W dniach od 16-23.03.2026 obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Uważności
“MISJA: SKUPIENIE UWAGI!”
Uczniowie klas 1-3 brali udział w codziennych ćwiczeniach mających na celu osiągnięcie spokoju i rozluźnienia. Każdy dzień Tygodnia Uważności był momentem zatrzymania i ćwiczeniem wewnętrznego spokoju, regulacji emocji, wewnętrznej równowagi. Dzieci i dorośli wspólnie odkrywali czym jest skupienie uwagi, jak świadomie nią kierować i jak utrzymywać ją tam, gdzie chcemy. W dzisiejszym świecie pełnym hałasu i bodźców, bezcenne jest poczucie wewnętrznego spokoju. Nie tego, który zależy od innych ludzi lub od okoliczności, lecz tego, który jest w nas.
Wraz z jamnikiem Karlosem, który pomagał dzieciom spokojnie oddychać, składam podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie w akcję.
Koordynator
Karolina Castillo