Aktualności

          • Sportowcy z igłą i nitką…

          • Uczniowie klasy 2a o profilu pływackim przez cały rok szkolny doskonalili swoje umiejętności sportowe, osiągając liczne sukcesy na pływalni. Okazuje się jednak, że świetnie radzą sobie nie tylko w wodzie! Od września podczas zajęć rękodzielniczych moi drugoklasiści poznawali tajniki szycia ręcznego i maszynowego. Krok po kroku uczyli się pracy z igłą, nitką i maszyną do szycia, rozwijając przy tym cierpliwość, dokładność oraz zdolności manualne. Dziś samodzielnie lub z niewielką pomocą realizują coraz bardziej wymagające projekty, a szycie stało się dla wielu z nich prawdziwą pasją. Efekty ich pracy zachwycają pomysłowością i starannością wykonania.

            Zapraszam do obejrzenia najnowszych prac wykonanych przez uczniów  – kolorowych kaktusów przygotowanych dla mam, wakacyjnych piórników, plażowych torebek oraz miękkich, sensorycznych lotek, które z pewnością umilą letnie zabawy.

            Brawo dla naszych młodych sportowców i rękodzielników z klasy 2a!

            ES

        • Kursy autobusu w dniu zakończenia roku szkolnego 26.06.2026r.
          • Kursy autobusu w dniu zakończenia roku szkolnego 26.06.2026r.

          • WYJAZD ZE SZKOŁY O 7:15               PRZYWÓZ NA 8:00 i 9:30 KLAS 6-7,1 ORAZ ZERÓWKA ;                 

             

            WYJAZD ZE SZKOŁY O 10:15            PRZYWÓZ NA 11:00 i 12:30 KLAS 4-5 i 2-3 , ODWÓZ KLAS 1, 6-7;

             

             

            ODWOZY

            PIERWSZY ODWÓZ O GODZ.    12:30 - ODWÓZ KLAS 4-5;

             

            DRUGI ODWÓZ  O GODZ.         14:15- ZERÓWKA , KLASY 2-3  ORAZ POZOSTALI UCZNIOWIE.      

          • 🏀 Kolejne powołanie do kadry Polski 💪 RZYM

          • Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Paweł Skonieczka otrzymał kolejne już powołanie do Kadry Polski w koszykówce w kategorii U15. 

             

            Na początek wakacji zaplanowano konsultację szkoleniową KOSZ KADRA U15M.

            Biało-Czerwoni po kilku dniach treningów w kraju ruszą do Rzymu na mecze kontrolne.

            Powołanie na to wydarzenie otrzymało dwóch koszykarzy z Kujawsko-Pomorskiego, jednym z nich jest Paweł Skonieczka (MKS Novum Bydgoszcz).

             

            Serdecznie gratulujemy powołania do kadry Polski i życzymy powodzenia. 🏀💪

          • Nagrody Wójta Gminy Osielsko wręczone

          • Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Osielsko dla uczniów osiągających wybitne wyniki w nauce. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci konkursów kuratoryjnych, ich rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, z których wywodzą się nagrodzeni uczniowie.

            Uroczystego wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Osielsko, Janusz Jedliński, który pogratulował laureatom osiągniętych sukcesów oraz życzył im dalszego rozwijania swoich pasji i talentów. Spotkanie było okazją do docenienia ciężkiej pracy, zaangażowania i wytrwałości uczniów, a także wsparcia, jakie otrzymują od swoich rodziców i nauczycieli.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej.

          • Uroczysty apel pełen sukcesów

          • W piątek w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący mijający rok szkolny. Była to wyjątkowa okazja do docenienia uczniów, którzy przez cały rok z zaangażowaniem rozwijali swoje zainteresowania, reprezentowali szkołę oraz odnosili sukcesy w licznych konkursach.

            Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursów przedmiotowych, artystycznych, sportowych i czytelniczych. Każde wyróżnienie było dowodem ciężkiej pracy, systematyczności oraz pasji naszych uczniów.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie konkursów oraz wspieranie uczniów w rozwijaniu ich talentów. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi podejmuje dodatkowe wyzwania i z powodzeniem realizuje swoje zainteresowania.

