• Klasa 5c

• Dzień dobry.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się , za Państwa pośrednictwem, do dzieci.

16.03.2020r.
          Drogie dzieci, bardzo proszę, abyście w przeczytały tekst ,,Początek wielkiej przygody" (podręcznik, str.101) oraz zapisały w zeszycie temat:

,,Jak Fileas Fogg wyruszył w podróż dookoła świata?". Następnie proszę o pisemne wykonanie zadań :3, 4 ,str.106, podręcznik.

W dalszej kolejności: zeszyt ćwiczeń, str. 36- 38 (,,Dziennik").

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka - Wasza Polonistka.

17.03.2020r.Proszę przeczytać tekst ,,Próba odwagi" (podręcznik, str.109) oraz zapisać w zeszycie temat:

,,Co w swoim pamiętniku napisałby Robert?". Proszę o pisemne wykonanie zadań: 1, 2a, 2c, str.112, podręcznik.

W dalszej kolejności: zeszyt ćwiczeń, str. 39- 41 (,,Pamiętnik").

18.03.2020r.

Temat:

,,Pokonać własne słabości" - Marek Kamiński.

Proszę o przeczytanie tekstu ,,Razem na bieguny" (podręcznik, str.134).

Następnie proszę o pisemne wykonanie zadań: 1a, 1b oraz 2, str.137, podręcznik.

19.03.2020r.

Temat: Pisownia ,,nie" z rzeczownikami i przymiotnikami - ćwiczenia.

Ten temat dotyczy ortografii, więc przypomnijcie sobie zasady pisowni.
          Proszę w zeszycie ćwiczeń wykonać zadania od 1 do 6. (str.124- 130).

Bardzo proszę, kochane dzieci, abyście czytały ,,Janka Muzykanta" ( na 25 marca był ustalony termin omawiania lektury).
          Pracę klasową, która miała być w piątek ( 13 marca)  napiszecie po powrocie.
          Wszystkie zadania i ćwiczenia będziemy wspólnie sprawdzać i omawiać na lekcjach jak wrócicie do szkoły.

20.03.2020r.

Temat: Pisownia ,,nie" z liczebnikami, czasownikami i przysłówkami - ćwiczenia.

Ten temat również dotyczy ortografii. Przypomnijcie sobie zasady pisowni (są one również na stronach ćwiczeń: 130,133, 134). Następnie wykonajcie zadania od str.130 do str.135. Na wykonanie ich macie czas dzisiaj i jutro.

Dzień dobry Drogie Dzieci smiley

Dzisiaj kontynuujemy ostatni temat.

Życzę Wam miłego weekendu i odpoczynku. Dbajcie o siebie.

Pozdrawiam cieplutkosmiley.

Dzień dobry Drogie Dzieci smiley

23.03.2020r.

Temat: ,,Ó, u, rz, ż, ch" w zakończeniach wyrazów.

Korzystamy z zeszytu ćwiczeń- str.136 i 137. Na tych stronach są zamieszczone zasady pisowni, które proszę powtórzyć.

Następnie proszę pisemnie wykonać ćw. 1, 2, str.136 oraz 3, 4, 5, str.137.

24.03.2020r.

Dzień dobry Drogie Dziecismiley

Temat: Pisownia cząstek ,,-bym, -byś, -by".

Korzystamy z zeszytu ćwiczeń - str. 138- 140.

Proszę przypomnieć sobie zasady pisowni wyrazów z cząsteczkami ,,-bym, -byś, -by" ( są w tabelce na str.138). Następnie proszę wykonać ćw. 1-6, str.138-140.

Z pewnością jesteście już Mistrzami Ortografii i na pewno poradzicie sobie z zadaniami smiley.

Pozdrawiam cieplutkosmiley.