• Mikołajki u przedszkolaków

• Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

W tym roku wszystkie nasze przedszkolaki spotkały się na szkolnym holu, by zaśpiewać dla Świętego Mikołaja przygotowaną piosenkę w odświętnych czerwonych czapkach, które uszyły nam pomocne elfy. Mikołaj🎅 za taki występ zostawił każdemu dziecku mały upominek oraz świąteczne życzenia. Ile radości i zachwytu przyniosło nasze wspólne spotkanie zobaczcie sami...

Dzieci oczywiście życzyły sobie więcej takich dni😉

• RECYTATORATOR: „ŻYCIE NA HUŚTAWCE, CZYLI MŁODZI W DOROSŁYM ŚWIECIE“

• Aleksandra Jabłońska wzięła udział w „RecytatOratorze” wyjątkowym konkursie  dla miłośników literatury zorganizowanym przez Pałac Młodzieży oraz Pedagogiczną Bibliotekę  Wojewódzką w Bydgoszczy  Spotkanie odbyło się 3 grudnia 2022r. w Pałacu Młodzieży. Ola przygotowała wystąpienie składające się z recytacji wybranego fragmentu prozy – wybrała fragment z książki Justyny Sucheckiej „Young Power czyli 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”  oraz przemówienia uzasadniające jego wybór. W tym roku tematem konkursu były przeżycia młodych ludzi wkraczających w dorosłość - „Życie na huśtawce czyli młodzi w dorosłym świecie.” Wystąpienia oceniało jury w składzie: Małgorzata Trofimiuk (aktorka Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy), Ewa Pronobis-Sosnowska (dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy) oraz Luiza Kubowicz-Dorosz (kierownik Działu Animacji Kulturalnej Pałacu Młodzieży).

W przerwie między prezentacjami a ogłoszeniem wyników pani Ewa Bedełek z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przedstawiła interesujące współczesne powieści dotyczące wkraczania młodych osób w dorosłość.

Wydarzenie zostało wyróżnione Bydgoskim Grantem Oświatowym.

Gratulujemy odwagi

nauczyciele bibliotekarze

• Kółko przyrodnicze w klasie 2d

• Dzieci z 2d, które uczęszczają na kółko przyrodnicze stworzyły piękne plany osiedli w naszej miejscowości.  Dużo się przy tym napracowały i dało to mnóstwo radości. Efektu można podziwiać w sali nr 25.🙂

2d z p. Olą

• SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  “Merry Christmas”
          • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO “Merry Christmas”

• Zapraszamy uczniów z klas 1 – 3 do wzięcia udziału w świątecznym konkursie na najpiękniejszy plakat w języku angielskim.

Zasady konkursu:

· Uczniowie wykonują plakat przedstawiający symbole (minimum 6 – maksymalnie 8) wraz z nazwami w języku angielskim związanymi ze świętami Bożego Narodzenia lub zimą.

· Technika wykonania: dowolna.

· Format: A3 lub A4

· Podpisane prace można zostawiać w sali P21 w terminie do 13 grudnia.

· Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia pracy na stronie internetowej szkoły.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Nauczycielki języka angielskiego

• NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

• UWAGA UCZNIOWIE KLAS 4-6

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

Po raz kolejny nauczyciele języka niemieckiego zapraszają wszystkich chętnych uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec adwentowy.

Uczniowie, którzy wykonają adwentowe wieńce, przyniosą je do sali P201. Wieniec musi posiadać dołączoną karteczkę z czytelnymi danymi wykonawcy: nazwisko, imię i klasa.

Termin dostarczenia prac 15 grudnia 2022.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z:

• oświadczeniem o własnoręcznym wykonaniu pracy konkursowej,
            • zgodą na publikację zdjęć na stronie szkoły,
            • zgodą na przetwarzanie  danych osobowych na potrzeby konkursu.

Prace konkursowe oceni jury.  Na zwycięzców czekają nagrody!

Po ogłoszeniu werdyktu uczniowie zabierają wieńce do domu!

Zapraszamy do udziału  konkursie!!!

Organizatorzy: Justyna Sobolewska

Anna Wideł i Marta Błażejczak

• "Poznaj Polskę" w naszej szkole

• W październiku i listopadzie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. W ramach trzech wycieczek edukacyjnych odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju. Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogli wybrać atrakcje spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych:

• Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,
            • Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego,
            • Kultura i dziedzictwo narodowe,
            • Największe osiągnięcia polskiej nauki.

W tej edycji uczniowie zwiedzali Trójmiasto, Poznań i Zakopane. Klasy IV podczas dwudniowej wycieczki odwiedziły następujące miejsca: Starówkę Gdańską, Stocznię Gdańską, Westerpatte oraz Statek Muzeum – „Dar Pomorza”. Klasy VI na dwudniową wycieczkę wybrały się do Poznania, gdzie na trasie zwiedzania znalazły się: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Pyry oraz Palmiarnia w Poznaniu. Trzydniowa wycieczka do Zakopanego została zarezerwowana dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz uczniów którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/22. W trakcie wycieczki odwiedzili: zespół klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze gdzie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu, Zakopane gdzie mogli m.in. zwiedzić Muzeum  Karola Szymanowskiego w willi Atma. W drodze powrotnej zwiedzili wraz z przewodnikiem Kraków zwracając szczególną uwagę na Zamek Królewski na Wawelu oraz Sukiennice – Muzeum Narodowe w Krakowie. Łącznie w trzech wycieczkach uczetniczyło 120 uczniów naszej szkoły.

Do zobaczenia na szlakach turystycznych Polski w przyszłym roku.

Informujemy, że szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę” w wysokości 30 827,79 zł, w którym udział wkładu własnego wyniósł 11 449,95 zł.