            Życzymy wszystkim dalszych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu oraz wielu inspiracji do podejmowania nowych aktywności w przyszłym roku szkolnym.

          • 🌟 Dzień Taty w naszej świetlicy 🌟

          • Z okazji Dnia Taty dzieci przygotowały wyjątkowe laurki, wkładając w nie mnóstwo serca, kreatywności i uśmiechu. Powstały piękne prace z kamyków, które zamieniły się w zabawne postacie i rodzinne kompozycje. ❤️🪨

            Do każdej laurki dołączamy najserdeczniejsze życzenia:

            💙 Kochani Tatusiowie!Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do dumy i uśmiechu każdego dnia. Dziękujemy za Waszą miłość, troskę, wsparcie i wspólnie spędzone chwile. Niech każdy dzień przynosi Wam szczęście, a dziecięca miłość dodaje sił i energii do działania!

            Wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Taty! 👨‍👧‍👦💙

             

            Edyta Eisert

          • Podręczniki do Religii

          • Podręczniki do Religii obowiązujące w Szkole Podstawowej w Osielsku w roku szkolnym 2026/2027

            (DO KUPIENIA PRZEZ RODZICÓW)

            5-6 latki Tak! Jezus mnie kocha. E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek Wyd. Jedność nr AZ-04-01/20-KL-1/20

            Klasa 1 Poznaję Boży świat E. Kondrak, D. K. Mielnicki Wyd. Jedność AZ-11-01/18-KL-4/20

            Klasa 2 Odkrywam Królestwo Boże Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd. Jedność nr AZ-12-01/18-KI-7/21

            Klasa 3 Poznaję Jezusa podręcznik + ćwiczenia Ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd. Jedność nr AZ-13-01/18-KI-14/22

            Klasa 4 Odkrywam życie z Jezusem podręcznik +ćwiczenia Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd.. Jednosc nr AZ-1-01/18

            Klasa 5 Szczęśliwi, którzy szukają prawdy podręcznik + ćwiczenia ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Wyd. Jedność nr AZ-21-01/20-KI-2/20

            Klasa 6 Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno podręcznik + ćwiczenia Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd. Jedność nr AZ-22-01/20-KL-4/21

            Klasa 7 Szczęśliwi, którzy czynią dobro podręcznik + ćwiczenia Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd. Jedność nr AZ-23-01/20-KL-10/22

            Klasa 8 Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość podręcznik + ćwiczenia Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Wyd. Jedność nr AZ-2-02/20

          • Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy

          • Drodzy Państwo!

                        Ogromnie miło nam poinformować, że w organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym czwórka naszych szkolnych uczestników uzyskała zaszczytne miejsca i wyróżnienia:

             

            finalistka: Katarzyna Kotyrba

            wyróżnienia: Nina Kontna

             

                        Gratulacje, tym większe, że konkurencja była naprawdę ogromna. W Wielkim Maratonie Czytelniczym 2025/26 uczestniczyło łącznie 8615  uczniów z  całej Polski. W czterech grupach wiekowych zostało nagrodzonych 1136 uczniów.

                     Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą czytelniczą podróż i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

            Pozdrawiamy

            nauczyciele bibliotekarze

          • Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Warszawskim.


          • Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Tytuły laureatów konkursu zdobyli: Antonina Marchlewska oraz Maciej Murawski. Bardzo dobry wynik i tytuł finalisty uzyskał również Karol Kowalczyk. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilkuset uczniów z 96 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zmagania wyłoniły 27 laureatów. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 12 czerwca 2026 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

            Osiągnięcia naszych uczniów są dowodem ich zaangażowania oraz pasji do historii. Konkurs wymagał szerokiej wiedzy na temat jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – powstania warszawskiego. Serdecznie gratulujemy Antoninie, Maciejowi i Karolowi osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań i talentów.

            Składamy również podziękowania organizatorom konkursu – Szkole Podstawowej nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy – za przygotowanie i przeprowadzenie tego wartościowego przedsięwzięcia, które pozwala młodzieży pogłębiać wiedzę historyczną oraz kształtować postawy patriotyczne.

