Aktualności
Nowy rozkład jazdy autobusu od 16.02.2026 - zmiana kierunku
Informacja o opłatach za obiady za miesiąc luty 2026
Przypominam o konieczności zapłaty za obiady szkolne za miesiąc luty.
Bardzo proszę sprawdzać na e-dzienniku (logując się na koncie dziecka) faktyczną kwotę do zapłaty. Na kwotę składają się odliczenia za nieobecności plus nadpłaty i niedopłaty z zeszłego miesiąca.
Proszę przy nazwisku dziecka wpisywać klasę do której uczęszcza, bardzo ułatwi mi to pracę. W przypadku planowanej nieobecności ucznia należy nadal nieobecność zgłosić do intendenta telefonicznie lub przez e-mail.
Katarzyna Białecka - Intendent
Licytacja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole
We wtorek, 20.01.2026r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa licytacja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, a wspólnym celem było wsparcie tegorocznego finału WOŚP i pomoc osobom potrzebującym. Razem udało nam się uzbierać kwotę 6540 złotych.
Licytacji towarzyszyły liczne występy artystyczne uczniów, które urozmaicały wydarzenie i spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Na szkolnej scenie można było podziwiać występy wokalne (Amelii Perczak, Leny Dobrowolskiej i Barbary Chajęckiej), taneczne (Mileny Włodarczyk, Patrycji Domaniewskiej, Zofii Jarzemskiej, Zofii Jakubczak, Agaty Jaranowskiej, Mariam Ghezaiel, Maji Heigelmann i Niny Szrajdy), gry na gitarze basowej i perkusji (Jakuba Jaskulskiego i Dominika Zakrzewskiego), występ jazdy figurowej na rolkach (Julki Dziamskiej), pokaz iluzjonistyczny na kartach (Filipa Pchełki), pokaz gimnastyczny (Urszuli Kielczyk), pokaz latającego drona w wykonaniu Ryana Rabinka a także pokaz grupy Karate Yamabushi z Osielska. Fanty przeznaczone na licytację były niezwykle różnorodne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród nich znalazły się m.in. piłka siatkowa z autografem wieloletniego trenera naszej reprezentacji, bluza w barwach narodowych, ręcznie wyszywane maskotki przygotowane przez uczniów i nauczycieli, gry planszowe, biżuteria, książki, zestawy klocków LEGO. Nie zabrakło również atrakcyjnych nagród dla uczniów, takich jak listy żelazne indywidualne i klasowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki Realu Madryt i FC Barcelony oraz bezprzewodowe słuchawki.
Całe wydarzenie przebiegło w radosnej atmosferze, pełnej energii i po raz kolejny pokazało, jak wielkie serca ma społeczność naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, licytującym oraz występującym uczniom za zaangażowanie i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Razem możemy więcej!
Wyniki rejonowych etapów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych
Zakończyły się etapy rejonowe kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.
Do etapó wojewódzkich zakwalifikowali się:
Język polski: Joachimiak Adam
Biologia: Szczechowska Julia, Joachimiak Adam, Marchlewska Antonina
Fizyka: Joachimiak Adam, Kunsztowicz Jakub, Rybak Paweł, Siemianowski Kacper, Wiśniewska Zuzanna
Język niemiecki: Bryś Livia, Zielińska Julia, Zielińska Emilia, Joachimiak Adam
Matematyka: Joachimiak Adam, Bielicki Jakub, Siemianowski Kacper, Rybak Paweł
Historia: Joachimiak Adam, Filipowicz Anthony, Nicpoń Jan
Język francuski: Joachimiak Adam
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie
Sukcesy wokalne naszej uczennicy
Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszej uczennicy Natalii Ledworowskiej z klasy 4. Natalia z wielką pasją rozwija swój talent, biorąc udział w profesjonalnych zajęciach i warsztatach wokalnych, a także uczestnicząc w rozmaitych konkursach i festiwalach. Kilkukrotnie mieliśmy też przyjemność usłyszeć Natalię podczas naszych szkolnych wydarzeń. W ostatnim czasie Natalia wyśpiewała następujące nagrody:
- Nagroda główna GRAND PRIX w XXVIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych organizowanym przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim
- I miejsce w VIII Regionalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Świątecznych organizowanym przez Centrum Bibliotek i Kultury w Gminie Jeżewo
- I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2026r. organizowanym przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Redzikowo.
