Niektórzy z nas spędzają wesoło czas na śnieżnych zabawach.
Przedszkolaki z 0a i 0b pozdrawiają 🙂
Niektórzy z nas spędzają wesoło czas na śnieżnych zabawach.
Przedszkolaki z 0a i 0b pozdrawiają 🙂
Szczegółowy plan lekcji obowiązujący od 31 stycznia 2022 roku dla każdej klasy można pobrać w zakładce Uczniowie i rodzice - Plan lekcji
W klasach I - III obowiązuje dotychczasowy plan lekcji, natomiast w klasach IV - VIII nastąpiły drobne zmiany.
Plan lekcji może jeszcze być korygowany, prosimy o sprawdzanie.
Życie ludzkie jest niczym kamyczki skomplikowanej układanki, której złożoność dostrzega się w całej pełni po śmierci. W codziennym biegu, zajęci rozmaitymi sprawami mamy nadzieję, że jeszcze jest dużo czasu. Że zdążymy spotkać się z Bliskimi, Przyjaciółmi i Znajomymi. Że porozmawiamy, powiemy sobie o ważnych sprawach...
Nadzieja ta jednak czasem zawodzi. Śmierć bywa niekiedy szybsza od naszych planów. Pozostajemy wtedy ze smutkiem, żalem, niewypowiedzianym słowami albo i bez słów, bo w obliczu śmierci każde słowo jest zbyt małe.
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Żanetty Kaźmierczak – Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku, przyjaciela i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Osielsku.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej wyrazy głębokiego współczucia składają:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku.
W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku odpowiedzieli na apel kierowniczki schroniska jeżowego w Solcu Kujawskim Pani Beaty Woźniackiej i włączyli się w zbiórkę pieniędzy na zakup inkubatora PET BROODER 60.
Przez media społecznościowe Pani Beata tak apelowała :"Mimo kalendarzowej zimy, codziennie przyjmujemy zgłoszenia dotyczące jeży w potrzebie. Jest to pora roku szczególnie dla nich trudna. Wybudzone z hibernacji, wykopane z zimowych gniazd przez psy lub w czasie prac porządkowych, poranione, wymagające pilnych zabiegów chirurgicznych, bez naszej pomocy nie dożyją wiosny.
Aby wyposażyć Azyl dla Jeży w odpowiednie narzędzia pomocy najbardziej potrzebującym zwierzętom, musimy prosić Was o wsparcie.
Ilość przyjmowanych jeży powoduje, że potrzebujemy doposażyć nasz szpitalik......w inkubator PET BROODER 60, którego cena już wzrosła do ponad 4tysięcy złotych ......."
Akcja zbiórki pieniędzy w szkole w Osielsku została zorganizowana przez samorząd uczniowski i trwała 4 dni (10-13 stycznia 2022 r) i miała formę konkursu. Dla klas, które zebrały najwięcej pieniędzy przewidziano nagrody.
Udział w akcji wzięły następujące klasy wraz z wychowawcami:
1. klasa 7D -wych. p. Barbara Lepsza 242,54 zł
2. klasa 6B-wych. p. Emilia Konieczka 230,56 zł
3. klasa 5A- wych. p. Joanna Sikora 192 zł
4. klasa 7E-wych. p. Renata Polasik -104,16 zł
5. klasa 5C-wych p. Mateusz Brzeziński -103,28 zł
6. klasa 3A-wych. p. Barbara Szymańska -100 zł
7. klasa 7B-wych. p. Piotr Krakowski -74,15 zł
8. klasa 7C-wych. p. Jadwiga Polacka -15,24 zł
9. klasa 5B-wych. p. Jakub Mikołowski -4,03 zł
10. klasa 7F-wych. p. Justyna Sobolewska 3,61 zł
Łącznie zgromadzono 1070,36 zł. Całą kwotę wpłacono na konto fundacji Jeko z przeznaczeniem na zakup inkubatora.
Opiekunowie akcji p. R Polasik, p. M Brzeziński oraz SU dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. To dzięki Wam zostana uratowane kolejne jeżowe życia ;-)
Przypominam , że opłata za obiady szkolne za msc styczeń wynosi 24,00.
Bardzo proszę o kontakt rodziców i opiekunów w celu ustalenia opłaty indywidualnie, gdyż jest dużo nadpłat jak i niedopłat z msca grudnia.
Intendent.K.B
W naszej grupie miło i wesoło spędziliśmy Wigilię. Dzieciom udało się znaleźć worek z prezentami ukryty w szatni. Potem było smakowanie niektórych potraw wigilijnych, zabawy przy piosenkach świątecznych i kolędach. Z okazji Nowego Roku życzymy wszystkim Małym i Dużym jak najwięcej uśmiechu na twarzy- dzieci z paniami🤗
Pięknie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w II edycji Konkursu SZALONE BOMBKI!
Oto lista laureatów:
..................................................................................
KLASY I
I miejsce - Hubert Tyrakowski
II miejsce - Kajetan Cichocki
III miejsce - Radek Grzenkowski
wyróżnienia:
Kasia Kotyrba
Maria Tomasik
..................................................................................
KLASY II
I miejsce - Lidia Jarocka
II miejsce - Maks Kozłowski
III miejsce - Anna Jabłońska
Jan Lewandowski
wyróżnienia:
Estera Burzyńska
Lena Falkowska
Maja Nowacka
Zosia Umińska
..................................................................................
KLASY III
I miejsce - Natan Dunajewski
II miejsce - Kornelia Jarecka
III miejsce - Mateusz Michałek
wyróżnienia:
Lena Chołaścińśka
Michalina Szymczyk
Olaf Pawlak
..................................................................................