            Emilia Konieczka

          • Dzieci z grup „Milusie” i „OA” w programie „Śniadanie z PSYjaciółmi”

          • W roku szkolnym 2025/2026 dzieci z grup „Milusie” i „OA” uczestniczyły w programie „Śniadanie z PSYjaciółmi” – cyklu interaktywnych spotkań online organizowanych przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom w ramach ogólnopolskiego programu „Psia Lekcja”. Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat odpowiedzialnej opieki nad psami, poznawały zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami oraz uczyły się, jak prawidłowo dbać o ich potrzeby, w tym właściwie je żywić. Spotkania były także okazją do rozwijania empatii, wrażliwości i szacunku wobec zwierząt. Udział w programie dostarczył dzieciom wielu ciekawych informacji i pozytywnych doświadczeń, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże im budować odpowiedzialne relacje ze zwierzętami na co dzień.

             

            Realizacja programu: R.Zaskurska, A.Maciejewska

          • Otwarte Mistrzostwa Gminy Osielsko w Pływaniu

          • Dnia 12.06 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w “Otwartych Mistrzostwach Gminy Osielsko w Pływaniu”. Do Osielska przyjechało wielu zawodników z całej Polski, był to dzień pełen sportowych emocji. Świetnie wypadli nasi uczniowie zdobywając medale i poprawiając swoje rekordy życiowe.  

            Nasi medaliści: 

            Emilia Wnukiewicz kl.1d reprezentująca UKS Dęby Osielsko- złoty medal 

            Ignacy Nowakowski kl.1d reprezentująca UKS Dęby Osielsko- złoty medal 

            Kazimierz Gwizdal kl. 2a reprezentujący UKS Dęby Osielsko- dwa brązowe medale 

            Igor Gwóźdż kl. 2a reprezentujący Piranie Osielsko – dwa złote medale 

            Piotr Kiełpikowski kl. 2a reprezentująca UKS Dęby Osielsko- złoty i srebrny medal 

            Aleksander Niestrój kl. 2a reprezentujący Piranie Osielsko – dwa srebrne medale 

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów osiągnięcia bardzo dobrych wyników. Dziękujemy organizatorom “Piranie Osielsko” za świetnie przygotowaną imprezę, w której uczniowie naszej szkoły mogli rywalizować z pływakami z innych klubów. 

             

        • Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2026”
          • Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2026”

          • 20 marca 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Konkurs ten od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i zachęca dzieci oraz młodzież do rozwijania zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

            W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 109 uczniów z klas 2–8 szkoły podstawowej. Nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów, zdobywając wyniki bardzo dobre oraz wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych.

            Wyniki bardzo dobre

            Gratulujemy uczniom, którzy uzyskali wynik bardzo dobry:

            • Tomasz Szczęśniak (klasa 3)

            • Zuzanna Antończyk (klasa 4)

            • Pola Mackiewicz (klasa 5)

            • Adam Joachimiak (klasa 8)

            Uczniowie wyróżnieni

            Klasa 2 – kategoria Żaczek

            • Kamil Berendt

            • Szymon Nowacki

            • Krzysztof Bokota

            • Kazimierz Gwizdał

            • Aleksander Krawczyk

            Klasa 3 – kategoria Maluch

            • Mikołaj Trzeszczkowski

            • Stanisław Kamiński

            • Kuba Erdman

            Klasa 4 – kategoria Maluch

            • Aleksandra Pyrc

            • Radosław Karwasz

            • Lena Behrendt

            Klasa 5 – kategoria Beniamin

            • Franciszek Wyżgowski

            • Maksymilian Górecki

            • Kalina Gumińska

            • Katarzyna Kotyrba

            Klasa 6 – kategoria Beniamin

            • Marta Opałka

            Klasa 8 – kategoria Kadet

            • Kacper Siemianowski

            • Paweł Rybak

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszymy się z osiągniętych wyników i dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli i rodziców, którzy wspierali uczniów w rozwijaniu ich matematycznych pasji.

            Życzymy kolejnych sukcesów oraz satysfakcji z odkrywania piękna matematyki w następnych edycjach konkursu „Kangur”.

