Aktualności
Zapraszamy do konkursu z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia Mediacji.
„Kazusy Prawne dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych”
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowym programie edukacyjnym,
w którym prawo spotyka się z codziennymi sytuacjami życia!
„Kazusy Prawne dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych”
Na czym to polega?
- Każdego miesiąca (od września do czerwca) uczestnicy otrzymują jeden ciekawy kazus prawny w formie komiksu lub opowieści.
- Zadaniem dzieci jest rozwiązanie kazusu, czyli udzielenie odpowiedzi na pytanie problemowe (odpowiedzi przesyłamy przez formularz Forms, link pod kazusem)
- Za podanie podstawy prawnej przyznawany jest dodatkowy punkt.
- Za prawidłowe rozwiązanie 5 kazusów przewidziane są nagrody, dyplomy.
- Za rozwiązanie wszystkich 10 kazusów przyznawana jest nagroda główna oraz tytuł Mistrza Szkolnego Prawa!
Cel programu:
- Rozwijanie świadomości prawnej dzieci i młodzieży.
- Nauka odpowiedzialności i refleksyjnego myślenia poprzez analizę codziennych sytuacji.
- Kształtowanie postawy szacunku do prawa.
- Wspólna zabawa, która łączy dzieci i rodziców w rozwiązywaniu zagadek prawnych.
Dlaczego warto?
- Nauczysz się myśleć jak prawdziwy detektyw prawa.
- Poznasz, jak prawo działa w codziennym życiu.
- Spędzisz super czas z rodzicami, rozwiązując zagadki razem.
- I przede wszystkim – będziesz się świetnie bawić!
Co możesz wygrać?
- Tytuł Mistrza Szkolnego Prawa + nagroda główna (za poprawnie rozwiązanie 10 kazusów)
Dołącz do przygody już dziś i odkryj, że prawo może być fascynujące!
Ewa Delwo-Dobrowolska
Miś adwokat
W poniedziałek, 22 września rozpoczęliśmy w klasach młodszych projekt "Miś adwokat" pod patronatem Okregowej Rady Adwokackiej. Pani mec. Angelika Jedryka- Pihut przybliża dzieciom w bajkowej formie ważne społecznie kwestie: hejtu i przemocy w internecie, kradzieży tożsamości oraz bezprawnego wykorzystania wizerunku w sieci. Nasi uczniowie mogą się również dowiedzieć jak stawiać czoła takim sytuacjom oraz jak im przeciwdziałać. Takie prewencyjne akcje skierowane do dzieci są niewątpliwie pożyteczne i słuszne.
Organizatorzy:
A. Lorenz
E. Delwo- Dobrowolska
I. Staniszewska
Czytamy z Sercem – akcja edukacyjna dla szkół,bibliotek i innych palcówek oświatowych
Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Razem promujmy czytelnictwo i zagłębiajmy wiedzę na temat serca!
Zapraszamy
nauczyciele bibliotekarze
Z Orlika na Stadion
Dnia 18.09.2025r. na Orliku w Bydgoszczy (ul. Gajowa 94) nasza reprezentacja U-14 w kategorii Junior PRO wywalczyła 2 miejsce w turnieju piłki nożnej „Z Orlika na Stadion”, organizowanego przez Fundację Orły Sportu w ramach ogólnopolskiego programu Aktywna Szkoła.
Zwycięzcą etapu regionalnego została drużyna ALLCHEMIK, której serdecznie gratulujemy.
Udział w turnieju miał na celu promowanie aktywności fizycznej, sportowej rywalizacji oraz zasad fair play wśród dzieci i młodzieży.
Skład reprezentacji U-14 ( klasy 7): Wojciech Lewandowski, Przemysław Smaruj, Julian Bilecki, Jakub Bukowski, Tomasz Superczyński, Oliwier Priewe, Gustaw Kielczyk, Antoni Przygodziński, Jakub Gajewski.
Sztab trenerski: Szymon Markiewicz, Jakub Mikołowski.
Gratulujemy naszym uczniom 2 miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
4
Informacje Rady Rodziców
W dniu 17 września odbyło się spotkanie Rady Rodziców, na którym zostało wybrane nowe prezydium:
Przewodnicząca
Kamilla Stępień
Zastępca
Patryk Bukowiecki
Skarbnik
Karolina Brudnicka
Komisja rewizyjna
Paweł Fiuk, Jarosław Łański
Adres e-mail: radarodzicow.osielsko@gmail.com
Równocześnie RR zaprasza na następne zebranie 24.09.25 o godz. 17:30. Sala 109.
Rekrutacja do projektu!
