• klasa 4

• Witajcie w nauczaniu e-learningowym. Proszę śledzić na bieżąco zadania i informacje ode mnie. Pamiętajcie o systematycznej pracy. Good luck smiley

Topic: Review- unit 5.

W zeszycie wykonaj zadania powtórzeniowe z działu 5: podręcznik str.73.

17.03

Topic: My pet- project.

Wykonaj projekt dotyczący wybranego przez Ciebie zwierzęcia (podręcznik str.72): narysuj i podaj informacje- Pet (nazwa zierzęcia), Name (imię), Age (wiek), Description (opis- czy jest duży.mały, kolor futra/sierści, kolor oczy, czy inne charakterystyczne dla zwierzątka cechy), Favourite food (ulubione jedzenie), Hobbies (co lubi robić, co umie robić itp.). Prześlij zdjęcie plakatu na adres agnieszka.kurland@wp.pl do 23.03. Do zobaczenia w czwartek smiley

19.03

Witajcie ponownie, wierzę, że wszyscy wykonali powtórkę działu 5 ze strony 73. Let`s check your answers:

1/73 1. a rat and a budgie; 2. a ferret and a fish; 3. a rabbit and a lizard; 4. a parrot and a tortoise; 5. a hamster and a snake; 6. a stick insect and a spider

2/73 1. A; 2. B; 3. C; 4. B; 5. A; 6. C

3/73 2.Luke has got a dictionary (Luke ma słownik). 3. Luke hasn`t got a pen. 4. Luke hasn`t got a ruler. 5. Luke has got a white rubber. 6. Luke has got a notebook. 7. Luke hasn`t got an orange pencil.

4/73  2. haven`t got / have got   3. hasn`t got/ has got  4. haven`t got/ have got (`ve got)   5. haven`t got/have got (`ve got)   6. haven`t got/have got

Gratulacje, jeżli udało Ci się zrobić zadania bezbłędnie yes. Jeśli miałeś kilka błędów, to zobacz przy jakim zadaniu: czy na słownictwo, czy na czasownik "have got". Pamiętaj, aby jeszcze poćwiczyć. Odmianę czasownika macie wklejoną do zeszytu. Nie zapominaj o niej!

Topic: People- wyrażenia złożone z przymiotnika i rzeczownika.

Przepisz do zeszytu wyrażenia z podręcznika ze str.75 z zad 1 (najlepiej w kolejności jak na obrazku) i przetłumacz na język polski (wykorzystaj słownik w podręczniku na str.127) . Zauważ, że przymiotnik znajduje się przed rzeczownikiem. Naucz się ich na pamięć.

Wykonaj również zadanie 4 do zeszytu, pamiętając o zasadzie, że "a" lub "an" wstawiamy przed wyrażeniem złożonym z przymiotnika i rzeczownika, np. I`ve got a red T-shirt. W zeszycie ćwiczeń natomiast wykonaj str.32. See you tomorrow! (Do jutra smiley).

20.03

Good morning, today you are going to work with a story. I`m sure you will manage to do it wink

Topic: Tomek and friends- praca z historyjką.

Zapoznaj się z historyjką w podręczniku na str.76 i wykonaj zadania:2,3,4 (na fioletowo) w zeszytach. Poniższe słowa i wyrażenia pomogą Ci w zrozumieniu tekstu: Let`s go into town- Chodźmy do miasta.; What`s your cousin like? - Jaka jest Twoja kuzynka?; Has she got...?- Czy ona ma...?; Can I come to the party?- Czy mogę przyjść na imprezę?; Sure- Pewnie, It`s at my flat.- Jest w moim mieszkaniu.; Hang on.- Chwileczkę.; You`re young.- Jesteś młoda.

Pamiętaj, aby uczyć się słownictwa i wyrażeń systematycznie. Pamiętaj : Practice makes perfectlaugh

W następnym tygodniu nauczymy się tworzyć pytania z czasownikiem "have got. Poniższy link do piosenki jest krótkim wstępem. Enjoy the song ! Have a nice weekend.

Here are the answers for ex.1 and 4 / p.75:

1/75  1. 1f 2.a 3.i 4.g  5. k  6. d  7.e 8.l 9. b  10.c  11.j  12.h

quiet - cichy, thin - chudy,szczupły, tall - wysoki, short - niski, old - stary, young - młody, fast - szybki, noisy - głośny, clean - czysty, slow - powolny, dirty - brudny, fat - gruby;

4/75  1. He`s got a fast motorbike.   2. She`s got a noisy baby.   3. He`s got a thin dog.   4. He`s got a clean car.   5. He`s got a dirty T-shirt.

Workbooks p.32- answers

1/32  1. thin  2. old  3. noisy  4. fast  5. short (w znaczeniu niska)  6. dirty

2/32  1. clean  2. tall  3. slow  4. fat  5. quiet  6. young

3/32  1. The young mum has got a noisy son.  2. The man is fast.  3. The tall girl has got a short friend.  4. The man has got a dirty T-shirt.   5. The woman has got a fat dog.   6. The boys have got a clean bike.

4/32 Własne odpowiedzi.

If you have any questions, let me know. / Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, piszcie do mnie. smiley

24.03

Good morning students! What a beautiful day we have today! Get out of your beds and let`s learn English.

First, the answers:

2/77  1.Petra   2. Tomek    3. Dylan   4. Petra   5. Tomek

3/77  1. F   2. F   3. F   4. T   5. F

4/77  1d   2b  3e  4c  5a

Topic: Have you got blond hair?- wyrażenia dotyczące rodzajów włosów.

Przepisz do zeszytu poniższe wyrażenia:

- straight hair- proste włosy               - curly hair- kręcone włosy                    - wavy hair- falowane włosy

- short hair- krótkie włosy                 - long hair- długie włosy                   - dark hair- ciemne włosy

- blond hair- włosy blond

Posłuchaj nagrania 2.44 na płycie z podręcznika i powtarzaj.

Przygotuj się do czwartkowej lekcji, na której porozmawiamy jak tworzyć pytania z czasownikiem "have got" (mieć). Wysłuchaj poniższej historyjki: https://www.youtube.com/watch?v=maP-Z3ypoQI

Have fun. See you on Thursday. smiley

W wolnym czasie zachęcam, abyście skorzystali z tej strony https://elt.oup.com/student/stepsplus/?view=Standard&cc=pl&selLanguage=pl

Znajdziecie tu ćwiczenia gramatyczne do każdego rozdziału oraz gry. Na początek możecie kliknąć na rozdział 5 i powtórzyć sobie czasownik "have got".