            Halina Murawska - szkolny koordynator konkursu Kangur

          • Finał akcji "Majkołajki"

          • Wczoraj przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku – uczniowie klas ósmych oraz dwie uczennice klasy szóstej – odwiedzili małych pacjentów przebywających na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Szpital Uniwersytecki im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Wizytę udało się zorganizować dzięki współpracy z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

             

            W ramach corocznej akcji „Majkołajki” przekazaliśmy dzieciom ponad 50 paczek przygotowanych z ogromnym zaangażowaniem przez społeczność naszej szkoły. Wśród prezentów znalazły się zabawki, książki oraz artykuły papiernicze, które wywołały wiele uśmiechów na twarzach małych bohaterów.

             

            Jednak najcenniejszym darem okazał się wspólnie spędzony czas – rozmowy, zabawa i chwile pełne serdeczności. To spotkanie było dla naszych uczniów niezwykle ważną lekcją empatii, wrażliwości i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

             

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji i wsparli zbiórkę. Dzięki Państwa dobroci mogliśmy podarować dzieciom nie tylko upominki, ale także odrobinę radości i nadziei.

             

            Dobro ma wielką moc – a nawet najmniejszy gest potrafi rozświetlić czyjś dzień.

          • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ W NASZEJ SZKOLE

          • W dniach 25-29 maja w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki Uzależnień, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami, rozwijanie umiejętności społecznych oraz promowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia.

            W ramach działań profilaktycznych uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Pałac Młodzieży. Podczas zajęć wykorzystano m.in. gogle VR, które pozwoliły uczestnikom zobaczyć, jak alkohol i inne substancje psychoaktywne wpływają na percepcję oraz koordynację ruchową. Uczniowie pracowali również w grupach, tworzyli prace dotyczące różnych rodzajów uzależnień oraz dyskutowali o sposobach radzenia sobie z zagrożeniami.

            Uczniowie klas piątych uczestniczyli w rekomendowanym programie profilaktycznym DEBATA, realizowanym przez Centrum Działań Profilaktycznych. Program miał na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej, obalenie mitów dotyczących alkoholu oraz wzmacnianie czynników chroniących młodzież przed zachowaniami ryzykownymi. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Treningu Zachowań Asertywnych prowadzonych przez psycholog kliniczną i psychoterapeutkę. Zajęcia wspierały rozwój umiejętności komunikacyjnych, budowanie pewności siebie oraz kształtowanie zdrowych relacji rówieśniczych. W trakcie tygodnia odbyły się również warsztaty "Pokonaj lęk i złość", podczas których uczniowie poznawali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, uczyli się konstruktywnego wyrażania złości oraz rozwiązywania konfliktów bez przemocy. Zajęcia miały na celu rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, które stanowią ważny czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi. Ważnym elementem Tygodnia Profilaktyki Uzależnień było także spotkanie uczniów klas ósmych z funkcjonariuszem Policji. Podczas pogadanki omówiono prawne aspekty posiadania, używania i rozpowszechniania nielegalnych substancji oraz konsekwencje prawne wynikające z łamania przepisów prawa. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach. Odbyły się warsztaty "Rodzicielstwo bez awantur - 10 kroków do porozumienia". Spotkanie poświęcone było budowaniu dobrej komunikacji w rodzinie, rozwijaniu umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz wzmacnianiu relacji opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

            Przeprowadzone działania w Tygodniu Profilaktyki pozwoliły naszym uczniom poszerzyć wiedzę na temat profilaktyki uzależnień, rozwijać umiejętności społeczne, emocjonalne oraz wzmacniać postawy sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i odpowiedzialnym wyborom. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację tak ważnego przedsięwzięcia.

            Aleksandra Cyrankiewicz

          • ZŁOTO W SZACHOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI!

          • Z wielką radością informujemy o kolejnym wspaniałym osiągnięciu Poli Olędzkiej, uczennicy klasy czwartej.

            W dniach 1–7 czerwca 2026 r. Pola reprezentowała Uczniowski Klub Sportowy Szachy Osielsko w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Pokrzywnej i odniosła wielki sukces, zdobywając aż dwa medale:
            I miejsce w turnieju szachów błyskawicznych oraz III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 11 w szachach klasycznych.

            Serdecznie gratulujemy naszej utalentowanej medalistce oraz życzymy satysfakcji z rozwijania swojej pięknej pasji i dalszych sukcesów!

        • Nagłówek