Przypominamy, że dni 30.04, 02.05 oraz 04.05.2018 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W dniach tych szkoła zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej (od 6:00 do 16:30) - budynek byłego gimnazjum. Oddziały przedszkolne pracują wg normalnych godzin pracy w swoich pomieszczeniach. W okresie tym szkoła nie zapewnia dojazdu.
Aktualności
Organizacja pracy szkoły w okresie od 30.04 - 4.05.2018 r.
PROGRAM OBCHODÓW „MAJÓWKI Z KSIĄŻKĄ”
PROGRAM OBCHODÓW „MAJÓWKI Z KSIĄŻKĄ”
SZKOLE PODSTAWOWEJ W OSIELSKU
(7.05.2018r. – 31.05.2018r.)KLASY I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
- Turniej wiedzy, dla klas III szkoły podstawowej ”Andersiada” (21.05, poniedziałek, 8:55),
- Dzień Bibliotekarza (8.05, wtorek),
- Urodziny Kubusia Puchatka dla „0” (24.05, czwartek, 9:00, 10:55),
- Finał konkursu „Dzieci z Bullerbyn” (16.05, środa, 9:50),
- tradycyjnie „Słodkie wypożyczenia”.
KLASY IV – VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
- Finał szkolnego konkursu mitologicznego „Spotkajmy się na Olimpie” ,
- Finał konkursu „W rodzinie Miziołków”,
- Konkurs „Ania z Zielonego Wzgórza”,
- „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania” (14.05, poniedziałek, środa 13:50),
- Konkurs na prezentację multimedialną o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, prace prosimy wysyłać na adres biblioteka@sposielsko,edu.pl do 11.05.18r.
- Konkurs recytatorski poświecony twórczości Zbigniewa Herberta,
- Występ zespołu wokalnego „Armia” (23.05, środa, 8:00),
- tradycyjnie „Słodkie wypożyczenia”.
Klasy II – III GIMNAZJUM
- Konkurs na prezentację multimedialną o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, prace prosimy wysyłać na adres biblioteka@sposielsko,edu.pl do 11.05.18r.
- Konkurs recytatorski poświecony twórczości Zbigniewa Herberta,
- tradycyjnie „Słodkie wypożyczenia”.
ZAPRASZAMY!!!
Nauczyciele bibliotekarze
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja - Pamięć w nas…
W czwartek, 26 kwietnia 2018 r., odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy IIa i IIIe przygotowali część artystyczną pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Delwo-Dobrowolskiej oraz Aleksandry Banach. Dekoracje zostały wykonane pod czujnym okiem pani Moniki Dembek oraz Anny Zasady, które czuwały nad całością. Uczniowie recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz dojrzała postawa patriotyczna uczniów są godne pochwały.
Ps. Dziękujemy uczennicom klasy 3d (Hannie Zawadka i Karolince Słupskiej) za gościnny występ i pomoc w realizacji programu artystycznego.
Ewa Dobrowolska, Aleksandra Banach,
Monika Dembek, Anna Zasada
Gminny Konkurs Piosenki i Prozy Patriotycznej pt. „Piękna Niepodległa” rozstrzygnięty!
Gminny Konkurs Piosenki i Prozy Patriotycznej
pt. „Piękna Niepodległa” rozstrzygnięty!
Nagrody rozdane!
Ponad 40 uczniów, z okazji 100 rocznicy niepodległości Polski, wzięło udział w I edycji Konkursu Pieśni i Prozy Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Żołędowie. Przepiękny koncert na długo pozostanie w naszej pamięci. Talenty wokalne, wzmocnione muzyczną aranżacją niosły za sobą wiele emocji. Bez wątpienia młodzi wykonawcy mieli niełatwe zadanie, aby w swych interpretacjach ukazać widowni jak pięknie może „brzmieć patriotyzm”. To również świetna promocja naszych szkolnych talentów, z których wszyscy możemy być dumni. . Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Soliści: Zawieruszyńska Zofia –klasa 2a ; Zawadka Hanna – klasa 3 d; Słupska Karolina – klasa 3d,
Duet: Dragunowicz Paulina i Murawska Maja -2a; Michałowicz Natalia i Rychlik Amelia – klasa 4
Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Ewa Dobrowolska, Lucyna Leszczyńska, Piotr Krakowski, Arleta Jaroch.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
Najpiękniejsze zabytki mojego miasta
Serdecznie gratulujemy Martynce Brauer z grupy 0a zajęcia II miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Najpiękniejsze zabytki mojego miasta". Konkurs został zorganizowany przez wrocławskie przedszkole nr 113. Praca została wykonana pod kierunkiem Aleksandry Lorenz i Danuty Trojan, a Martynka pokonała ponad 40 uczestników z całej Polski.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!:)
Sukcesy uczniów szkoły podstawowej
Zakończyły się zmagania uczniów szkoły podstawowej w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs przedmiotowy z przyrody:
Aleksander Hęsiak kl VII b - laureat
Wojciech Polacki kl VI b - finalista
Konkurs przedmiotowy z matematyki:
Jan Kuffel kl VII a- laureat
Marianna Szychowiak kl VII a - finalista
Krzysztof Michałek kl VI b - finalista
Paweł Złotowski kl VI a - finalista
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Wyniki TALENTIADY - "Dzieciaki do Rakiet!"