Młodej wokalistce gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju muzycznej pasji.
III Olimpiada Zrównoważonej Przyszłości
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Olimpiadzie Zrównoważonej Przyszłości organizowanej przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty.
Cele konkursu: podniesienie poziomu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców regionu;kształtowanie prawidłowych wzorców zachowań dzieci i młodzieży w odniesieniu do środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i procesom degradacji środowiska, wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju;
Kto może wziąć udział? Uczniowie klas VI, VII, VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026
Przebieg: etap szkolny 25.02.2026 – forma tradycyjna w placówkach
etap rejonowy 25.03.2026 – platforma internetowa w placówkach
etap finałowy 10.04.2026 – odbędzie się w siedzibie organizatora
Jak można zgłosić się do Olimpiady? Przedstawiciele szkół zgłaszają chęć wzięcia udziału w konkursie i uczestników za pomocą formularza zbiorczego (załącznik) wysłanego na adres e-mail organizatora: zapytaj@oczymszumilas.pl.
Na podane w formularzu adresy mailowe zostaną przesłane wszelkie dokumenty oraz loginy i hasła do logowania w II etapie konkursu.
Każdy uczestnik, który przejdzie pierwszy etap konkursu proszony jest o dostarczenie wypełnionego i podpisanego Formularza do 2 etapu III edycji Olimpiady Zrównoważonej Przyszłości, który zawiera zgodę rodzica oraz zgodę na udostępnianie danych.
Termin rejestracji:
I etap – do 20.02.2026
II etap – do 01.03.2026
Finał – do 31.03.2026
Nagrody i wyróżnienia:Trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.Laureaci za udział w olimpiadzie otrzymują punkty do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
III_Olimpiada_Zrownowazonej_Przyszlosci_Formularz_do_2_etapu.odt
III_Olimpiada_Zrownowazonej_Przyszlosci_Regulamin_Olimpiady.pdf
SUDOKU - konkurs dla klas I - III
„SUDOKU”
konkurs dla klas I - III SP
- lubisz rozwiązywać łamigłówki
- znasz zasady rozwiązywania „SUDOKU”
- poćwicz przez ferie!!!
Zapisy u wychowawców klas I-III, do 17 lutego 2026 r.
KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W SZKOLE
(koniec lutego/początek marca)
KONKURS ODBĘDZIE SIĘ PO FERIACH
Organizatorzy:
Karolina Castillo-Jurczak
Barbara Szymańska
Spotkanie z autorem książek dla dzieci – Waldemarem Cichoniem
23.01 w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe spotkanie z dobrze znanym i lubianym autorem książek dla dzieci – Waldemarem Cichoniem, twórcą m.in. lektury szkolnej Cukierku, ty łobuzie.
Spotkanie było bardzo owocne i pełne humoru. Wspaniałe opowieści autora o autentycznych wydarzeniach oraz bohaterach jego książek sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i chętnie sięgną po historie o kocie Cukierku. Pisarz chętnie i z uśmiechem odpowiadał na liczne pytania dzieci, tworząc wyjątkową i serdeczną atmosferę spotkania. Bezpośredni kontakt z twórcą zachęcił dzieci do czytania i odkrywania świata literatury. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał autograf w zakupionej książce.
Zorganizowane przez nauczycielki bibliotekarki spotkanie, to wspaniała okazja, aby wkroczyć w świat literatury i przekonać się, że czytanie może być prawdziwą przygodą.
Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi za wspaniały wykład o niesfornym kocie Cukierku, ciekawe opowieści oraz przybycie do naszej szkoły.
15
Spotkanie Rady Rodziców
Zapraszamy przedstawicieli klas na spotkanie Rady Rodziców w dniu 28 stycznia 2026 roku godz.17
Sukces uczennicy klasy 7
W dniu 24 stycznia 2026 roku Joanna Skowrońska, uczennica klasy 7 uczestniczyła w koncercie laureatów Międzyszkolnego Konkursu Kompozytorskiego "Moja Inwencja" w Dworku Chopinowskim w Szafarni.
