• Bezpieczeństwo uczniów w Szkole Podstawowej w Osielsku

          •     Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów przebywających w Szkole Podstawowej w Osielsku, informujemy:

            • uczniowie, którzy rozpoczynają lekcje o godzinie 8.00 przychodzą do szkoły nie wcześniej jak o 7.45, ponieważ od tej godziny dyżurują na szkolnych korytarzach wyznaczeni nauczyciele. Jednocześnie te dzieci, które zaczynają lekcje później, przychodzą zgodnie ze swoim planem najwcześniej 15 minut przed rozpoczęciem lekcji,
            • rodzice, którzy musieli do szkoły posłać dziecko wcześniej proszeni są o przypomnienie, że dzieci mają na lekcje poczekać w bibliotece lub w świetlicy szkolnej,
            • rodzic odprowadzający dziecko do szkoły  jest obowiązany pozostawić je na parterze przy szatniach, do szatni oraz do sali lekcyjnej uczeń idzie już samodzielnie,
            • z kolei od strony basenu uczniowie wchodzą samodzielnie czyli bez rodziców.

            Do budynku „byłego gimnazjum” dzieci są doprowadzane do drzwi i dalej poruszają się już samodzielnie.

            Zwracamy się do Państwa z apelem o przestrzeganie powyższych ustaleń, ponieważ wynikają one wyłącznie z obowiązujących procedur dotyczących bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.

          • Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020

        • Międzynarodowy sukces Tymoteusza Bielińskiego
          • Międzynarodowy sukces Tymoteusza Bielińskiego

          • W październiku zostały wysłane prace plastyczne na 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii.

            Z dumą ogłaszam, że Tymoteusz Bieliński jest laureatem tego konkursu      i za swoją pracę   „The Festival of Plums in Lower Vistula River Valley” otrzymał brązowy medal. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, przynoszące zaszczyt  szkole.

                        Tymkowi należą się ogromne gratulacje i podziękowania za promowanie swojej szkoły  w kraju i na świecie.

             

            Barbara Lepsza

          • Wyróżnienie w konkursie "OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS"

          • Z przyjemnością informuję, że prace plastyczne Gabrysi Ziemiańskiej i Aleksa Jankowskiego, przygotowane na tegoroczny konkurs "Obrona cywilna wokół nas" pod hasłem "Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych", zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi na wniosek Gminnej Komisji Konkursowej przez Wójta Gminy Osielsko - Szefa Obrony Cywilnej.
                     Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

             Barbara Lepsza

          • „Personifikacja pory roku – Malujemy Wiosnę, Lato”

          • W maju odbył się szkolny konkurs plastyczny  „Personifikacja  pory roku – Malujemy Wiosnę, Lato”.  Fantazja naszych uczniów mile zaskoczyła nauczycieli. Spośród wszystkich prac konkursowych jury wybrało te  najciekawsze.  Zwycięzcami zostali:

            W klasach IV - VI

            I miejsce  - Hanna Zawadka

            II miejsce – Katarzyna Sójka

            III miejsce – Laura Lipińska

            wyróżnienie - Karolina Słupska,  Anna Kalka

            Klasy VII i III gimnazjum

            I miejsce – Marta Manerowska

            II miejsce – Marta Głód

            III miejsce – Martyna Jastrzębska

            wyróżnienie - Ninia Jasiek

            Wszystkim uczestnikom konkursu  serdecznie gratulujemy.

             Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród dla laureatów.

             

            Barbara Lepsza

            Piotr Krakowski

                             

          • Zmiana planu - lekcje skrócone

          • W związku z trwającymi upałami w poniedziałek 17 czerwca oraz wtorek 18 czerwca będą lekcje skrócone wg harmonogramu:

            lekcja 1    8:00-8:30    
            lekcja 2    8:40-9:10    
            lekcja 3    9:20-9:50    
            lekcja 4    10:00-10:30    obiad 10:30-10:50
            lekcja 5    10:50-11:20    obiad 11:20-11:40
            lekcja 6    11:40-12:10    obiad 12:10-12:25
            lekcja 7    12:25-12:55    
            lekcja 8    13:05-13:35  

            Zmiana kursów autobusu szkolnego:

            Przywozy- wyjazd spod szkoły I kurs godz 7:00

                                                                 II kurs godz 8:00

            odjazd- spod szkoły  I kurs godz 12:30

                                                II kurs godz 14:00

             

            Informujemy, że świetlica szkolna będzie pracować wg planu - bez zmian.

             

          • Wyniki konkursu MIX matematyczno-przyrodniczy

          • Na początku czerwca zakończyły się zmagania uczniów w trzyetapowym konkursie dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum MIX matematyczno-przyrodniczy. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział aż 108 osób: 32 z klas 7, 31 z klas 8 oraz 45 z klas 3 gimnazjum.

            Uczniowie rozwiązywali zadania z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyka, biologia, fizyka, chemia i geografia. 