Przypominamy, że trwa nabór uczniów klas I-VI oraz VII-VIII do projektu w ramach którego, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w:
- półkoloniach - 1 i 2 tydzień ferii zimowych oraz pierwszy tydzień wakacji,
- zajęciach z zkaresu doradztwa zawodowego,
- zajęciach psychologiczno - pedagogicznych
- zajęciach rozwijających zainteresowania z informatyki.
Bliższe informacje oraz regulamin rekrutacji w zakładce: "O szkole" - "Realizowane projekty" - "Projekty Edukacyjne dla Szkół Podstawowych Gminy Osielsko"
Dokumenty rekrutacyjne:
Formularz zgloszeniowy ucznia-uczennicy.docx
Podsumowanie Półkolonii Informatyczno-Angielskich
Zakończyliśmy niezwykłą przygodę, łączącą świat kodowania z komunikacją w języku angielskim! Przez ostanie dni sierpnia, uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także rozwinęli kreatywność i umiejętności pracy w zespole. Półkolonie były doskonałą okazją, by nauka stała się pasjonującą zabawą.
Co działo się w świecie informatyki?
Uczestnicy przekonali się, że robotyka to nie tylko science-fiction. Uczyli się programować roboty Fable, wykorzystując moduły Spin i Joint, aby tworzyć własne, innowacyjne projekty. Dzięki temu zrozumieli, jak działają mechanizmy i jak przetłumaczyć pomysł na język kodu. Zachwyceni uczniowie, zwiedzili również mnóstwo ciekawych miejsc korzystając z okularów VR.
Angielski w praktyce!
Język angielski towarzyszył nam na każdym kroku. Nie było tradycyjnych lekcji – był za to angielski w akcji! Uczniowie:
* Uczyli się nowego słownictwa.
* Komunikowali się w grupach, używając angielskiego do wspólnej zabawy.Rozwinięte umiejętności.
Półkolonie pozwoliły na rozwój kluczowych kompetencji przyszłości:
* Kreatywność
* Logiczne myślenie
* Współpraca.
* Pewność siebieDziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą inspiracją do dalszego odkrywania świata.
Bezpieczna droga do szkoły
Rozpoczął się nowy rok szkolny a to czas wzmożonego ruchu na drogach. Uczestnikami ruchu drogowego są również nasi uczniowie dlatego Policjanci z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy i Wojewódzkiej Komendy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego uczyli i rozmawiali o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i poruszaniu się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Tego dnia odbyła się także inauguracja programu dla szkół „Odblaskowa Szkoła”.
BK
6
Wielki Maraton Czytelniczy 2025/2026
RUSZA KOLEJNA EDYCJA WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2025/2026
Zapraszamy uczennice i uczniów klas II–VIII szkoły podstawowej do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym. To już XVII edycja ogólnopolskiego konkursu. Przez ten czas w projekcie wzięło udział ponad 81 tys. uczennic i uczniów, którzy przeczytali 326 książek.
Chęć uczestnictwa w konkursie, w imieniu szkoły, mogą zgłaszać nauczycielki/nauczyciele lub bibliotekarki/bibliotekarze pełniący rolę szkolnych opiekunów Wielkiego Maratonu Czytelniczego (WMC), którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie kolejnych etapów konkursu w swoich placówkach oświatowych.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 WRZEŚNIA 2025.Uczniowie będą zmagać się w czterech grupach wiekowych
klasy II–III szkoły podstawowej | Spotkacie nowych przyjaciół
klasy IV–VI szkoły podstawowej | Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca
klasy VII–VIII szkoły podstawowej | W lustrze książki
Lektury na październik 2025 r.:
Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas 2 – 3 szkół podstawowych):
Dimiter Inkiow Ja i moja siostra Klara
Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych):
Paweł Beręsewicz, Dziewięć czerwonych iksów
W lustrze książki (uczniowie klas 7 - 8 szkół podstawowych):
Anne Goscinny, Lukrecja i przygoda życia
Uczestniczki i uczestnicy WMC piszą w kolejnych miesiącach w swoich szkołach sześć testów ze znajomości lektur. Dzięki systemowi punktowemu powstaje klasyfikacja.
Nazwiska laureatów, finalistów i wyróżnionych poznamy 8 czerwca 2026.
Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbędzie się 18 czerwca 2025 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Po szczegóły zapraszamy do biblioteki !!
nauczyciele bibliotekarze
Twórcza moc w świetlicy: kartonowe rakiety i tęczowe jednorożce.
W świetlicy szkolnej bawiliśmy się w małych artystów – z kartonu wycinaliśmy rakiety i jednorożce, a kolorowe włóczki zamieniły się w ogniste płomienie i tęczowe grzywy. Kreatywna zabawa połączyła wyobraźnię z pracą rąk i przyniosła wszystkim mnóstwo radości!