W poniedziałek, 21 kwietnia nasza reprezentacja: Weronika Kowalek, Marta Wirwicka, Emilia Kraska, Hubert Hałas - Agatowski, Filip Wirwicki oraz Wojciech Wiśniewski wzięła udział w ROZGRYWKACH MIĘDZYSZKOLNEJ TALENTIADY - eliminacjach wojewódzkich do Wielkiego Finału Programu "Dzieciaki do rakiet" w Warszawie, do którego dostaliśmy się dzięki Waszym głosom!
Zawodnicy konkurowali w pięciu konkurencjach podzielonych na:
1. Konkurencje sprawnościowe:
- bieg na 20 m;
- bieg gwiaździsty ze zbieraniem piłek. Bardzo dobre wystąpienie Marty Wirwickiej, która z ogromnym oddaniem i zaangażowaniem pokonała trasę, jako najszybsza z naszej reprezentacji!);
- rzut piłką tenisową z pozycji klęczącej. W tej konkurencji nie miał sobie równych Filip Wirwicki, który zawstydził nawet sędziów, którzy nie wierzyli, że rzut zawodnika w tej kategorii wiekowej może być większy niż 10 metrów. Filip dzięki swoim nieprzeciętnym zdolnościom rzucił aż 18,30 m!;
2. Gry paratenisowe:
- rzucanka na jedno pole serwisowe na wprost. Tu ogromne brawa dla Huberta Hałas - Agatowskiego oraz Filipa Wirwickiego, którzy bardzo zmęczyli konkurencję, wygrali rundy z tymi, którzy wydawali się nie do pokonania i zachwycali przy tym spokojem oraz opanowaniem trenerów z pozostałych szkół;
- rzucanka na jedno pole serwisowe po przekątnej. Piękna praca Emilki Kraske i Weroniki Kowalek, które mimo tego, że naprawdę bardzo obawiały się starcia ze swoimi przeciwnikami dały z siebie 300 % i pokonały swe słabości!oraz konkurentów;
3. Zawody tenisowe:
- gra pojedyncza na jedno pole serwisowe + korytarz na wprost, wariant z uderzeniem kontrolnym. W tej kategorii po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Filip Wirwicki, który swoich rywali pokonywał ze średnim wynikiem 7:1!
- gra pojedyncza na dwa pola serwisowe, wariant zwykły (klasyczny mecz). W ostatniej chwili na kort wskoczył Wojciech Wiśniewski, który choć nigdy z profesjonalnymi zawodnikami tak naprawdę nie miał na korcie do czynienia, to nie bał się stanąć z takowymi do walki o Finał w Warszawie. Była to najlepsza decyzja, bowiem po ciężkich bojach pokonał tych, którzy tenis ziemny trenują nawet od 4 lat, przy czym warto podkreślić, że On sam - jak i cała drużyna - uczy się tego sportu od 4 miesięcy pod czujnym okiem trenera i wychowawcy - Pani Aleksandry Banach.
Mimo tych wspaniałych małych - wielkich sukcesów, mimo potężnych chęci, zaangażowania, walki fair play, spokoju i opanowania oraz wiary w udział w Finale w Warszawie - nie udało nam się zwyciężyć w Talentiadzie. Ostatecznie o wynikach i awansie - po zaciętej walce o drugie miejsce - zdecydowała JEDNA SEKUNDA - sekunda, o którą byliśmy wolniejsi od konkurencji w biegu na 20 m.
Zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce.
