• Tydzień postaci z bajek w przedszkolu
     • Tydzień postaci z bajek w przedszkolu

     • Powróćmy wspomnieniami do czasu przed feriami. Okres Karnawału wzbudził w dzieciach oczekiwanie na jeden wyjątkowy dzień - dzień Balu. Lecz My cały tydzień tańczyliśmy, bawiliśmy się i spędzaliśmy ciekawie czas na zagadkach, rozwiązywaniu różnych zadań, oglądaniu bajkowych przedstawień, szukaniu skarbów, rysowaniu portretów razem z przyjaciółmi Kubusia Puchatka, Krasnoludkami, a także Smerfami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego okresu w zakładce Album fotograficzny :)

      Monika Baszyńska

    • Opłata za obiady za miesiąc marzec
     • Opłata za obiady za miesiąc marzec

     • Opłata za obiady za miesiąc marzec  2018 wynosi 66,00. W przypadku odliczeń za miesiąc luty proszę o kontakt z panią intendent 52 3813119 wew.43.
      Wpłat należy dokonywać wyłącznie przez konto bankowe od 01 marca  do 09 marca.
      Bardzo proszę o terminowe wpłaty .
      Przypominam nr konta: 92 8142 0007 0308 1174 2000 0003. W tytule: imię  i nazwisko dziecka .

      Intendent.

    • Ptasi czarodziej
     • Ptasi czarodziej

     • „Ptasi czarodziej”  warsztaty ornitologiczno -  plastyczne

                      Uczniowie klasy 4e, 3b i 3c wzięli udział w warsztatach ornitologiczno – plastycznych  prowadzonych przez ornitologa Pana Dawida Kilona z Bydgoszczy.  Podczas zajęć, które częściowo dofinansował  Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Toruniu  uczniowie wzbogacili swoje wiadomości na temat ptaków i ich znaczenia w środowisku.  Dzieci dowiedziały się m.in.  gdzie są prawdziwe uszy sowy uszatki oraz poznały rekordy ptaków występujących w Polsce, a także zobaczyły na własne oczy „cień orła” i  ukryły  się pod skrzydłami bielika! Dodatkową atrakcją tych dwugodzinnych warsztatów była również możliwość „wyczarowania” krok po kroku suchymi pastelami ptasich piór 3D.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z warsztatów w zakładce album fotograficzny.  

                                                                                                                                                   Ewa Sójka

    • Eko-instrument w przedszkolu
     • Eko-instrument w przedszkolu

     • W dniach od 11 stycznia 2018 do 2 lutego 2018 w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny pt.:"Eko-instrument",  którego celem było stworzenie instrumentu muzycznego z materiałółw wtórnych przez dzieci i ich rodziców,  a przez to umożliwienie spędzenia wspólnie czasu na kreatywnej pracy, a jednocześnie zabawie. 

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło tuż przed feriami zimowymi 9 lutego 2018 roku.  Wszystkie prace zostały nagrodzone,  gdyż były wykonane w bardzo ciekawy sposób oraz pięknie się prezentowały.  Wszystkim jeszcze raz gratulujemy.

      Krótka fotorelacja w zakładce Album fotograficzny

      Monika Baszyńska

    • Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki
     • Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki

     • Podsumowanie projektu edukacyjnego
      BEZPIECZNE WĘDRÓWKI
      OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

      Od stycznia do grudnia 2017 r. uczniowie  klasy 3a, 3b i 3c realizowali  program pt. „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”. Podróżując przez dziesięć miesięcy po galaktyce Finanse i Oszczędzanie dzieci zdobyły rozmaite wiadomości i umiejętności z zakresu podstaw edukacji finansowej. Co miesiąc uczniowie przebywali na innej planecie: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Grosikowa majówka, Parasol, Grosikowe wspomnienia, Grosikowe oszczędzanie, Grosikowe wędrówki i Złotówka. W tym czasie dzieci poznały: nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania oraz formy i sposoby oszczędzania. W czasie podróży z Grosikiem, który był przewodnikiem po galaktyce, dzieci poznały także pojęcia z zakresu bezpieczeństwa.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii!

                            Koordynator projektu
      Małgorzata Ziemińska – wychowawczyni kl. 3b

     • Sprostowanie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje, że nie prowadzi naboru do klasy sportowej o specjalności piłka nożna. Co za tym idzie Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za informacje na ten temat, rozpowszechniane na stronie internetowej PULKS Victoria – Niemcz.

    • Godziny pracy sekretariatu szkoły
     • Godziny pracy sekretariatu szkoły

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje, że w trakcie ferii zimowych sekretariat szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku, od godziny 7:00 do 15:00.

    • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

     • 4 stycznia 2018r w naszej szkole odbył się wokalny konkurs kolęd i pastorałek. Wystąpiło w nim blisko 25 dzieci, prezentując w grupie i solo kolędy najbardziej lubiane i te mniej znane, zadziwiając czasem słuchaczy znajomością sporej ilości kolejnych zwrotek.
      Przesłuchaniom konkursowym przysłuchiwało się jury w składzie: Barbara Lepsza (nauczyciel muzyki i plastyki), Agnieszka Kowalska, Katarzyna Pszeniczka (katechetki) oraz Maria Swatek (studentka wydziału Edukacji Muzycznej UKW).
      Przyznano następujące wyróżnienia:
      Miejsce I  - Zespół klasy 6B:   Małgosia Dudek, Marta Grzesiak, Agata Wasik
      Miejsce II – Natalia Michałowicz, kl 4A
      Miejsce III – Amelia Rychlik, kl 4A  oraz ex aequo  Kinga Barańska, kl 4D
      Wyróżnienie – Zespół klasy 4E:  Malwina Kaczmarek, Melania Kielczyk,  Maja Marchlewska, Małgosia Pączek, Aleksandra Winiecka

      Wyróżnieni uczestnicy otrzymali upominki w postaci książek i słodkości ufundowanych przez Radę Rodziców.
      Gratuluję i zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach.

      Fotorelacja w zakładce Album fotograficzny

      Piotr Krakowski

    • Kursy autobusu szkolnego 2017/2018
     • Kursy autobusu szkolnego 2017/2018

     • Kursy autobusu szkonego  2017/2018 w zakładce Dokumenty szkoły

    • Karnawałowe muzykowanie w świetlicy "0"
     • Karnawałowe muzykowanie w świetlicy "0"

     • 31 stycznia dzieci z "0" zanurkowały w świat muzyki.  Zajęcia,  które się wówczas odbyły pomogły dzieciom zrozumieć czym jest muzyka,  jakie mamy jej odmiany,  razem z nutkami bawiły się,  a jednocześnie uczyły.  Wszystko to po to,  aby czas karnawału w pełni przeżyć.  To czas,  w którym muzyka dominuje,  a dzieci poprzez muzykowanie celebrują go w taki sposób,  który pomaga przygotować się im do dnia tak przez nich oczekiwanego,  jakim jest Bal Karnawałowy.

      Zapraszamy na króką fotorelację w zakładce Album fotograficzny

      Monika Baszyńska

    • Zaproszenie do Opery NOVA
     • Zaproszenie do Opery NOVA

     • Zapraszam uczniów (rodzice mile widziani) naszej szkoły do opery.Tym razem komediowa opera liryczna w trzech aktach "Falstaff".  Libretto według Wesołych kumoszek z Windsoru i Henryka IV Williama Szekspira napisał Ariigo Boito, a muzykę skomponował Giuseppe Verdi.

      9 marca (piątek) 2018 roku na godz. 19 - zbiórka o godz. 18 przy basenie. Koszt wyjazdu 45 zł (bilet + transport).  Prosimy o wpłaty lub deklaracje do ferii zimowych tj. do 9 lutego do p.Moniki Dryja lub p.Mirosławy Kowalczyk.

    • Raz jeszcze o WOŚP
     • Raz jeszcze o WOŚP

     • Jak wszyscy pamiętamy, 14 stycznia 2018 roku odbył się 26. finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Dwudziestu sześciu wolontariuszom, uczniom oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Osielsku, niestraszne były niesprzyjające warunki atmosferyczne, ponieważ, kwestując przez całą niedzielę, zebrali 10.809,59 złotych, obcą walutę oraz biżuterię.

              Ogromne podziękowania należą się: Zuzannie Pochwała, Laurze Urban, Helenie Kuziak, Zygmuntowi Bagniewskiemu, Erykowi Wasielewskiemu, Aleksandrze Madej, Filipowi Drużkowskiemu i Wiktorii Barańskiej z klasy 2aG, Marii Dębczyńskiej, Malwinie Dziedzic, Annie Małeckiej, Sebastianowi Smaruj, Julii Zawadzkiej, Franciszkowi Zielińskiemu i Zuzannie Michalskiej z klasy 2bG, Weronice Boińskiej, Mai Iwanowskiej, Wiktorowi Konradowi, Dominice Ciechanowskiej, Katarzynie  Wiśniewskiej, Bartoszowi Kujdzie, Laurze Stróżyńskiej, Agacie Mendlik, Agacie Żabickiej, Patrykowi Plecke i Mikołajowi Wojnowskiemu z klasy 2cG!!!!!!

      Krótka fotorelacja w zakładce Album fotograficzny

                                                           SKAJ

     • Spotkanie z rodzicami uczniów klas III gimnazjum

     • W dniu 30 stycznia o godz. 18 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas III gimnazjum (sala 108 gim) dotyczące procedur i harmonogramu przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w kwietniu 2018 roku oraz  postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych (np. przeliczanie ocen i wyników egzaminu na punkty rekrutacyjne).

      Dokumenty do pobrania:

      - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego: 20170404_rozp_rekrutacja.pdf

      - Harmonogram przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego:  20170811_Harmonogram_egzaminow_w_2018_r._EG_EM_pub.pdf

      - Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w r. szkolnym 2017/2018: 20170901_informacja_egz_gimn.pdf

      - Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający na egzaminie gimnazjalnym: 20170901_komunikat_przybory.pdf

      Materiały prezentowane na spotkaniu z rodzicami:

      egzamin__IV_2018.ppsx

      rekrutacja.ppsx