• 3 czerwca - zmiana kursów autobusu szkolnego

     • W dniu 3 czerwca, z powodu odbywającego się Festynu Średniowiecznego z okazji Dnia Dziecka nastąpią zmiany w kursach autobusu szkolnego.

      Przyjazdy do szkoły  na godz. 9 i 11.30.

      Odjazdy ze szkoły o godz. 13 i 15.15

      W tym dniu obiady będą wydawane w godzinach 11 - 13.30

    • Opłaty za obiady za miesiąc czerwiec
     • Opłaty za obiady za miesiąc czerwiec

     • Informuję, że odpłatność za obiady za miesiąc czerwiec 2019 wynosi 39,60zł. Wpłat należy dokonać wyłącznie do dnia 10.06.2019, wyłącznie na konto bankowe.

      Jeśli uczeń był na wycieczce w miesiącu maju należy odliczyć sobie od w/wymienionej kwoty 3,30 za każdy dzień. Proszę  pamiętać, że jest koniec roku szkolnego i należy wyrównać wszelkie nadpłaty i niedopłaty. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny ,e-mail, lub osobiście.                                                                                                                                                                                                                                                        

      Intendent

     • Wizyta muzyków z Filharmonii Pomorskiej

     • W poniedziałek przedszkolaki z grup "zerowych " oraz " Milusie" gościły muzyków z Filharmonii Pomorskiej z cyklicznym koncertem dotyczącym twórczości Stanisława Moniuszki. Artyści przybliżyli dzieciom pieśni ze " Śpiewnika domowego" Moniuszki. Przedszkolaki mogły również wspólnie zatańczyć fragment tańca ludowego oraz zaśpiewać refren popularnej pieśni ludowej. Obcowanie z muzyką na żywo pozwala maluchom odkrywać i rozwijać swoje talenty i zaintersowania.

      Wychowawczynie 0a, 0b i " Milusiów".

     • TYPISCH DEUTSCH

     • Uczniowie klas IV-VI SP z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie TYPISCH DEUTSCH, który polegał na wykonaniu dowolną techniką typowego symbolu związanego z Niemcami. Ochotnicy stworzyli 3 torty Szwardzwaldzkie, 2 precle, samochody, Mur Berliński, misia Haribo, flagi Niemiec, ogródek z krasnalami, dziadka piaskowego oraz logotypy znanych marek samochodowych. Prace są piękne, ale wygrani tylko 4:

      I miejsce - Katarzyna Sójka

      II miejsce - Malwina Kaczmarek

      III miejsce - Marta Wyrwicka oraz Hanna Zawadka

      Gratulujemy!!!

      nauczyciele języka niemieckiego - Justyna Badura, Justyna Sobolewska, Anna Wideł

     • Uczennice naszej szkoły Mistrzyniami Europy w Hip Hop w kategorii formacje do lat 11

     • Maja Czarnecka, Hania Rydzewska z kl. 4b oraz Marysia Siecińska z kl. 4c wraz z formacją taneczną WOLF KIDS ze studia Up2Excellence wytańczyły złoty medal i tym samym zdobyły tytuł Mistrza Europy podczas Mistrzostw Europy IDO EUROPEAN HIP HOP AND ELECTRIC BOOGIE CHAMPIONSHIPS,  które odbywały się w Rimini we Włoszech w dniach 16 – 18 maja 2019 r. Grupa WOLF KIDS, której trenerami są Paulina Wyżlic i Jolanta Kaźmierczak, jest także tegorocznym Mistrzem Polski – tytuł i złoty medal dziewczyny zdobyły podczas Krajowych Mistrzostw Polski IDO 2019 HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, które odbywały się w dniach 3 – 5 maja 2019 r. w Karczewie i były jednocześnie eliminacjami na Mistrzostwa Europy i Świata.

      Maja oraz Hania zdobyły także tytuł Wicemistrza Europy oraz Wicemistrza Polski w kategorii mini formacje.

      Dziewczyny wraz z formacją WOLF KIDS będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata IDO WORLD CHAMPIONSHIPS, które odbędą się w dniach 15 – 19 października 2019 r. w Bremerhaven w Niemczech. 

      Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych zdolnych uczennic i życzymy kolejnych tanecznych sukcesów.