Ktoś kiedyś powiedział, że satysfakcja tkwi w wysiłku - nie w osiągnięciu, a pełen wysiłek to pełne zwycięstwo. Nasza drużyna zwyciężyła. I jesteśmy z tego powodu dumni, ponieważ należy pamiętać, że stanęliśmy do walki o podium z najlepszymi drużynami w województwie, z zawodnikami, którzy trenują tenis ziemny od wielu lat. Nasza drużyna trenuje od 4 miesięcy. I choć nie udało mam się awansować do Finału, to jesteśmy bogatsi o nowe, piękne doświadczenia, których nikt nam nie odbierze. Tenis stał się pasją naszych zawodników i nadal zacięcie będą trenować, by stać się jeszcze lepszymi!
Ostatecznie na Wielkim Finale w Warszawie nasze województwo reprezentować będą drużyny:
1. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Toruniu
2. Szkoła Podstawowa nr 31w Bydgoszczy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w stolicy!
Korzystając z okazji chcielibyśmy również podziękować Panu Dyrektorowi Dariuszowi Jachowskiemu, który sfinansował naszą podróż do Torunia:)
Relacja w zakładce Album fotograficzny
Aleksandra Banach i Monika Dembek
Nowości w świetlicy szkolnej
Powolutku i rozważnie, przy nieustającej konsultacji z użytkownikami - decydujemy o zakupach wyposażenia do Świetlicy Szkolnej (pieniądze z Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz Wielkanocnego). Jako pierwsze pojawiły się piękne zielone materace/maty (5 sztuk), na których dzieci mogą nie tylko wygodnie i przyjemnie posiedzieć czy poleżeć, ale też pobawić się i przede wszystkim odpoczywać. Okazuje się jednak, że ich zastosowanie jest znacznie szersze niż nam się zdawało - przykładowo doskonale sprawdzają się jako ściany domków:)
Przy okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Małgorzacie i Marcinowi Schwerkolt, dzięki których pomocy udało nam się zakupić i dostarczyć materace do Szkoły. Ponadto pragniemy Im szczerze podziękować za przekazane od nich na rzecz Świetlicy cztery piękne krzesła/fotele, które wspaniale wpisały się w klimat stworzonego z tej okazji "kącika relaksu", z którego nasi podopieczni chętnie korzystają. Dziękujemy!
Wychowawcy Świetlicy Szkolnej
SKŁODOWSKA KONTRA EINSTEIN
Konkurs "SKŁODOWSKA KONTRA EINSTEIN" - odbył się I etap, w którym 99 uczniów z 4 szkół podstawowych (w tym z oddziałów gimnazjalnych) w gminie Osielsko rozwiązywało test ze znajomości biografii wybranego uczonego: Marii Skłodowskiej-Curie lub Alberta Einsteina.
Do II etapu awansowali uczniowie, którzy uzyskali min. 24/30 punktów.
SP w Osielsku reprezentować będą:
Oliwia Jędryczka, Zuzanna Kilan, Katarzyna Kocińska, Sara Jankowska, Marianna Szychowiak, Laura Wąsik - klasy VII,
Lena Niedziałkowska, Maja Każnica, Jagoda Chrzanowska, Jakub Bawej - klasy gimnazjalne.
Gratulujemy i trzymamy kciuki :).
Organizatorki: nauczyciel fizyki Monika Górecka, nauczyciel chemii Joanna Rycio-Sawiełajc
Najpięknięjsza pisanka wielkanocna
Święta, święta i po świętach, a My chcemy się pochwalić III miejscem, jakie zdobyła Ola Kuropatwa, uczennica naszej szkoły, w konkursie plastycznym pt.: "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" organizowanym przez Fundację "Wiatrak" w Bydgoszczy. Z ponad stu prac zgłoszonych, w swojej kategorii wiekowej, jury w składzie: mgr Elżbieta Chocimska (nauczyciel plastyk Fundacji "Wiatrak") oraz dr Piotr Zaporowicz (wykładowca Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, plastyk Fundacji "Wiatrak) postanowiło nagrodzić właśnie naszą Olę :) Praca plastyczna została wykonana pod opieką Pani Moniki Baszyńskiej. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Album fotograficzny :)
Dziękujemy mamie Oli za udostępnienie zdjęć :)
Monika Baszyńska
Pasowanie na czytelnika 2018
W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Przygotowują ja zaprzyjaźnieni z biblioteką starsi czytelnicy pod opieką nauczycieli bibliotekarzy. Są to głównie krótkie przedstawienia wprowadzające małych czytelników w świat bajek, baśni oraz zagadki o bohaterach książek czy też na temat zasad ich poszanowania. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klas pierwszych składają uroczystą przysięgę. Następnie młodzi czytelnicy uczestniczą w zajęciach wprowadzających prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy. W tym roku do grona książkowych moli zostało przyjętych 76 uczniów.