Otrzymała 3 miejsce w swojej kategorii za swoja kompozycje - utwór pt. "Odczytane po latach"
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Nauczyciele szyją dobro
Szkolny 34. Finał WOŚP już za nami, ale jeszcze przez kilka dni mogą Państwo licytować dla WOŚP jedynego w swoim rodzaju, gigantycznego nietoperza – Gacka Wspaniałego 🦇❤️
Już po raz czwarty, jako nauczycielka naszej szkoły, biorę udział w akcji „Nauczyciele szyją dla WOŚP”. W tym roku spod mojej igły wyfrunął… gigantyczny nietoperz Gacek Wspaniały.
Ponad 200 nauczycieli z całej Polski uszyło gigantyczne Pożeracze Smutków, które można licytować na Allegro na rzecz WOŚP. Patronem całej akcji jest Cyfrowy Dialog, a jej inicjatorką – pani Marta Florkiewicz-Borkowska, znana w sieci jako Pani FloBo.
Serdecznie zachęcam do zajrzenia i licytowania – wszystkie pluszaki giganty są cudne, pożerają smutki i wspierają 34. Finał WOŚP ❤️
🔎 Hasło na Allegro: Pożeracze Smutków Giganty
🔗 Link do mojego nietoperza:
https://allegro.pl/oferta/pozeracz-smutkow-gigant-nietoperz-gacus-gacek-wspanialy-szyjemy-dobro-18249305095Serdecznie dziękuję wszystkim licytującym – dobro wraca! 💖
Ewa Sójka
wychowawczyni klasy 2a
opiekunka szkolnego koła krawieckiego
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 – spotkanie pełne wzruszeń
21 stycznia 2026 roku w klasie 1f panowała wyjątkowa, pełna ciepła atmosfera. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka, zapraszając swoich najbliższych do wspólnego świętowania.
Spotkanie rozpoczęło się od wzruszającego występu dzieci, które z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowaną piosenkę. Uśmiechy i łzy radości na twarzach babć i dziadków były najlepszym dowodem na to, jak ważne były te chwile.
Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wspólnie z dziadkami tworzyły piękne, kolorowe ramki na zdjęcia – pełne serca, kreatywności i rodzinnego ciepła. Czas upływał w miłej atmosferze, przy kawie i pysznych łakociach, a rozmowom i śmiechom nie było końca.
Było to niezwykle serdeczne spotkanie, pełne radości, bliskości i wzruszeń – chwile, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Dagmara Jendruszewska
4
BOOKFLIX na ferie – polecamy!
Zapraszamy do biblioteki szkolnej 📚
Czekają na Was książki o tematyce zimowej i przygodowej – pełne śnieżnych wypraw, tajemnic i niezwykłych bohaterów.
Ferie to idealny czas na dobrą książkę.
Wpadnij, Wypożycz i Zanurz się w przygodzie!
Konkurs Przyrodniczy "Medycyna na szóstkę"
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziałuw VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego„MEDYCYNA NA SZÓSTKĘ". Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach:
- etap szkolny odbędzie się 24 lutego 2026 r. w szkole uczestnika konkursu,
- etap finałowy odbędzie się 26 marca 2026 r. w murach naszej szkoły.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z załączonym Regulaminem konkursu.
Główny Komitet Konkursowy
Zespół przyrodniczy
VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy
Pliki do pobrania:
Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Matematyka na 6"
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 6".
W tym roku szkolnym proponujemy udział uczniów w dwóch etapach konkursu.Etap szkolny odbędzie się 19 lutego 2026 r. w szkole uczestnika konkursu oraz etap finałowy 19 marca 2026 r. w murach naszej szkoły.
Chętnych uczniów prosimy o dostarczenie zgody nauczycielowi maatematyki do 26 stycznia 2026 roku.
„Muminki w mojej wyobraźni”
Antarktyda oczami dzieci z klasy 2
Dzieci z klasy 2 po przeczytaniu książki Centkiewiczów " Zaczarowana zagroda" stworzyły piękne makiety tego niezwykłego kontynentu jakim jest Antarktyda.