     • Nagrodzeni w Kangurze

     • Miło nam poinformować, że aż 37 uczniów Szkoły Podstawowejw Osielsku zostało nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Wśród nich  aż pięcioro uczniów uzyskało bardzo dobre wyniki. Uczniowie Ci zostali zaproszeni na uroczystą galę rozdania nagród. Są to uczniowie klas drugich SP: Michał Wierciński, Angelina Godziemska, Mateusz Krystowczyk z klasy czwartej, Michał Tuszyński z klasy piątej i Jan Kuffel z klasy ósmej. Wyróżnieni wśród drugoklasistów uczniowie to: Adam Klosiński, Piotr Januszewski, Paweł Brudnicki, Adam Joachimiak, Jędrzej Olszewski. Natomiast w klasach trzecich wyróżniono dwie uczennice: Karolinę Flinik oraz Aleksandrę Jabłońską. W klasach czwartych wyróżnienie otrzymali: Kacper Antończyk, Szymon Januszewski, Filip Tuszyński, Fryderyk Modrzyński, Katarzyna Sójka i Michał Zbylut. W klasach piątych wyróżniono: Szymona Ostrowskiego, Roberta Jankowskiego, Magdalenę Kalka. Bartosz Januszewski, Maciej Jazdon, Paweł Jaroszewicz, Aleksander Konieczka, Zofia Kiedrowska, Natalia Ługowska, Amelia Tomaszewska to wyróżnieni uczniowie klas szóstych. Natomiast wyróżnieni siódmoklasiści to: Krzysztof  Michałek, Paweł  Złotowski, Jakub Dober, Michalina Kalka, a ósmoklasiści to: Aleksander Hęsiak, Tymoteusz Bojanowski oraz Marianna Szychowiak. Również wśród gimnazjalistów odnotowaliśmy dwa wyróżnienia. Dyplomy i nagrody trafią do Jakuba Baweja oraz Kacpra Golika. Konkurs KANGUR od lat cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem. Corocznie bierze w nim udział ponad setka uczniów. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych!

      Szkolny Koordynator Konkursu Kangur HM

     • "Impuls tworzenia"

     • „Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy”. Pablo Picasso

       

      W piękne majowe popołudnia, 16 i 17 maja, uczennice naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 poszukiwały w sobie nowych pokładów talentów. Właśnie w tych dniach odbyły się w naszej szkole warsztaty teatralne „Impuls Tworzenia”. Celem warsztatów było zintegrowanie dzieci       w przestrzeni teatralnej oraz pozyskanie podstawowych umiejętności scenicznych. Poruszane zagadnienia dotyczyły zatem teatru, świata emocji i ruchu scenicznego, dykcji. Efektem pracy uczniów stały się małe etiudy, przygotowane przez uczestników warsztatów, które      po prostu były piękne i kreatywne!

      Prowadzącym warsztaty był o. Piotr Różański z Zakonu Szkół Pobożnych. Obecnie rektor Kolegium Zakonu Pijarów w Bolszewie. Ksiądz, zakonnik, pedagog, katecheta. Instruktor teatralny (od 2003 roku). Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości. Obecnie student socjoterapii i psychoterapii dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalizuje się w dramie, socjodramie i psychodramie w terapii grupowej.

      Mamy nadzieję, że te warsztaty staną się rzeczywiście dla naszej szkoły Impulsem Tworzenia!

      Organizatorzy

      mgr Karolina Kulik

      ks. Stanisław Gajek

     • Matematyka na 6

     • 9 marca 2019 roku odbył się wojewódzki konkurs matematyczny, w którym nasi uczniowie odnieśli bardzo wysokie wyniki. Laureatami tego konkursu zostali  Jan Kuffel  i  Łukasz Schneider. W gronie nagrodzonych finalistów znalazło się aż pięcioro uczniów naszej szkoły: Tymoteusz  Bojanowski, Kajetan  Czacharowski,  Marianna  Szychowiak,  Martyna  Śmiechowicz oraz  Paweł  Złotowski  z klasy siódmej. To niezwykły sukces, bowiem konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych, a zakres wymaganego podczas przygotowania do konkursu materiału zawierał również zagadnienia ze szkoły średniej. Wśród wyróżnionych znaleźli się  Aleksander Hęsiak, Krzysztof   Michałek  z klasy siódmej oraz  Tomasz  Sobieraj. Głównym organizatorem konkursu było VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, a patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

      Gratulujemy wspaniałych sukcesów!

      Halina Murawska

     • Bezpieczna szkoła

     • Dnia 28 maja  o godzinie 17:00 w sali P210 pedagog szkolny przeprowadzi spotkanie z rodzicami uczniów, podczas którego zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

      Przypominamy również, że na terenie szkoły znajduje się anonimowa skrzynka na sygnały, niepokojące zachowania lub ważne informacje do Dyrektora  lub Pedagoga, która umieszczona jest przy gabinecie pedagoga szkoły w budynku SP przy sali P110.

      Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem  „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”, który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

     • Odpłatność za wypoczynek letni.

     • Prosimy o dokonywanie wpłat za obozy na konto: Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział Osielsko nr 92 8142 0007 0308 1174 2000 0003 wpisując w tytule: Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę obozu (obóz w Poroninie lub obóz w Bożenkowie). Odpłatność wynosi odpowiednio: 

      1. Obóz w Poroninie - 900 zł.

      2. Obóz w Bożenkowie - 450 zł.

      Wpłaty należy dokonać do 10.06.2019 r.