Nauczyciele bibliotekarze
Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt maskotki
Z przyjemnością informuję, że projekty maskotek wykonane przez uczennice klasy 4e Aleksandrę Winiecką i Annę Stołowską otrzymały wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Dziewczynki wykonały swoje prace projektowe na zajęciach z rękodzieła. Gratuluję!
Zajęcia z rękodzieła dla uczniów klas czwartych odbywają się w każdą środę od godz. 13:45 do 14:45 w sali 107. Zapraszam.
Ewa Sójka
"Spelling Bee"
Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany konkurs literowania "Spelling Bee". Odbyły się dwa poziomu tego konkursu: dla klas 7,2g i 3g, a także dla klas 4-6 Szkoły Podstawowej. Oto zwycięzcy:
1. Michalska Zuzanna 2bg
2. Kaźnica Maja 2b; Hęsiak Olek 7b
3. Paliwoda Oliwia 3bg; Rogowski Maksymilian 7b
3. Jarczewski Jakub 3bg
1. Aleks Jankowski 5b
2. Marcel Mikołap 5a, Marta Grzesiak 6b, Wojtek Dobkowski 6c
3. Maksymilian Osuch 6c, Patryk Lwowski 6cGRATULUJEMY i zapraszamy za rok :)
Nauczyciele języka angielskiego
"DZIECIAKI DO RAKIET" - RUSZA TALENTIADA!
Z radością informujemy, że w najbliższy poniedziałek w Toruniu rozpoczynają się
ROZGRYWKI MIĘDZYSZKOLNEJ „TALENTIADY”
- czyli pierwszy etap rozgrywek Programu "Dzieciaki do rakiet",
do którego dostaliśmy się dzięki WASZYM GŁOSOM!
W szranki stanie 5 następujących szkół:
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 w Bydgoszczy
Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu
Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Toruniu
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Przysieku
Szkoła Podstawowa w Osielsku
Z tego etapu rozgrywek do WIELKIEGO FINAŁU (16- 17 MAJA 2018 w Warszawie) przejdą 2 DRUŻYNY.
Naszą Szkołę reprezentować będą:
Weronika Kowalek, Marta Wirwicka, Emilia Kraska, Hubert Hałas - Agatowski, Filip Wirwicki oraz Wojciech Wiśniewski.
Szczegóły dotyczące Programu znajdziecie na na stronie: https://www.dzieciakidorakiet.pl/winners
TRZYMAJMY MOOOOOCNO KCIUKI ZA NASZYCH REPREZENTANTÓW!
Aleksandra Banach i Monika Dembek
Wystawa "Układ Słoneczny"
Uczniowie kl. 3b wykonali dodatkową pracę – przestrzenny model Układu Słonecznego z różnorodnych materiałów. Dzieci i ich Rodzice wykazali się bardzo dużą kreatywnościąi zaangażowaniem. W holu Szkoły Podstawowej prace zaprezentowali: Filip Kuniec, Grzegorz Bilecki, Tomasz Topolski, Marcel Topoliński, Natalia Hełminiak, Zosia Michna, Julia Klarkowska, Maja Czarnecka, Michał Zbylut, Maja Turkiewicz, Michał Mazurkiewicz i Ola Bawej.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!!!Wystawa dostępna będzie do piątku a fotorelacja w zakładce Album fotograficzny
wychowawczyni klasy
Małgorzata Ziemińska
Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I - III
Wyniku konkursu kaligraficznego
W kategorii kl. I SP.
I miejsce:
- Lena Gaj -1b
- Zuzanna Kosiedowska-1c
II miejsce:
- Angelina Godziemska-1b
- Michalina Kurdziel-1b
III miejsce:
- Zosia Mikołajczyk-1b
- Jaś Jędraszczak-1c
- Cyprian Giża-1d
Wyróżnienia:
- Lena Tomecka-1a
- Alicja Polańska -1b
- Michał Pączek-1c
- Maja Chracewicz-1d
W kategorii klas II SP.
I miejsce
Urszula Szeliga -2b
Marta Wilczarska -2b
II miejsce
Aleksandra Jabłońska -2a
Konrad Migdał -2b
III miejsce
Malwina Nowacka -2a
Julia Owczarek -2a
Wyróżnienie: Anna Kurdziel -2b
Gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w kolejnych „kaligraficznych zmaganiach”!!!