Zmiany w planie lekcji od 15 września
Od 15 września zmiany w planie, bardzo prosimy o sprawdzenie aktualnego planu.
Zmiany zostaly naniesione również w zakładce Uczniowie i rodzice - Plan lekcji
Spotkanie Rady Rodziców
17.09.2025 roku odbędzie się zebranie RR o godz. 17.00.
Zapraszamy serdecznie. Sala tak jak zawsze.
Spotkania z Rodzicami - 9,10 września 2025 roku
W dniu 9 i 10 września odbędą się spotkania wychowwaców klas z rodzicami wg harmonogramu:
1A - Monika Michna – P22 – środa 16:30
1B - Ewa Delwo-Dobrowolska – P22 – wtorek 16:30
1C - Barbara Szymańska - P23 – wtorek 16:30
1D - Karolina Castillo-Jurczak – P21 – wtorek 16:30
1 E - Monika Dembek – P2 – środa - 16:30
1F - Dagmara Jendruszewska – P25 – wtorek 16:30
2A - Ewa Sójka – P109 – środa 16:30
2B - Iwona Staniszewska – P111 – środa 16:30
2C - Aleksandra Lorenz – P25 – środa 16:30
2D - Anna Starzyk – P24 – wtorek 16:30
2E - Małgorzata Ziemińska – P23 – środa 16:30
2F - Kinga Tyrakowska – P24 – środa 16:30
3A - Aleksandra Bukowska – P4 – środa 16:30
3B - Małgorzata Stasierowska – P4 – wtorek 16:30
3C - Beata Kasprzyk - P111 – wtorek 16:30
3D - Barbara Zielińska – P2 – wtorek 16:30
3E - Elżbieta Cichańska – P109 – wtorek 16:30
4A - Dorota Mikołowska-Frasz – P108 – wtorek 16:30
4B - Agnieszka Kurland – P208 – wtorek 17:00
4C - Piotr Krakowski – P207 – środa 16:30
4D - Jakub Mikołowski – P107 – środa 16:30
4E - Łukasz Golas – P206 – środa 16:30
5A - Monika Łopacka – P209 – środa 17:00
5B - Halina Murawska – 202 - środa 17:00
5C - Karolina Olejniczak – P208 - środa 17:00
5D - Marta Kołodziejska – P201 - środa 17:30
5E - Romana Kedowska – P106 - środa 17:30
6A - Mirosława Kowalczyk – P206 – wtorek 17:30
6B - Jadwiga Polacka – P107 - wtorek 17:00
6C - Renata Polasik – P207 - wtorek 17:00
6D - Barbara Lepsza – P106 - wtorek 17:30
7A - Sylwia Kaczmarek – 104 – środa 17:00
7B - Szymon Markiewicz – 106 – środa 16:30
7C - Marta Błażejczak – 210 – wtorek 17:00
7D - Monika Dryja – 108 – środa 16:30
8A - Anna Wideł – 201 – wtorek 17:00
8B - Joanna Sikorska – 104 - wtorek 17:00
8C - Dorota Sulińska-Tamas – 102 - wtorek 17:00
8D - Jacek Polacki – 108 - wtorek 17:30
8E - Roland Szwigowski – 106 - wtorek 17:30
Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w lekcjach edukacji zdrowotnej
Opłata za obiady za miesiąc wrzesień
Informuję, że obiady w naszej szkole będą wydawane od 03.09.2025 (środa) . Zapisu można dokonać poprzez pobranie w biurze intendenta lub sekretariacie karty zgłoszenia ucznia do stołówki szkolnej. Po wypełnieniu należy ją oddać p. intendent.
Opłata za miesiąc wrzesień wynosi 110,00.
W późniejszym terminie będzie możliwość sprawdzenia kwoty do zapłaty w programie Vulcan.
Intendent. K.B
Rozkład jazdy autobusu szkolnego
Powitanie nowego roku szkolnego - list Ministra Edukacji
Plan lekcji na rok szkolny 2025/2026 - 1 semestr
Plan_lekcji_1_sem_2025-26.xlsx
Plan lekcji dla poszczególnych klas w zakładce Uczniowie i Rodzice / Plan lekcji
Kurs autobusu w dniu 01.09.2025r.
7:20 wyjazd ze szkoły, przywóz na godz. 8:00 - Zerówka
8:15 wyjazd ze szkoły przywóz uczniów klas 2-3,4-6 na godz. 9:00 i 10:00
10:15 wyjazd ze szkoły przywóz uczniów klas 7-8 ,klas 1 na godz. 11:00 i 12:00. Odwóz klas 2-3
Ostatni kurs o godz. 14:00 odwóz zerówek i pozostałych uczniów.
Nagłówek
Archiwum Aktualności