    • Stanisław Moniuszko – życie i twórczość
     • Stanisław Moniuszko – życie i twórczość

     • 14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych wojewódzkiego konkursu wiedzy o twórczości Stanisława Moniuszki zorganizowanego z okazji jubileuszu 200 rocznicy urodzin kompozytora przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy.  Do testu teoretycznego oraz słuchowego przystąpiło 46 uczniów z klas 5-7 SP oraz 3 Gimnazjum.

      Najlepsze wyniki osiągnęli:

      Kategoria Szkoła Podstawowa:

      1 – Maciej Jazdon

      2 – Igor Migdalski

      3 – Alicja Mazur

      Kategoria Gimnazjum:

      1 – Martyna Kopeć

      2 – Maja Iwanowska

      3 – Julianna Pietrzak

      Laureaci I miejsc wezmą udział w III etapie konkursu – 3 czerwca w Filharmonii Pomorskiej.
      Gratulujemy

      Barbara Lepsza, Piotr Krakowski

     • Potyczki matematyczne

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom z klas 1-3 za udział w konkursie „Potyczki matematyczne”. Trwający kilka dni konkurs pokazał, że matematyka, to nie tylko jeden z przedmiotów w szkole, ale cała otaczająca nas rzeczywistość: „Matematyka jest wszędzie!”

      organizatorzy konkursu:

      Elżbieta Cichańska, Barbara Szymańska, Ewa Sójka i Iwona Staniszewska 

     • IV Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników - finał

     • Tegoroczna IV Ogólnopolska Wielka Liga Czytelników zakończona. Przygodę z książką w październiku rozpoczęło ponad 17.000 czytelników z całego kraju. Ala Jankowska i Maciej Jazdon godnie reprezentowali na tej olimpiadzie województwo kujawsko – pomorskie i zajęli zaszczytne V miejsce
      w Polsce w kategorii klasy V- VIII. Zdjęcia z naszego majowego pobytu w gościnnych Katowicach obejrzeć możecie w albumie fotograficznym. GRATULUJEMY!!!!

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Konkurs ekologiczny

     • Gratulacje dla Antoniny Krysztoforskiej z grupy 0 "A", której praca pt.: "Arcydzieła z odpadów" zajęła I miejsce w kategorii dzieci do lat 6 w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. 

      GRATULACJE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!!

      wychowawczynie grup zerowych

     • Potyczki matematyczne uczniów klas I - III

     • W dniach 8.04.-12.04. w naszej szkole odbyły się międzyklasowe „Potyczki matematyczne”. W ramach konkursu przeprowadzone zostały następujące dyscypliny:

      1. „Mistrz rachunków” – zadania rozwiązywane w grupach, na poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich:

       

      • Rozwiązywanie różnych działań na kartach z zadaniami
      • Tangramy
      • Rozwiązywanie zadań tekstowych
      • Budowanie figur przestrzennych
      • Zadania praktyczne:

      - pomiary

      - obliczenia pieniężne 

       

      1. „Matematyka jest wszędzie” – konkurs plastyczny
      2. Przez trzy dni trwał także konkurs, w którym każdy uczeń mógł podczas przerwy rozwiązać „zadanie dnia” odpowiednie dla każdego poziomu klas 1- 3

      W każdej z powyższych dyscyplin matematycznych zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody:

      „Mistrz Rachunków”

      Klasa 1:

      Miejsce 1: Adam Joachimiak

      Miejsce 2: Kacper Siemianowski

      Miejsce 3: Maciej Murawski

      Klasa2:

      Miejsce 1: Paweł Brudnicki

      Miejsce 2: Adam Kłosiński

      Miejsce 3: Tymek Czajkowski, Michał Wierciński

      Klasa 3:

      Miejsce 1: Karolina Flinik

      Miejsce 2: Marek Engelgardt

      Miejsce 3: Marta Wilczarska

      Konkurs plastyczny  „Matematyka jest wszędzie” kl. I-III

      Miejsce 1: Paweł Skonieczka

      Miejsce 2: Helena Łoś, Zuzanna Wiśniewska

      Miejsce 3: Alicja Polańska, Paweł Siuda

     • Wizyta dzieci z "Chatki Puchatka"

     • W poniedziałek dzieci z zerówek gościły rówieśników z przedszkola " Chatka Puchatka " wraz z Paniami wychowawczyniami. Wspólny czas upłynął nam na zabawie i poznawaniu naszej szkoły. Przedszkolaki spędziły razem miłe i owocne chwile. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi koledzy z przedszkola odwiedzą nas ponownie.

      Aleksandra Lorenz i Katarzyna Rosołowska.