Aktualności
Konkurs kaligraficzny
Zaproszenie do Opery NOVA
Zbliża się XXIX Bydgoski Festiwal Operowy. Propozycja spektakli:
1. TransParada - Rijeka Ballet Company (Chorwacja) - 25.04
2. Przygody Lisiczki Chytruski - Teatr Narodowy w Brnie (Czechy) - 29.04
3. Albert Herring - Testr Wielki w Poznaniu - 1.05
4. Bajadera - Narodowy Teatr Opery i Balety w Wilnie (Litwa) - 3.05
5. Kandyd - Narodowy Teatr Opery i Baletu w Wilnie (Litwa) - 5.05
Wszystkie spektakle o godz. 19, cena biletu 60 zł.
Zgłoszenia do 21 kwietnia - m.dryja@sposielsko.edu.pl lub przez edziennik.
Ilość bietów ograniczona
KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF i Ekoaktywni w Osielsku
Szkoła Podstawowa w Osielsku nosi imię Polskich Olimpijczyków, które nawiązuje do idei: zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i umiejętności zdrowej rywalizacji. W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie wielokrotnie mieli możliwość spotkania się olimpijczykami, którzy przełamują schematy i uczą, że mimo ograniczeń można odnosić sukcesy, będące wynikiem codziennej i systematycznej pracy. Doskonale w te działania wkomponowały się imprezy przygotowane przez Fundację Aktywnego Rozwoju Skowrońska – Fularczyk – Malinowski jak i Fundację Moniki Pyrek. Pierwsza z nich przygotowała dla naszych uczniów wydarzenie Ekoaktywni. To autorski program, a dokładniej cykl turniejów, którego celem jest kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych i ochrony środowiska wśród dzieci i ich rodziców. Każda konkurencja została opracowana tak, by poprzez aktywność ruchową lub umysłową krzewić w uczestnikach ideę ekoaktywności. W zajęciach prowadzonych przez Panią Magdę Fularczyk - Kozłowską oraz Pana Huberta Malinowskiego, które odbyły się 09.11.2022 r. uczestniczyli najmłodsi uczniowie z klas II – V. Natomiast Fundacja Moniki Pyrek odwiedziła naszą szkołę z programem KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF. Celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia oraz nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę! Do udziału w KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcjach WF zapraszani są nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami klas V-VIII szkół podstawowych. KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF łączą sportową zabawę z nowymi technologiami, udowadniając, że WF JEST SUPER! Impreza ta odbyła się 28.03.2023 r. i uczestniczyli w niej głownie uczniowie z klas V-VII oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie. Oba wydarzenia odbyły się dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. W tym miejscu pragnę podziękować Pani Katarzynie Sierant – Dyrektor GOSiR w Osielsku, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku, Panu Wojciechowi Kwiatkowskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie oraz Pani Sandrze Wawrzyniak – nauczycielce z tejże szkoły. Gorące podziękowanie należą się przede wszystkim naszym mistrzom sportowym Pani Magdzie Fularczyk – Kozłowskiej oraz Pani Monice Pyrek a także Panu Hubertowi Malinowskiemu.
Do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń zapraszam na strony SP w Maksymilianowie i Osielsku
Dariusz Jachowski Dyrektor SP w Osielsku
Piżama Party
31 marca przed dzień prima aprilis w naszej szkole tak, tak to nie żarty wszyscy wskoczyli w piżamki
Uczniowie oraz niektórzy nauczyciele spędzili w szkole dzień w piżamach. Na długich przerwach rozrywkowo puszczana była muzyka, przy której uczniowie mogli śpiewać i tańczyć. To był szalony i pełen emocji dzień.
18
Zbiórka dla psów z Fundacji "OSTATNIA PRZYSTAŃ" we Wtelnie
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
oraz spokoju, nadziei i wiosennego optymizmu
Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi
oraz Rodzicom i Uczniom
życzy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków
Wyniki konkursu "Happy Easter"
Chłopcy z naszej szkoły Mistrzami Powiatu !!!
29 marca, w Solcu Kujawskim, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008 - 2009).
