• Witam Drodzy Uczniowie.

Wcześniejszy zakres materiału  do samodzielnego opracowania został Wam przekazany poprzez wiadomości w e-dzienniku. Od dnia jutrzejszego będę zamieszczała informacje na stronie szkoły. Pozdrawiam Was. Nauczyciel języka polskiego.

19.03.2020r.

Dzień dobry Dzieci.

Będziemy nadal ćwiczyć przymiotnik. Dzisiaj wykonacie zadania w ćwiczeniach ,,Między nami".

Temat: Utrwalenie wiadomości z przymiotnika. Ćwiczenia ,,Między nami", strona 54, 55 i 56 ( bez ćwiczenia 7, które jest trudne ). Możecie spróbować,  samodzielnie bądź z pomocą rodziców, wykonać zadanie 7. Jest ono jednak tylko dla osób chętnych.

Pozdrawiam Was.

20.03.2020r.

Dzień dobry Dzieci.

Kończymy zmagania z przymiotnikiem. Temat ten sam, co wczoraj. Zostały nam dwie strony  z ćwiczeń ,,Między nami". Wykonajcie zadania na stronie 57 i 58.

Pozdrawiam Was.

23.03.2020r.

Witam Drodzy Uczniowie.

Dzisiejszy temat: Klasa Vc w obliczu zagrożenia - ,,Zmagania z niewidzialną siłą". Praca z tekstem.

Czynności:

1. Otwórzcie podręczniki na str. 102.
          2. Wykonajcie w zeszycie zadanie 1/str.102 (wprowadzające) - wpiszcie własne propozycje.
          3. Przeczytajcie tekst na str. 102, 103 i 104.
          4. Wykonajcie zad. 1/str. 105 w zeszycie.
          5. Wykonajcie w zeszycie zadanie 2a/str. 105 - podzielcie tekst na trzy części zgodnie z tytułami w tabeli. Następnie przerysujcie tabelę do zeszytu i wypełnijcie ją.
          6. Wykonajcie w zeszycie zad. 2c/str.105
          7. Zadanie domowe: ćw.4/str.105 - narysujcie w zeszycie dyplom według własnego pomysłu.

Pozdrawiam Was.  smiley

24.03.2020r.

Dzień dobry Dzieci.

Dzisiejszy temat: O marzeniach w szkole - Joanna Kulmowa, ,,Marzenia".

Czynności:

1.  Otwórzcie podręczniki na str. 128.
          2.  Przeczytajcie wierszyk pt. ,,Marzenia".
          3.  Wykonajcie w zeszycie ćwiczenie 1/str. 128.
          4.  Wykonajcie w zeszycie ćwiczenie 2/str.128. Przypomnijcie sobie, kim jest podmiot liryczny, czyli osoba wypowiadająca się w wierszu (macie notatkę w zeszycie).
          5. Zadanie 3/str. 128 - ustnie.
          6. Niestety zadanie 4 musicie wykonać sami, nie w grupie. Na pewno świetnie sobie z nim poradzicie. Pokażcie rysunki rodzicom.
          7. Ostatnie zadanie - ćw. 5/str.129 w zeszycie.

Pozdrawiam Was. smiley