 2f
            2 Woźniak Antoni 2c

            styl grzbietowy dziewcząt

            1 Czerwonka Emilia 2b
            2 Topolńska Iga 2a
            3 Stpiczyńska Jadwiga 2f

            styl grzbietowy chłopców

            1 Grzelak Tomasz 2c
            2 Nadstawek Andrzej 2e
            3 Murawski Marcel 2b

            Klasa 2a sportowa chłopcy:

            styl dowolny

            1 Gwóźdź Igor 2a
            2 Gwizdał Kazimierz 2a
            3 Kiełpikowski Piotr 2a

            styl grzbietowy

            1 Niestrój Aleksander 2a
            2 Zielke Ignacy 2a
            3 Gołębiewski Tymon 2a

            Klasa 1d sportowa

            styl dowolny dziewcząt

            1 Wnukiewicz Emilia 1d


            styl dowolny chłopców

            1 Cyganek Bartłomiej 1d
            2 Setlak Maks 1d
            3 Nowakowski Ignacy 1d

            styl grzbietowy dziewcząt

            1 Niekraszewicz Hanna 1d
            2 Ostrowska Jagna 1d
            3 Bagniewska Liliana 1d

            styl grzbietowy chłopców

            1 Samsel Mikołaj 1d
            2 Zakrocki Franciszek 1d
            3 Michalski Krzysztof 1d


            GRATULUJEMY !!!!

        • Stołówka
          • Stołówka

          • W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, bardzo proszę rodziców dzieci , które mają wycieczki w miesiącu czerwiec o kontakt przez e-mail  stolowka@sposielsko.edu.pl lub e-dziennik celem uzgodnienia opłaty. Na koncie każdego ucznia jest naliczona opłata za czerwiec wraz z odliczeniami za maj. Niestety, nie są tam uwzględnione wycieczki , które dopiero się odbędą. Można również samodzielnie odjąć od podanej kwoty wartość za dni ,kiedy dziecko będzie nieobecne (kwota za jeden dzień wynosi 5,50). Proszę też również rodziców dzieci , które jedzą obiady o informację czy będą korzystać ze stołówki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027.Na razie proszę o informację przez e-mail, a w miesiącu sierpniu  pojawi się na stronie szkoły deklaracja do wypełnienia.

            Intendent. K.B

          • Dzień Mamy w świetlicy

          • W świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe zajęcia plastyczne z okazji Dnia Mamy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały piękne, własnoręcznie wykonane laurki ozdobione suszonymi kwiatami. Każda praca była niepowtarzalna i pełna dziecięcej kreatywności oraz serca.

             

            Z okazji Dnia Mamy składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, uśmiechu każdego dnia, spełnienia marzeń oraz niekończącej się dumy i pociechy ze swoich dzieci. Niech każdy dzień będzie pełen miłości i ciepła!

            Edyta Eisert

            Świetlica

          • Warsztaty sadzenia roślin w klasie 1F

          • Wiosenne warsztaty to spotkanie pełne radości i świeżości. Teraz  natura budzi się do życia. 8 maja  2026 r. klasa 1f  uczestniczyła w warsztatach wiosennych prowadzonych przez tatę jednego z uczniów, Pana Wojciecha Kotyrbę ,właściciela szkółki krzewów ozdobnych. Dzieci pracowały w małych grupach, wspólnie odkrywając, tajniki zawodu ogrodnika. Uczyły się jak dbać

            o rośliny, jak je sadzić i pielęgnować. Wykonując zadania w zespołach dzieliły się zadaniami a pan Wojciech  krok po kroku tłumaczył im każdy etap pracy. Dzieci zyskały pewność siebie, a na zakończenie samodzielnie zasadziły kwiatki, które zabrały do domu.

            W ten sposób zdobyły  nową  wiedzę na temat uprawy roślin.

             

            Dagmara Jendruszewska

        • Akcja letnia
          • Akcja letnia

          • Szanowni Państwo,

            informujemy, że podczas wakacji letnich szkoła będzie organizatorem obozu w górach. Trwa rekrutacja  na obóz w dniach 27 czerwca - 06 lipca 2026r. Koszt obozu 2300zł. Zakwaterowanie w ośrodku Poronin Suche 8c - Ośrodek kolnijno-wczasowy u Guta. W programie  m.in. planujemy wycieczki w góry -Tatrzański Park Narodowy, zwiedzanie  Zakopanego, wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia, wycieczkę na Wieżę widokową - Małe Ciche Sky Walk,  zwiedzanie kopalni soli w Bochni, wyjazd na baseny  Termy Bania - Białka Tatrzańska. Szczegółowy program w przygotowaniu. Zapisy w sekretariacie szkoły.

        • Awaria telefonu
          • Awaria telefonu

          • W związku z awarią telefoniczną w szkole mogą wystąpić utrudnienia w uzyskaniu połączenia. Aktualnie trwają prace nad usunięciem usterki. W sprawach pilnych prosimy o kontakt za pomocą poczty elektronicznej: sekretariat@sposielsko.edu.pl lub numeru 602127822. Przepraszamy za wynikłe utrudnienia.

          • Różnorodność, akceptacja i wzajemny szacunek

          • W kwietniu w klasie 1f i 5a odbyły się warsztaty poświęcone tematyce różnorodności, akceptacji i wzajemnego szacunku. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych osób oraz pokazanie, że każdy człowiek jest wyjątkowy i zasługuje na życzliwość i zrozumienie.

            Podczas warsztatów uczniowie rozmawiali o tym, czym jest różnorodność i dlaczego warto szanować odmienność innych osób – niezależnie od ich zainteresowań, wyglądu, pochodzenia czy sposobu myślenia. Uczestnicy brali udział w ćwiczeniach grupowych, dyskusjach oraz zadaniach rozwijających umiejętność współpracy i komunikacji.

            Spotkania były okazją do refleksji nad tym, jak ważne są życzliwość, tolerancja i wzajemne wsparcie w codziennym życiu szkolnym. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane aktywności, dzielili się swoimi doświadczeniami i wspólnie wypracowywali sposoby budowania przyjaznej atmosfery w klasie.

                                                                            Weronika Nakonieczna, Paulina Wyżlic

        • Nagłówek