Poniżej przedstawiamy prace: Hani Błaszczyk, Igi Bujak, Julii Zbonik i Laury Wolskiej.
Aleksandra Lorenz
Tam, gdzie sroga zima „Antarktyda w pudełku”
W dniach 12 – 16.01.2026 r. klasa II pracowała metodą projektu. Tematem naszej pracy była Antarktyda i jej mieszkańcy. Antarktyda to najzimniejszy i najbardziej wietrzny kontynent, któremu postanowiliśmy bliżej się przyjrzeć. Punktem wyjścia się do omówienia tematu była lektura Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Celem projektu było stworzenie przez każde dziecko albumu o Antarktydzie oraz włączenie Rodziców uczniów do naszego przedsięwzięcia. Każdego dnia dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat krainy wiecznych śniegów i jej mieszkańców. Albumy z dnia na dzień miały coraz więcej stron i stawały się coraz piękniejsze. Znalazły się w nim różnego rodzaju materiały o Antarktydzie, zwierzętach żyjących na tym kontynencie, a przede wszystkim na temat pingwinów. Dzieci miały możliwość zapoznać się z kodami QR, pod którymi ukryty był filmik. Miały za zadanie obejrzeć film i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego pingwiny są ptakami? Wykonały prace plastyczno – techniczne oraz zrobiły klasową wystawę przynosząc maskotki o tematyce polarnej. Z kolei Rodzicom uczniów zaproponowałam konkurs plastyczny pt. „Antarktyda w pudełku”. Prace były przepiękne, wykonane z ogromną oryginalnością i precyzją. Wszystkie zasłużyły na podium!!!
I miejsce ex aequo w konkursie otrzymały rodziny:-
- Krzysia Bokota
- Marcela Dziubich
- Oliwki Koralewskiej
- Lilki Malak
- Milenki Osiewalskiej
Każda rodzina otrzymała pamiątkowy dyplom i złoty puchar.
Dziękuję Państwu i Dzieciom za przygotowanie prac konkursowych, a tym samym we włączenie się w klasowy projekt. Efekty wspólnej pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.
Małgorzata Ziemińska – wychowawczyni kl. 2
3-
Przedstawienie świąteczne „Jezus Miłością i Pokojem”
W piątek 19 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe pt. „Jezus Miłością i Pokojem”, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli. Przedstawienie stało się pięknym, wspólnym przeżyciem, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Od pierwszych chwil panowała niezwykła atmosfera. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i wrażliwością przekazali przesłanie Jezusa, który pragnie, aby na świecie panowała miłość i pokój.
Niezwykłym elementem przedstawienia były kolędy, wykonane przez szkolny chór, który przygotował pan Piotr Krakowski. Ich wspólny śpiew wypełnił salę ciepłem i jednoczył publiczność. Dopełnieniem artystycznej całości była pięknie przygotowana scenografia przygotowana przez panią Dorotę Ochendal.
Jasełka były jednak czymś więcej niż tylko szkolnym występem. Stały się chwilą głębokiej zadumy i refleksji nad najważniejszymi wartościami: miłością, bliskością i pokojem. To wydarzenie pokazało, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i wspólne budowanie atmosfery życzliwości i wspólnoty.
Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia: pani Dorocie Ochendal, panu Piotrowi Krakowskiemu, pani Katarzynie Pszeniczce, paniom z obsługi, panu Krzysztofowi i Jarkowi oraz uczniom, którzy sprawnie pomagali w porządkowaniu sali po przedstawieniu.
Niech Nowonarodzony Jezus obdarzy Nas wszystkich swoim pokojem, miłością i błogosławieństwem. Niech Jego obecność napełnia nas nadzieją, a Nowy Rok przyniesie zdrowie, radość oraz umocnienie w codziennym życiu.
Agnieszka Maciasz
katechetka
Kazus prawny "Balkonowy więzień"
Link do odpowiedzi na kazus:
https://forms.office.com/e/agRdxKpMLB
Życzę powodzenia
Ewa Delwo-Dobrowolska
Nagłówek
Archiwum Aktualności