Elżbieta Cichańska
Zmiana godzin pracy sekretariatu szkolnego.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje, że w miesiącu kwietniu (od dnia 12.04.2018 r.) sekretariat szkoły będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00.
Wypoczynek letni 2018
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje, że szkoła jest organizatorem letniego wypoczynku:
- Na terenie Gminnej Bazy Wypoczynkowej w Bożenkowie. Termin obozu 07 lipca - 16 lipca 2018r. W związku z ograniczoną ilością miejsc zapisy na obóz rozpoczną się 23 kwietnia 2018 r. O zakwalifikowaniu uczestnika nie decyduje kolejność zgłoszeń! Uczestnicy będą kwalifikowani na podstawie regulaminu. Odpłatność uczestnika 450 zł. Program obozu w przygotowaniu.
- W górach Suche- Poronin k/ Zakopanego. Termin obozu 06 sierpnia - 14 sierpnia 2018r. W programie m.in. wycieczki piesze , wyjazd na baseny do Białki Tatrzańskiej - "Terma Bania", wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia", zajecia z programowania robotów edukacyjnych / Ozobot, Dash i Dot/. Koszt obozu 900zł. Zapisy w sekretariacie szkoły . Szczegółowy program w przygotowaniu
REGULAMIN DOTYCZĄCY REKRUTACJI DZIECI NA OBÓZ LETNI W BOŻENKOWIE
- O przyjęciu dziecka na obóz w Bożenkowie nie decyduje kolejność zgłoszeń.
- Rekrutacji podlegają w pierwszej kolejności uczniowie:
- szkoły podstawowej uczęszczający do klas od I do III,
- pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej lub życiowej,
- których oboje rodziców pracują,
- którzy wcześniej nie korzystali z takiej formy wypoczynku.
- Rekrutacji dzieci na obóz w Bożenkowie dokonuje Komisja powołana przez dyrektora szkoły. Komisja składa się z co najmniej trzech osób, w tym pedagoga szkolnego.
- Z posiedzenia Komisji sporządzany jest protokół uwzględniający wykaz dzieci zakwalifikowanych do uczestnictwa w obozie letnim oraz listę rezerwową.
- Po zakwalifikowaniu dziecka, warunkiem jego uczestnictwa jest złożenie w terminie do 04 czerwca 2018 r. wypełnionej przez rodziców lub opiekunów prawnych karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku oraz dokonanie wpłaty 450 zł.
- W przypadku zgłoszenia przez rodzica/opiekuna prawnego nieobecności dziecka kierownik obozu zobowiązany jest do zaproponowania uczestnictwa dziecku z listy rezerwowej.
Podsumowanie kiermaszu wielkanocnego w świetlicy
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Z radością informujemy, że podczas tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowanego przez uczniów i wychowawców Świetlicy Szkolnej, dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych zebraliśmy aż 568,03 zł !!!
Niniejszym wpisem serdecznie chcielibyśmy podziękować tym, którzy odwiedzili stoisko świetlicy, dzieciom, które tak intensywnie pracowały nad świątecznymi ozdobami, ale przede wszystkim naszym wspaniałym i niezwykle zaangażowanym wolontariuszom, bez których wielu z Was nie dotarłoby na Kiermasz: Martynie Przymorskiej, Nataszy Kobylarek, Zosi Fijałkowskiej, Juliannie Kaczmarek, Oskarowi Brzezińskiemu, Adrianowi Mikołajczykowi oraz Olkowi Michalskiemu, który na Kiermasz przekazał dodatkowo gigantycznego, zrobionego specjalnie na tę okazję kurczaka:)
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną - decyzją bezpośrednio zainteresowanych - na zakup materacy do Świetlicy.
Uczniowie i wychowawcy Świetlicy Szkolnej
Zimowe krajobrazy
Paweł Zawadka oraz Emilka Baszyńska otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym "Zimowy krajobraz" organizowanym przez Kujawsko - pomorskie przedszkole "Bursztynek". Uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków nastąpiło jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi 26 marca 2018 roku. Delegacja z przedszkola "Bursztynek" odwiedziła naszych laureatów i osobiście owe wyróżnienia wręczyła. Nagrodzone prace zostały wykonane pod opieką Pani Moniki Baszyńskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
Nagłówek
Archiwum Aktualności