• Steps_Plus_VI_Test__U5_A_(3).pdf

proszę, abyście przeczytali opis fimu ze s.71 i w podobny sposób opisali swój ulubiony film, przedtem zróbcie ćw.7, również z tej strony. Następnie zróbcie ćwiczenia ze s.30.

Moi drodzy

dzisiaj zaczynamy powtórkę, zróbcie proszę Ex.1,2,3,4,5,6 z podręcznika. W pon. dołączę test  z tego rozdziału.

23.03.2020

Podaję Wam test, zróbcie go ( bez słuchania) , we wt.podam wam odpowiedzi i w ten sposób skończymy dział 5.Gdyby był problem z pobraniem testu, przetłumaczcie zdania:

1.Ty musisz jeść owoce i warzywa.

2.Oni nie powinni grać w gry komputerowe cały czas.

3. Jemu nie wolno biegać w parku.

4. Mój przyjaciel musi karmić swoje zwierzęta rankiem.

5. Ona nie musi pracować w sobotę.

6. Mr.Brown nie powinien prowadzić samochodu szybko.

7. My gramy w piłkę ostrożnie.

8. Oni pływają szybko i dobrze.

9. Chciałbym kupić dwa bilety młodzieżowe do kina.

10. My musimy zdejmować buty w domu.

24.03 Topic : Shopping -słownictwo.

Podaję odpowiedzi do testu i tłumaczenie zdań:

1. romantic d,western,crime f,war f,historical d

2. straightforward,happy,exciting,fast moving,funny

3. You must wait.,you mustn't touch,you mustn't miss.,you must listen,,you must wear

4. You shouldn't..,you should..,you should, you shouldn't..,you shouldn't

5. slowly,have to, well,don't have to,late

6. teens or..,three..,which...,number...,enjoy..

7. slowly,boring,scene,crew,complicated

zdania: 1.You must eat fruit and vegetables. 2. They shouldn't play computer games all the time. 3.He mustn't run in the park. 4. My friend has to feed his animals in the morning.5. She doesn't have to work on Saturday. 6.Mr Brown shouldn't drive a car fast. 7. We play football carefully. 8. They swim well and fast. 9. I'd like to buy 2 teens tickets to the cinema.10. We have to take off our shoes at home.

1.Przepiszcie słownictwo z Ex1/75 z tłumaczeniem.

2. Zróbcie Ex.2/75

3. zróbcie ćwiczenia Ex.1,2,4/32

Możecie również skorzystać ze strony https://elt.oup.com/student/stepsplus z zakładki dla ucznia, gdzie są ciekawe ćwiczenia.