W październiku i listopadzie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. W ramach trzech wycieczek edukacyjnych odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju. Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogli wybrać atrakcje spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych:
- Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,
- Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego,
- Kultura i dziedzictwo narodowe,
- Największe osiągnięcia polskiej nauki.
W tej edycji uczniowie zwiedzali Trójmiasto, Poznań i Zakopane. Klasy IV podczas dwudniowej wycieczki odwiedziły następujące miejsca: Starówkę Gdańską, Stocznię Gdańską, Westerpatte oraz Statek Muzeum – „Dar Pomorza”. Klasy VI na dwudniową wycieczkę wybrały się do Poznania, gdzie na trasie zwiedzania znalazły się: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Pyry oraz Palmiarnia w Poznaniu. Trzydniowa wycieczka do Zakopanego została zarezerwowana dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz uczniów którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/22. W trakcie wycieczki odwiedzili: zespół klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze gdzie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu, Zakopane gdzie mogli m.in. zwiedzić Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma. W drodze powrotnej zwiedzili wraz z przewodnikiem Kraków zwracając szczególną uwagę na Zamek Królewski na Wawelu oraz Sukiennice – Muzeum Narodowe w Krakowie. Łącznie w trzech wycieczkach uczetniczyło 120 uczniów naszej szkoły.
Do zobaczenia na szlakach turystycznych Polski w przyszłym roku.
Informujemy, że szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę” w wysokości 30 827,79 zł, w którym udział wkładu własnego wyniósł 11 449,95 zł.