• W świecie baśni

• Dnia 2 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka polskiego pt. „W świecie baśni” przeznaczony dla uczniów klas IV.

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki:

I miejsce – Zuzanna Bielińska

II miejsce – Zuzanna Dolata

III miejsce – Barbara Duczmal, Milena Kordas

Polonistki

• Konkurs piosenki "Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato"

• Z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki, oraz nadchodzącego w czerwcu Dnia Ojca, po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole konkurs wokalny "Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato".

Spośród przesłanych nagrań postanowiliśmy wyróżnić następujących wykonawców:

I miejsce – Aleksandra Polańska
            II miejsce – Magdalena Budziak
            III miejsce – Zuzanna Bielińska

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni dodatkową oceną z muzyki, natomiast Laureaci otrzymają upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wysłuchania pięknych występów.

Barbara Lepsza
            Piotr krakowski

• Bezpieczeństwo w internecie

• Dnia 31 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs plastyczny dla klas IV i V „Bezpieczeństwo w Internecie”.  Nasi uczniowie zostali docenieni.

W konkursie trzecie miejsce zdobyła Jaśmina Misterek z klasy V.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Szymański z IV i Dżenifer Gereta z IV.

Nagrodzonym gratulujemy.

W konkursie uczestniczyło kilkunastu uczniów naszej szkoły. Wszystkie prace były ciekawe i przypominały by korzystać z Internetu mądrze oraz by pamiętać o zachowaniu ostrożności w wirtualnym świecie.

Beata Kasprzyk

Adam Wieraszka

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka w naszej szkole w tym roku przebiegał między innymi pod hasłem europejskim. Uczniowie w klasach przygotowywali flagę danego kraju, tłumaczenie najważniejszych zwrotów w danym języku a przy okazji rozwiązywali quiz na temat wszystkich krajów europejskich. Największą trudność w quizie sprawiły uczniom pytania o pochodzenie słów z różnych języków. Najbardziej zaskakujące pytanie dotyczyło języka chińskiego. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się w kolory flagi wylosowanego państwa. W konkursie brało udział 20 klas. Spośród nich najlepszymi okazały się:

klasa 6b - 71 punktów --> I miejsce

klasa 4c - 70 punktów --> II miejsce

klasa 4a, 4d i 4e - 69 punktów --> III miejsce

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje sie cały  świat''. J. Korczak

Nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka ogladajac pokaz ptaków sokolników. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, ktore wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci.

• DZIEŃ DZIECKA W 0A

• Dziś obchodziliśmy DZIEŃ Dziecka . Zabawom nie było końca.  Puszczaliśmy ogromne banki, w których się zamykaliśmy.  Sami zrobiliśmy slime'y. Na koniec były tatuaże i chodzenie na szczudłach 💚

• Opłata za obiady za miesiąc czerwiec

• Bardzo proszę rodziców i opiekunów uczniów korzystających z obiadów szkolnych o kontakt: telefoniczny 52 381-31-19, e-mail: stolowka@sposielsko.edu.pl lub przez e-dziennik Katarzyna Białecka celem uzgodnienia kwoty do zapłaty za msc czerwiec.

Jest to spowodowane tym,że kończy się rok szkolny.Na kontach dzieci są nadpłaty, niedopłaty jak i również muszę odliczyć wycieczki szkolne, które się odbyły lub odbędą.

Przypominam numer konta 92 8142 0007 0308 1174 2000 0003

Intendent. K.B