Do rywalizacji przystąpiło sześć reprezentacji - mistrzów poszczególnych gmin, podzielonych na dwie grupy. W grupie A drużyna SP Dobrcz okazała się lepsza od SP Strzelewo i SP Koronowo. W grupie B reprezentacja naszej szkoły pokonała kolejno zespoły z Nowej Wsi Wielkiej (9 : 8) i Solca Kujawskiego (23 : 8).
W półfinałach Dobrcz pokonał Nową Wieś Wielką (14 : 9), a Osielsko bez większych problemów odprawiło ekipę ze Strzelewa (20 : 8).
W meczu finałowym reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku wygrała z drużyną z Dobrcza 18 : 6.
Mistrzowie Powiatu, prowadzeni przez Jacka Polackiego i Szymona Markiewicza, zapewnili sobie awans do zawodów ćwierćfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 kwietnia.
Gratulujemy wygranej i liczymy na więcej!!!
Opłata za obiady za miesiąc kwiecień
Informuję ,że kwota do zapłaty za obiady szkolne na miesiąc kwiecień wynosi 80,00. Bardzo proszę rodziców i i opiekunów, którzy zgłaszali nieobecności swoich dzieci o kontakt telefoniczny 52 3813-119 wew.43 lub e-mailowy stolowka@sposielsko.edu.pl lub przez e-dziennik w celu uzgodnienia odliczeń.
Intendent K.B
Warsztaty w Milusiach pt. „Wiosna w ogrodzie”
Wspólnie z dziećmi i rodzicami, w godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia otwarte pt. „Wiosna w ogrodzie”. Spotkanie rozpoczęliśmy tanecznie wykorzystując integracyjne zabawy Klanzy. Rodzice przybyli z kaloszami swoich pociech i wspólnie stworzyliśmy wiosenny kącik przyrody. Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczycieli z rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzone czas minął stanowczo za szybko…
Dziękujemy za przybycie 😉
Monika Ź. R. Zaskurska
3
Kinder Sport
W dniu 28.03.2023.r przyjechała do nas pani Monika Pyrek, która specjalizuje się w skoku o tyczce. Wraz ze swoja fundacja Kinder Joy przygotowała dla nas różne aktywności fizyczne między innymi bieg na czas, ścianka wspinaczkowa, kolarstwo, wioślarstwo, jazda na nartach, koszykówka, przeciąganie liny. Jedną z największych atrakcji było urządzenie, które mierzyło z jaką prędkością kopiemy piłkę do bramki. Uczniowie klas 4-8, którzy uczestniczyli w całym wydarzeniu dostali koszulki oraz pamiątkowe długopisy.
Na początku były przemówienia trenerów i przedstawienie zasad bezpieczeństwa, potem rozgrzewka i uczniowie mogli się dobrać w grupy, w których później spędzali aktywnie czas pod okiem specjalistów.
Zredagowała
Eliza Studzińska 5d
3

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego/klasy I
Stosownie do Zarządzenia nr 8/2023 oraz 9/2023 Wójta Gminy Osielsko, rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy I potwierdzają w dniach 28.03. - 30.03.2023 wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, którego wzór publikujemy poniżej.
Spotkania z Rodzicami
Zgodnie z kalendarzem szkoły w najbliższy wtorek odbędą sie spotkania z rodzicami :
godzina 17:00 klasy: 1acde, 2c, 3bc, 5abcde, 8abcef
godzina 18:00 klasy :1b, 2abde, 3ad, 4abcd, 6abcd, 7abc, 8d
Mistrzostwa Gminy Osielsko w koszykówce dziewcząt i chłopców
15 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Osielsko w koszykówce dziewcząt i chłopców, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008 i 2009). Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje tylko dwóch szkół - SP Żołędowo i SP Osielsko.
W pierwszym meczu (po zaciętej walce) gospodynie uległy drużynie z Żołędowa 10 : 23.
W drugim spotkaniu reprezentacja chłopców z naszej szkoły wysoko pokonała drużynę gości 41 : 14 i wywalczyła awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 29 marca, w Solcu Kujawskim.
Skład zwycięskiej ekipy: Nowakowski Dorian (kapitan), Bilecki Grzegorz, Mazurkiewicz Michał, Smal Michał, Zera Bartosz, Wirwicki Filip, Jankowiak Jakub, Piekarski Filip, Zieliński Szymon, Stpiczyński Witold, Ratajczak Michał, Pawełkowski Jakub.