            Wyniki:

            KLASA 7:

            1. Jakub Dober

            2. Krzysztof Michałek

            3. Michalina Kalka 

            4. Mirosław Tomaszewski

            5. Wiktoria Studzińska

            6. Martyna Jastrzębska

            7. Paweł Złotowski

            8. Mateusz Niemczewski

            9. Dominika Wysocka

            10. Szymon Gierlatka

             

            KLASA 8:

            1. Jan Kuffel

            2. Łukasz Schneider

            3. Aleksander Hęsiak

            4. Anna Jarczewska

            5. Tomasz Sobieraj

            6. Martyna Śmiechowicz

            7. Mateusz Łabuński

            8. Norbert Rolla

            9. Julia Fedder

            10. Oliwia Radtke

             

            KLASA 3 gimnazjum:

            1. Zuzanna Michalska

            2. Martyna Kopeć

            3. Maja Kaźnica

            4. Jakub Bawej

            5. Kacper Golik

            6. Piotr Kostrzewski, Anna Małecka

            7. Marta Kiedrowska

            8. Julia Zawadzka

            9. Eryk Wasielewski

            10. Wiktor Siegmiller

            Wszystkim gratulujemy wytrwałości, wszechstronności i wspaniałych wyników, a laureatom sukcesu.

            Pragnę podziękować nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu: Renacie Polasik, Mateuszowi Brzezińskiemu, Małgorzacie Wilczyńskiej, Mirosławie Kowalczyk, Marcie Baranowskiej, Joannie Rycio-Sawiełajc, Dorocie Bronikowskiej-Baranowskiej, Marii Wideł, Jadwigi Polackiej i Moniki Góreckiej.

            Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród dla laureatów.

            Zapraszam w przyszłym roku szkolnym na kolejną edycję konkursu.

            Monika Dryja

             

        • Zmiany w kursach autobusu szkolnego
          • Zmiany w kursach autobusu szkolnego

          • Wszyscy uczniowie, którzy w piątki  przyjeżdżają na godz 8:00 do szkoły, w piątek 14.06.2019 przyjadą z godzinnym przesunięciem.

            Na przystanku należy być o  godzinę później.  

            Kursy autobusu szkolnego ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 19.06.2019 

            Wyjazd spod szkoły o godz 7:00 przywozimy kl. - 0,1,7,8

            Wyjazd spod szkoły o godz 10:00 przywozimy kl-2,3, odwieziemy kl 7,8

            Wyjazd spod szkoły o godz 11:30 przywozimy kl - 4,5,6 odwozimy kl. 0,1

            Pozostałych odwozimy o godz 14:00

          • Projekt uDOSTĘPniacze

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie uDOSTĘPniacze.

            W związku z tym ogłaszamy KONKURS!

            Poszukujemy maksymalnie 10 osobowego zespołu uczniów do wzięcia udziału w projekcie uDOSTĘPniacze!

            Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobu ich usunięcia. Praca może mieć dowolną formę: plastyczną, zdjęciową lub filmową. Projekt ten można wykonywać także podczas wakacji:)

            Zgłoszenia przyjmuje pedagog szkolny: Agnieszka Węsierska

            W przypadku wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu z panią Agnieszką.

          • Podziękowania Koła Misyjnego

          • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

            lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

            lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                   Jan Paweł II

             

            DZIĘKUJEMY

            DLA WSZYSTKICH DZIECI, RODZICÓW I CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

             

            Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa była realizacja naszych celów i zamierzeń.

                     W imieniu Szkolnego Koła Misyjnego wyrażamy głęboką wdzięczność za złożone dary na Misje, za ofiarną pomoc i życzliwość.

                                                                 Członkowie koła wraz z opiekunem

             

            Zebraliśmy 40 kg artykułów drogeryjnych: (szczoteczki do zębów, grzebienie, pasty do zębów, mydła, płaszcze przeciwdeszczowe, piłki plażowe itp… Zostały już wysłane paczki do naszej zaprzyjaźnionej Misji w Mapikone – Madagaskar. Jeszcze raz dziękujemy.

        • Mistrz Ortografii
          • Mistrz Ortografii

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”

            24 maja br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Był on skierowany do uczniów klas 3 SP.

            Zwycięzcami zostali:

            I miejsce - Oliwia Kawecka

            II miejsce - Karolina Flinik, Malwina Nowacka oraz Igor Abramczyk

            III miejsce - Paulina Dragunowicz oraz Michał Ługowski

            Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i życzę sukcesóww kolejnych ortograficznych zmaganiach.

            Organizator konkursuMałgorzata Ziemińska

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • Zakończenie roku szkolnego w środę 19.06.19 r. 
            Apele rozpoczynają się :
            - klasy 8 i 7 SP,  godz. 8.00 - 9.45,
            - klasy 0 i 1 SP,  godz. 10.00 - 11.00,
            - klasy 2 i 3 SP,  godz. 11.00 - 12. 00,
            - klasy 4,5,6 SP,  godz. 12.30,
            - klasy 3 gim. godz. 17.00.

          • Koncert zespołu "Armia"

          • 24 maja 2019r.  grupa przedszkolna „Milusie”, zerówka i klasy 1-3 SP gościły  zespół „Armia”, który zaśpiewał piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Podczas koncertu  artyści zaprosili dzieci  do wspólnej zabawy. Licznie zgromadzeni  najmłodsi uczniowie zgotowali  wykonawcom gromkie owacje, gratulacjom i brawom nie było końca.

            Nauczyciele bibliotekarze