• Klasa 8a

• Dzień dobry.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się, za pośrednictwem Państwa, do uczniów klasy 8a.

16.03.2020r.
          Drogie dzieci, bardzo proszę, abyście w najbliższych dniach przeczytały tekst ,,Korepetycje przy herbacie" (podręcznik, str.139).

Proszę w zeszycie (po pozostawieniu miejsca na dokończenie notatki z ,,Kamieni na szaniec") zapisać temat:

,,Cechy i funkcje reportażu". Następnie proszę wykonać pisemnie zadanie 1 i 2, str.142 (podręcznik) oraz zad.1 i 2, str.67 - 69 (zeszyt ćwiczeń).
          Informacje o reportażu macie również w repetytorium na str.78.

17.03.2020r.
          Następny temat: ,,Piszemy artykuły do gazetki szkolnej". Proszę przeczytać tekst ,,Eksperymenty z nowym sobą" (podręcznik, str.111) , potem wykonać pisemnie zad.1, str.113 (podręcznik), a zad.2,3 - przeanalizować. Następnie proszę wykonać zadania z zeszytu ćwiczeń ( str.53-55 ). Artykuł jest też szczegółowo opracowany w repetytorium.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka - Wasza Polonistka.

18.03.2020r.

Kolejny temat w zeszycie: ,,Uczymy się pisać recenzję".

W podręczniku na str.209 i 210 są informacje oraz przykłady recenzji (w repetytorium również). Proszę przeczytać dwie recenzje z podręcznika, potem pisemnie wykonać
          zadania: 5i 7, str.211, 2,3,4,6- ustnie.
          Następnie proszę wykonać zadania z zeszytu ćwiczeń (str.86-89).

19.03.2020r.

Temat: Imiesłowowy równoważnik zdania.
          Proszę zapisać temat w gramatyce. Jest on powtórką z poprzednich klas.

Następnie proszę wykonać pisemnie zadania od str.27 do 31 w II części gramatyki.

20.03.2020r.

Temat: Wypowiedzenia wielokrotnie złożone.

Proszę zapisać temat w gramatyce. Jest on powtórką z poprzednich klas. Następnie proszę wykonać pisemnie zadania od str.32 do 34 (cz.II).

Dzień dobry Drogie Dziecismiley

Następne zagadnienia podam w poniedziałek.

Gorąco Was zachęcam do rozwiązywania testów egzaminacyjnych.

Życzę Wam miłego weekendu i odpoczynku. Dbajcie o siebie.

Pozdrawiam cieplutko smiley.

Dzień dobry Drogie Dzieci smiley

23.03.2020r.

Temat: Wypowiedzenia wielokrotnie złożone - ćwiczenia.

Dzisiaj kontynuujemy piątkowy temat, który jest powtórką z poprzednich klas.

Korzystamy z ćwiczeń do gramatyki ( cz.II ). Proszę wykonać pisemnie zadania od str. 35 do 38.

24.03.2020r.

Dzień dobry Drodzy Uczniowiesmiley

Temat: Poprawność interpunkcyjna - nawias, cudzysłów, średnik.

Ten temat dotyczy interpunkcji i jest Wam doskonale znany.

Korzystamy z ćwiczeń do gramatyki ( cz.II ).

Informacje dotyczące zasad interpunkcyjnych są w tabelach na str.39 i 41. Proszę wykonać ćw.1, str.39; 3 i 4, str.40; 5, str.41; 6 i 7, str.42.

Pozdrawiam Was cieplutkosmiley.