Dziękujemy wszystkim za udział, a Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród dla uczestników:)
Organizatorki
Aleksandra Bukowska
Monika Dembek
Anna Zasada
Barbara Zielińska
Śladami Św. Mikołaja od samego rana podążały najmłodsze przedszkolaki "Milusie". Podczas zabaw tropiących na terenie szkoły nasze najmłodsze pociechy znalazły: tajemnicze ślady 👣👣, list od Mikołaja 🎅 z zadaniami do wykonania oraz worek prezentów👍🎁. Przedszkolaki uczestniczyły również w zorganizowanej wigilii przedszkolnej poznając tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali:
I miejsce
Filip Tuszyński
II miejsce
Mateusz Krystowczyk
III miejsce
Bartosz Majchrzak
Jakub Bieliński
Wyróżnienia:
Antonina Bejgier
Zofia Drzewiecka
Weronika Kowalek
Tymoteusz Bieliński
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział.
Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.
Zapraszamy do galerii zdjęć:
Barbara Lepsza i Piotr Krakowski
Zakończyły się rejonowe etapy kuratoryjnych konkursów pzedmiotowych.
Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły zakwalifikowali się:
Chemia: Kobierowski Mikołaj
Język polski: Barańska Kinga
Język angielski: Andrusewicz Marta, Kalka Magdalena
Język niemiecki: Lauenroth Vivienne, Szajerski Cezariusz
Matematyka: Czacharowska Barbara, Tuszyński Michał, Lisiecki Antoni, Modrzyński Fryderyk, Januszewski Szymon, Krystowczyk Mateusz, Antończyk Kacper
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapach wojewódzkich
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawszy plakat w języku angielskim dla klas 1 – 3:
I miejsce:
Pola Maćkiewicz - klasa 1 oraz Jakub Pozorski – klasa 1
II miejsce:
Urszula Kielczyk – klasa 3
Lena Dobrowolska- klasa 1
III miejsce:
Nina Przekwas- klasa 2
Łucja Parol – klasa 3
Wyróżnienie: Maksymilian Kozłowski - klasa 2, Mateusz Michałek - klasa 3 oraz Hubert Tyrakowski – klasa 1
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy
a Merry Christmas and a happy New Year!
Nauczycielki języka angielskiego
We wtorek przedszkolaki obchodziły wigilię grupową połączoną z kolędowaniem. Dziewczynki śnieżynki i anioły, chłopcy świąteczni Mikołaje radowali się wspólnie z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na koniec rozpakowali wspólnie paczkę pełną niespodzianek.
Krótka fotorelacja z przygotowań dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Strojenie choinki okazało się niezwykle ciekawym zajęciem.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne wieńce adwentowe.
Po podliczeniu przyznanych przez jury punków wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Blanka Frątczak
II miejsce – Aleksandra Jabłońska
III miejsce – Emilia Baszyńska i Jaśmina Misterek
Wyróżnienia zdobyli: Jakub Stanclewski oraz Amelia Chrzanowska.
Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok.
Nauczyciele języka niemieckiego
I Ty możesz zostać Św. Mikołajem❤
Pod takim hasłem odział przedszkolny Szkoły Podstawowej we współpracy z Przedszkolem nr 1 w Osielsku wziął udział w akcji Onko - Mikołaje. Zebrane dary trafiły już na odział bydgoskiej Onkologii oraz do Domów Dziecka w naszym regionie.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Mały gest ma wielkie znaczenie❤❤❤
W poniedziałek, 13 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wydanie wynika z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty w sytuacji trwającego na terenie Polski stanu epidemii.
W przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć w sposób stacjonarny lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie tej szkoły.
Możliwość prowadzenia zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej odpowiadających klasom I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową.
Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Zajęcia rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie. Wynika to z konieczności zapewnienia ciągłości wsparcia udzielanego w bezpośrednim kontakcie przez nauczycieli i specjalistów w procesie terapeutycznym dzieciom objętym odpowiednio wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, uczestniczącym w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych.
Konsultacje w szkołach dla uczniów przygotowujących się do egzaminów
Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty. Korzystanie z konsultacji jest dobrowolne.
Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
Ponadto za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów. Takie rozwiązanie umożliwi wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych.
Zajęcia wspomagające
W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoły mogły organizować zajęcia wspomagające od września do 22 grudnia br. W związku z planowanym wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaproponowano pozostawienie możliwości organizacji w szkole w dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęć wspomagających.
Przerwa świąteczna bez zmian
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach (3-5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. Dzień 7 stycznia jest w szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Od kilku dni dzieci z 0a wykonują ozdoby choinkowe i kartki dla najbliższych. Dziś przedszkolaki zrobiły najdłuższy łańcuch jaki mogły.
Pozdrawiają wszystkie dzieci.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs wiedzy o Polsce dla uczniów klas
II i III został rozstrzygnięty!
Oto lista zwycięzców:
Wyniki konkursu wiedzy o Polsce w klasach drugich.
I miejsce
Jan Budka
Zofia Umińska
Nina Przekwas
II miejsce
Iga Adach
Maja Nowacka
Oliwia Paruszewska
Bartosz Czerwonka
III miejsce
Laura Rajkowska
Michał Marchlewski
Lena Czwarno
Jerzy Neskie
Maja Ziółkowska
Jan Lewandowski
Wyniki konkursu wiedzy o Polsce w klasach trzecich.
I miejsce
Adamska Lilianna
Szymon Ratajczak
Mateusz Michałek
Łucja Parol
II miejsce
Antonina Stpiczyńska
Krzysztof Barański
Kacper Plecke
Katarzyna Karwasz
III miejsce
Cichański Mikołaj
Jakub Maciejewski
Nina Klawczyńska
Igor Tryt
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorzy: Dorota Ochendal, Anna Starzyk,
Barbara Szymańska, Małgorzata Ziemińska
Powered by aSc EduPage