Sztab szkoleniowy: Marta Kołodziejska (dziewczęta) i Jacek Polacki (chłopcy).
Gratulujemy i życzymy powodzenia w Solcu Kujawskim!
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "HAPPY EASTER!"
Wiosenne warsztaty z Rodzicami w kl. 2b
21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Dzień później uczniowie kl. 2b i Rodzice spotkali się na warsztatach plastycznych zatytułowanych „Nareszcie wiosna”. Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania piosenki pt. „Daj rękę wiosenko”, następnie dzieci recytowały wiersze, zagrały na instrumentach perkusyjnych i zatańczyły do utworu polka „Trisch – Trasch” J. Straussa. Działania muzyczno – ruchowe były prowadzone metodą B. Strauss, które sprzyjały aktywnemu słuchaniu i realizowaniu za pomocą instrumentów perkusyjnych muzyki klasycznej. W drugiej części spotkania dzieci wraz z rodzicami wykonały wiosenne obrazki przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych. Spotkanie przebiegło w miłej wiosennej atmosferze.
Wychowawczyni kl. 2b
Małgorzata Ziemińska8
Żegnamy zimę, witamy wiosnę.
Dnia 21.03.2023r. w naszej szkole odbył się event, podczas którego uczniowie klas 4-8 uroczyście witali pierwszy dzień wiosny. Odbył się konkurs na najoryginalniejszą marzannę klasową. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy przebrali się za Panią Wiosnę i Pana Ogrodnika – wystąpili na czerwonym dywanie i zaprezentowali swoje stroje. Wiosenna muzyka urozmaicała całą imprezę, a występ klasy 6a dodał klimatu całemu wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie marzann i wiosennych kreacji.Zredagowali:
Eliza Studzińska
Jacek Zawadzki
Robert Milczarek25
Dzień Szalonych Fryzur!
21 marca uczniowie klas I-III przyszli do szkoły w kolorowych i niepowtarzalnych fryzurach. Ich głowy ożywiały pomysłowe warkoczyki, barwne irokezy i kucyki przystrojone w wiosenne akcenty. Miło było widzieć uśmiech, ciekawość i zadowolenie na twarzach uczniów. Szalone i kreatywne fryzurki zostały nagrodzone zarówno w kategorii indywidualnej jak i klasowej. Dziękujemy wychowawcom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie!
Ewa Dobrowolska
Aleksandra Lorenz
Szkolny konkurs religijno – plastyczny
Szkolny konkurs religijno – plastyczny:
„Droga Krzyżowa widziana oczami dziecka”
Konkurs organizowany jest dla uczniów Szkoły Podstawowej
im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku.
Cele konkursu:
Rozbudzanie zainteresowania drogą krzyżowa .
Rozwój duchowości wśród dzieci i młodzieży.
Rozwijanie kreatywności, wyobraźni twórczej oraz zaangażowania dzieci i młodzieży.
Uczniowie klas 0-4: Przygotowują Plakat jednej stacji drogi krzyżowej format A4, technika wykonania dowolna.
Uczniowie klas 5-8: Piszą rozważania jednej stacji drogi krzyżowej.
Prace na odwrocie mają zawierać imię, nazwisko oraz klasę autora
Kryteria oceny:
Jury przy ocenie będzie brać pod uwagę:
Interesujący sposób przedstawienia stacji drogi krzyżowej widzianej oczami dziecka.
Atrakcyjność pod względem walorów plastycznych i integralności z tematyką konkursu.
Termin składania prac: do 05.04.2023r. u katechetów
Ogłoszenie wyników: 12.04.2023 r. na stronie szkoły.
Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów
Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników w tym na prezentację prac w szkole i na stronie internetowej
Organizatorzy: Katecheci
Pierwszy Dzień Wiosny!
21 marca, to niezwykły dzień!
Pierwszy Dzień Wiosny!
Z tej okazji w klasie 2D dzieci zrobiły wspaniałe marzanny.
Kukiełki są kolorowe i pomysłowe, tak jak wiosna, która dziś przyszła.
A. Lorenz
Nagłówek
Archiwum Aktualności