• MISTRZ ARYTMETYKI 2019

     • 7 XII 2019 roku z udziałem uczniów kilkunastu szkół podstawowych powiatu bydgoskiego odbył się w Ostromecku XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny MISTRZ ARYTMETYKI. W wyniku dwugodzinnych zmagań wyłoniono najlepszych uczestników konkursu. II miejsce w kategorii klas VIII zdobył uczeń naszej szkoły Paweł Złotowski. Magdalena Kalka zdobyła IV miejsce w klasach szóstych, a Ania Kurdziel V miejsce w klasach czwartych. Klasy piąte naszej szkoły reprezentowali dwaj uczniowie: Szymon Januszewski (V miejsce) i Filip Tuszyński (VII miejsce). W kategorii klas siódmych Bartek Januszewski zdobył VI miejsce. Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy! Udowodnili oni podczas rozgrywek, że nie tylko są najlepszymi w rachunkach uczniami naszej szkoły, ale również osiągnęli czołowe miejsca w powiecie bydgoskim. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół  im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.            

                                         H. M.

     • Wyróżnienie w 25. Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla uczennicy klasy drugiej

     • W ostatnią sobotę listopada w bydgoskim Pałacu Młodzieży miała miejsce uroczystość Wielkiego Finału 25. Konkursu Recytatorskiego „Pudełko zwane wyobraźnią”.  W finale konkursu naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2d Milenka Kordas, która  recytowała  wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej  „Serduszko”.  Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Milena za swoją wspaniałą recytację otrzymała od jury WYRÓŻNIENIE.  Milence gratuluję sukcesu i oczywiście życzę kolejnych. Wielkie brawa!!!   Ewa Sójka

     • Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych

     • 27 listopada 2019r  po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych „Pieśń ujdzie cało”. Celem konkursu jest przybliżanie poprzez pieśni niełatwej historii naszego kraju, a także rozwijanie więzi narodowej w tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim. W trakcie konkursu młodzi artyści zaprezentowali zarówno pieśni znane od pokoleń (Rozkwitały pąki białych róż, Szara Piechota, Wojenko, wojenko), jak i również współczesne utwory (Jedna chwila, Polska Flaga).


      Przyznano następujące nagrody:

      I miejsce  - Hanna Zawadka
      II miejsce – Natalia Michałowicz
      III miejsce – Anna Kalka, Martyna Przymorska ( ex aequo)

      Wyróżnienia: Kinga Barańska, Antonina Bejgier i  Gabriela Ziemiańska

       

      Wszystkim wykonawcom gratulujemy

      Emilia Konieczka
      Barbara Lepsza
      Piotr Krakowski

     • Wyniki etapów szkolnych kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

     • Zakończyły się etapy szkolne kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Do etapu rejonowego z naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie:

      Geografia: Jazdon Maciej

      Informatyka: Jaroszewicz Paweł

      Język angielski: Andrusewicz Marta, Dober Jakub, Dobkowski Wojciech, Jazdon Maciej, Lewczuk Marta, Tomaszewska Amelia, Zytowicz Wiktoria

      Język niemiecki: Lauenroth Vivienne

      Język polski: Witczak Joanna

      Matematyka: Bielicki Hubert, Dober Jakub, Januszewski Bartosz, Jaroszewicz Paweł, Jazdon Maciej, Kalka Michalina, Michałek Krzysztof, Studzińska Wiktoria, Złotowski Paweł

      Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na etapach rejonowych

     • "MISTRZ RACHUNKÓW" - rozstrzygnięcie konkursu szkolnego

     • W dniach od 20 do 22 listopada uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w konkursie matematycznym. Ich zadaniem było w ciągu godziny lekcyjnej rozwiązać ponad jak najwięcej skomplikowanych zadań rachunkowych.

       

      WYNIKI W KLASACH CZWARTYCH

      I miejsce: Anna Kurdziel

      2. miejsce: Marta Wilczarska

      WYNIKI W KLASACH PIĄTYCH

      I miejsce: Szymon Januszewski

      II miejsce: Filip Tuszyński

      WYNIKI W KLASACH SZÓSTYCH

      I miejsce: Magdalena Kalka

      II miejsce: Michał Tuszyński

      WYNIKI W KLASACH SIÓDMYCH

      I miejsce: Bartosz Januszewski

      II miejsce: Maciej Jazdon

      WYNIKI W KLASACH ÓSMYCH

      I miejsce: Paweł Złotowski

      II miejsce: Martyna Jastrzębska i Krzysztof Michałek

      Najlepsi w rachunkach uczniowie już 7 grudnia będą reprezentować naszą szkołę na powiatowym konkursie "Mistrz Arytmetyki" w Ostromecku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!          

      nauczyciele matematyki

    • Stołówka
     • Stołówka

     • W związku z tym, że zbliża się koniec roku kalendarzowego  2019, proszę rodziców i opiekunów o kontakt osobisty, telefoniczny 523813119 wew.43 lub email stolowka@sposielsko.edu.pl w celu ustalenia kwoty do zapłaty za obiady ucznia. Prośba moja jest spowodowana tym, że wpływają na konto bankowe kwoty znacznie zaokrąglone lub niedopłaty. Są  zgłaszane nieobecności uczniów z powodu choroby lub wycieczki, a potem rodzice i tak płacą  pełna stawkę. Mam również nadpłaty z poprzedniego roku szkolnego. Jeśli rodzic jest pewien, że dziecko nie opuściło żadnego obiadu w okresie od września do listopada, zarówno z powodu choroby, wyjazdów rodzinnych lub wycieczek szkolnych proszę o wpłatę kwoty 52,50.

      Intendent .