• Witam serdecznie, poniżej przesyłam zakres materiału z języka polskiego, który dzieci powinny powtórzyć w domach w okresie zawieszenia zajęć szkolnych ze względu na pandemię.

1. Uczniowie mają powtórzyć wszystkie zasady ortograficzne- notatki są w zeszytach kl.4-6.

2. Czytają lekturę " Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"- nowy termin omawiania lektury podam po powrocie na zajęcia.

3. Na poniedziałek 16.03 uczniowie mieli zadane streszczenie fragmentu IV Księgi "Pana Tadeusza" pt. "Polowanie". Fragment ten znajduje się w podręczniku. Uczniowie, którzy mają książki w szafkach w szkole, mogą skorzystać ze strony wolnelektury.pl, lub każdej innej strony zawierającej teksty literackie. Streszczenie to dzieci mają napisać w czasie zawieszenia zajęć, bardzo proszę, aby mieli je na 26 marca.

4. Praca klasowa literacka z "W pustyni i w puszczy" została przełożona na 30.03. Proszę, aby dzieci powtórzyły materiał dotyczący lektury oraz zasady redagowania form wypowiedzi pisemnej, to znaczy charakterystyki, kartki z pamiętnika, listu prywatny z elementami opisu przeżyć wewnętrznych.

5. Uczniowie powinni uczyć się rodzajów podmiotów- wszystkie były podane do zeszytu wraz z przykładami.

6. Można też zacząć czytać "Anię z Zielonego Wzgórza".

Pozdrawiam, Arleta Jaroch