• WESOŁE NUTKI – OD DZIECI DLA DZIECI

• Na wszystkie zmartwienia, kłopoty i smutki najlepszym lekarstwem WesołeNutki…”

Szkolny zespół teatralno-muzyczny „Wesołe Nutki” w muzycznym prezencie z okazji Dnia Dziecka: „od dzieci dla dzieci” zaprezentował spektakl pt. „Dziecięcy krąg przyjaźni”. Mali artyści swój „prezent” zanieśli do Przedszkola Publicznego Nr 1 w Osielsku, do przedszkola „Zameczek II” i do przedszkola „Blu” – wszędzie tam, gdzie wcześniej same były przedszkolakami.

Nie zapomniały jednak o swoich koleżankach i kolegach w szkole, ani o przedszkolakach, które są w naszej szkole podstawowej.

Dzieciom zaśpiewały, zatańczyły i złożyły pięknie życzenia w aż sześciu koncertach, z kolei siódmy koncert zaprezentowały swoim rodzicom.

Na każdym z występów otrzymywały gromkie brawa i piękne podziękowania. Przedszkolaki z niepublicznego przedszkola „Blu” przygotowały w podziękowaniu własnoręcznie wykonane prace.

„Muzyka świat przenika i wszędzie może być,

muzyka łączy ludzi, nie można bez niej żyć!”

Dzieciom uczestniczącym w pracy kółka teatralno-muzycznego „Wesołe nutki” składam piękne podziękowania za pracę i trud oraz wytrwałość.

opiekun koła

Iwona Staniszewska

• Czytanie na polanie

• Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim, czytelniczym wydarzeniu.

Na czym polegało nasze działanie - Akcja jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" i polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na łonie natury, wśród śpiewu ptaków, zapachu trawy i stokrotek. Nasi czytelnicy przyszli tego dnia z matami
            i zorganizowali na zewnątrz przestrzeń czytelniczą. Można było czytać dowolnie wybraną książkę przez ucznia.

To był wyjątkowy dzień my, książka i natura. Czas spędzony z książką jest bezcenny. Polecamy wszystkim :). Serdecznie pozdrowienia dla uczniów z IId oraz Vd. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

#czytanienapolanie.

Koordynatorzy

• MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ

•             – akcja , którą corocznie organizujemy dla naszej społeczności szkolnej.

Przez cały maj w naszej szkole odbywała się impreza czytelnicza  Poprzez różnego rodzaju spotkania, zajęcia, gazetki, konkursy, turnieje promowałyśmy czytelnictwo. Uświadamiałyśmy uczniom, że czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu czytelniczych konkursach:

• Tydzień z Wisławą Szymborską (KLASY 4-8), 15.05 – 19.05.2023r., codziennie nowe wyzwania, nowe karty pracy

• KONKURS FOTOGRAFICZNY "Zbuduj wieżę z książek"

1 miejsce – Alicja Maciejewska

2 miesce – Amelia Perczak

3 miejsce – Viktor Bołtun

3 miejsce – Zuzanna Krawczyk

wyróżnienie – Jakub Bieńkowski

• KONKURS FOTOGRAFICZNY "Ułóż zdanie, to wyzwanie"

1 miejsce – Jakub Maciejewski

2 miesce – Ignacy Karwicki

3 miejsce – Katarzyna Kotyrba

wyróżnienie – Michalina Brzezińska

wyróżnienie – Aleksander Rybak

wyróżnienie – Tomasz Wiśniewski

wyróżnienie – Tymon Olszewski

Ponadto zaangażowali się w następujące akcje czytelnicze:

• GALERIA SZTUKI NAJMNIEJSZEJ,
            • PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE.

Nagrodzone prace można obejrzeć w galerii. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Serdecznie gratulujemyi dziękujemy za wspólną zabawę,

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE

• Dzień Mamy

• Wszystkiego najlepszego z okazji "Dnia Mamy" , dzieci z 0"a"  gościły swoje mamy ,przygotowały niespodzianki i korony. Dziękujemy ♥️

• Konkurs plastyczny Eko-zabawka

• Światowy Dzień Ziemi

• Z okazji Światowego Dnia Ziemi w przedszkolu odbył się konkurs na pomysłowa zabawkę z recyklingu .Za tak duży odzew i fantastyczne pomysły ,bardzo serdecznie dziękujemy .