• Opłata za obiady za miesiąc październik

• Informuję ,że  kwota do zapłaty za obiady szkolne za miesiąc październik wynosi 121,00 (22 dni x 5,50). Jednocześnie przypominam, że płatności należy dokonać do  dnia 10.10.2023.

W przypadku odliczeń z powodu nieobecności dziecka w poprzednim miesiącu, proszę o kontakt  telefoniczny lub przez e-mail.

Intendent. K.B

• Informacja

• W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ TRASY AUTOBUSU SZKOLNEGO INFORMUJĘ, ŻE KURS ZACZYNAĆ SIĘ BĘDZIE OD PRZYSTANKU TARTAK/ MECHANIK ( WJAZD OD SZOSY GDAŃSKIEJ) I KIERUJEMY SIĘ NA UL. ZAKOPIAŃSKĄ (PRZYSTANEK 93), POZOSTAŁE PRZYSTANKI POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN. KURS KOŃCZYĆ SIĘ BĘDZIE NA WILCZU.

PRZYWOZY I ODWOZY ZAWSZE BĘDĄ ZACZYNAĆ SIĘ OD NIW (WJAZD SZOSA GDAŃSKA).

PO PIERWSZYM SEMESTRZE NASTĄPI ZMIANA TRASY AUTOBUSU.

• Zbiórka makulatury

• Szanowni Państwo,

W naszej szkole ruszyła zbiórka makulatury zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Bardzo prosimy o zaangażowanie w zbiórkę. Kontener do makulatury jest podstawiony przed budynkiem starego gimnazjum - bezpośrednio do niego wrzucamy - stare zeszyty, ćwiczenia, książki, gazety itp. Liczymy na Państwa wsparcie. Bądźmy EKO - dbajmy o środowisko.
            Zbiórka trwać będzie do połowy października.

Mateusz Brzeziński opiekun SU.
        • ZMIANA TRASY AUTOBUSU SZKOLNEGO

•                            UWAGA

ZMIANA TRASY AUTOBUSU SZKOLNEGO OD 02.10.2023

SZKOŁA OSIELSKO                                   7:00          9:50

NIWY TARTAK/MECH.                            7:07          9:57

NIWY ZAKOPIAŃSKA                              7:10          10:00

NIWY KRAKOWSKA (ŻÓŁTY DOM)      7:13          10:03

JARUŻYN SKLEP                                        7:20          10:10

JARUŻYN SOŁECKA                                  7:23          10:13

JARUŻYN KOLONIA                                 7:28          10:18

WILCZE SKLEP                                           7:30          10:20

SZKOŁA OSIELSKO                                   7:40          10:30

………………………………………………………………………………………….

ODJAZD: PONIEDZIAŁEK ,WTOREK GODZ. 14:50

ODJAZD: ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK GODZ. 14:00

OSTATNI ODWÓZ GODZ. 15:45

• Czytamy z Sercem

• Czytamy z Sercem – akcja edukacyjna dla szkół, bibliotek i innych palcówek oświatowych

Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Razem promujmy czytelnictwo i zagłębiajmy wiedzę na temat serca!

nauczyciele bibliotekarze

• DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

• Jesteśmy wszyscy członkami naszej szkolnej społeczności.Nawiązujemy dużo relacji z innymi, które są dla nas satysfakcjonujące i wnoszą w nasze życie mnóstwo radości.  Niestety czasem coś się psuje. Zdarza się,  że się pokłócimy, że ktoś sprawi nam przykrość, albo my często nieświadomie kogoś skrzywdzimy.  Te konflikty sprawiają, że dźwigamy ciężar,  czujemy się źle, a sprawy coraz bardziej się komplikują.  Jeśli tkwicie w podobnej sytuacji lub wasz przyjaciel/ przyjaciółka mają podobne problemy, to mamy dla Was rozwiązanie.  Są nim MEDIACJE RÓWIEŚNICZE. Prowadzą je Wasi koledzy i koleżanki,  którzy są certyfikowanymi MEDIATORAMI RÓWIEŚNICZYMI. Oni mogą Wam pomóc. Zachęcamy Was drodzy Uczniowie do zgłaszania się na mediacje,  jeśli czujecie, że problem Was przerasta. Powodzenia,  pamiętajcie, NIE JESTEŚCIE SAMI.

E. Delwo- Dobrowolska,  A. Lorenz

• Dzień Kropki w przedszkolu

• Ten niezwykle ciekawy dzień poznały również dzieci w naszym przedszkolu. Wykonały wiele aktywności: zabawy ruchowe z kropką, zabawy kreatywne, kodowanie i prace plastyczne z kropek. A wszystko po to by dzieci uwierzyły w swoje możliwości i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Tak właśnie świętowaliśmy ten dzień.

• Zaproszenie do Opery NOVA

• Kolejna propozycja:

Spektakl baletowy SZEPTY I CIENIE;

piatek 13.10 godz.19.00 - 15 zł

niedziela 15.10 godz. 19.00 - 15 zł

sobota 14.10 godz. 19.00 - 20 zł

Rezerwacja i wpłaty do 29.09 - m.dryja@sposielsko.edu.pl lub przez e-dziennik.

Zapraszam

M.Dryja

• Dzień Kropki w naszej szkole

• W piątek, 15 września, w naszej szkole, po raz kolejny obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, a przede wszystkim odkrywania pasji i talentów naszych uczniów. Tego dnia, w naszej szkole uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami poprzez wspólne działania rozmawiali o swoich talentach, mocnych stronach, a następnie prezentowali je na szkolnym korytarzu. Z ust dzieci często słychać: „nie umiem”,  „nie potrafię”, „nie mam talentu”, dlatego poprzez zachęcanie do działania, wskazywanie ich mocnych stron, codziennie dodajemy naszym uczniom wiary we własne możliwości i zachęcamy  do działania i rozwijania zainteresowań oraz pasji. Świetnie, że ten radosny, kreatywny dzień przypada na początku roku szkolnego, bo przypomina nie tylko nam nauczycielom, ale także i rodzicom, że w każdym z nas drzemie ukryty talent. I czasem, aby został wydobyty potrzebuje zarówno wsparcia, jak i uwagi drugiej osoby. Dzień Kropki to tylko początek i niech trwa cały rok…

Dziękujemy wszystkim wychowawcom klas 1-3 za zaangażowanie i wspólne świętowanie Dnia Kropki.

Organizatorzy akcji:

Elżbieta Cichańska, Ewa Sójka, Barbara Szymańska, Iwona Staniszewska

• Rada Rodziców

• Rada Rodziców prosi pilnie o kontakt nowo wybranych skarbników klasowych oraz przedstawicieli do Rady Rodziców ze skarbnikiem szkolnym pod numerem 608 052 454

• Kółko " Na zdrowie"

• Dzieci uczęszczające na kółko dotyczące zdrowia i zdrowego trybu życia zrobiły na pierwszym spotkaniu zdrowe, owocowe sałatki.  Dodały do nich orzechy. Podczas pracy dowiedziały się o witaminach i minerałach ukrytych w owocach.Smacznego i zdrowego 🙂

• Podziękowanie

• Pod koniec czerwca w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka, które uciekły przed wojna z Ukrainy.

Bardzo dziękujemy za wsparcie.