• Opłata za obiady za miesiąc grudzień

          • W związku z tym, że zbliża się koniec roku 2018 proszę Rodziców i Opiekunów o kontakt telefoniczny z p. Intendent w celu ustalenia kwoty do zapłaty za miesiąc grudzień. Prośba jest spowodowana tym, że wpływają na konto obiadowe kwoty znacznie zaokrąglone, są zgłaszane nieobecności uczniów a potem Rodzice i tak płacą pełną stawkę. Dzieci wyjeżdżają na wycieczki szkolne (obiady wtedy również są odliczone). W sprawie kwoty do zapłaty można też napisać e-maila z zapytaniem pod adres: stolowka@sposielsko.edu.pl

            Jeśli rodzic jest pewien, że jego dziecko nigdy nie chorowało i nie uczestniczyło w wyjazdach szkolnych od września do grudnia proszę o wpłatę kwoty 49,50 zł. 

            INTENDENT SP W OSIELSKU

          • Kulinarne zmagania kl. IIc w „Kuchni Pani Agaty”

          • W minioną środę klasa II c uczestniczyła  w warsztatach kulinarnych „Kuchnia Agaty”, prowadzonych przez  Panią Agatę-autorkę bloga kulinarnego. W miłej, domowej atmosferze uczniowie  podjęli  kulinarne wyzwania i zagłębili się w tajniki pieczenia. Pod kierunkiem Pani Agaty wykonali przepyszne czekoladowe babeczki - były wyśmienite!!!  Wiele emocji dostarczyło im samodzielne przygotowanie pizzy: cierpliwie wyrabiali ciasto, kroili dokładnie dodatki i przyrządzili pizzę według własnego smaku i pomysłu.  Uwieńczeniem warsztatów była wspólna degustacja wykonanych przysmaków.

            Klasa II c gorąco dziękuje za tak wspaniałe warsztaty, życzliwe przyjęcie i niezapomniane doświadczenia.                                                 

            Elżbieta Cichańska

          • Ho, ho, ho. Mikołajki tuż tuż....

          • Jak co roku organizujemy zbiórkę zabawek dla dzieci z bydgoskich szpitali. Książeczki, puzzle, misie, gry, laleczki.... (muszą być nowe) można przynosić do 4 grudnia do biblioteki do p. Oli Hak lub p. Joanny Sikorskiej lub do sali 210 do p. Arlety Jaroch.

            Podzielmy się dobrymi serduchami z małymi pacjentami.

          • Przedszkolaki uczą się ratować życie

          • W środę 21 listopada oddziały przedszkolne gościły Pana Krzysztofa Gruchałę - ratownika medycznego, który przeprowadził z dziećmi kurs pierwszej pomocy. Przedszkolaki ćwiczyły resustytację na swoich pluszakach, a niektóre również na fantomie. Wszyscy wiemy, jak ważne są cenne minuty po ustaniu akcji serca u człowieka, dlatego takie zajęcia upowszechniające ideę niesienia pomocy poszkodowanym są bardzo wazne. Dzięki nim dziecko wyzbywa się lęku przed pomaganiem i nabiera pewności, że jeśli tylko chce, może pomóc innym.

            Aleksandra Lorenz

          • Dzień Pluszowego Misia w kl. 1b

          • 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Taki dzień, to doskonała okazja do wspólnej zabawy.

            W dniu 22 listopada do wspólnego świętowania zostały zaproszone dzieci wraz z rodzicami. Już rano każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka, który towarzyszył mu przez cały dzień. Po południu do zabawy dołączyli rodzice. W trakcie spotkania rodzice uczestnicząc w zabawie integracyjnej pt. „Znajdź kogoś kto?” mieli okazję do poznania się. Potem dzieci i ich rodzice wzięli udział w ruchowej zabawie przy muzyce, następnie dzieci układały puzzle. Pierwszakom radość sprawiło zadanie, w którym ich rodzice musieli narysować misia z zamkniętymi oczami. Wiele emocji wzbudził też turniej wiedzy o misiach. Pod koniec spotkania dzieci wspólnie  z rodzicami wyklejały sylwety misia różnymi materiałami. Gotowe prace można obejrzeć w galerii zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
                       Na zakończenie świętowania tego wyjątkowego dnia była słodka niespodzianka. Nagrodą - niespodzianką za wszystkie zmagania był duży w tort w kształcie Kubusia Puchatka, który został zjedzony ze smakiem.

            Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wspólne świętowanie „Dnia Pluszowego Misia”.

            Małgorzata Ziemińska

          • Spotkanie z policyjnym psem Bossem

          • W dniu 15 listopada br. z najmłodszymi uczniami naszej szkoły spotkali się Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w towarzystwie psa Bossa. Nie był to jednak zwykły pies. Boss to pies policyjny. Jego przewodnik rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach w kontaktach ze zwierzętami.

            Dzieci przećwiczyły pozycje bezpieczne w sytuacjach, gdyby zostały zaatakowane przez psa. Na spotkaniu dodatkowo funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

            Dziękujemy Policjantom i Bossowi za kolejne pouczające spotkanie.


            Małgorzata Ziemińska

          • Pasowanie na ucznia

          • „Duma nas przy tym wielka rozpiera,

               Bo pomijając względy wszelakie,

               Pamiętać trzeba, że raz w życiu

               Stajesz się w 100% pierwszakiem”
             

                        We wtorek 30 października, wszyscy pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Osielsku obchodzili swoje święto. Jak to  jest w zwyczaju zostali mianowani na uczniów naszej szkoły. Do uroczystości przygotowywali się od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek. Wytrwale ćwiczyli pod kierunkiem swoich wychowawczyń podczas prób. Uczestnikami uroczystości byli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie klas czwartych i siódmych, którzy pomagali w jej przebiegu. Zanim doszło do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia, podopieczni przedstawili część artystyczną. Nie zabrakło podniosłych i wzruszających momentów.
                        Po ślubowaniu odbyło się pasowanie dużą czerwoną kredką. Aktu pasowania dokonała Pani Wicedyrektor Beata Kasprzyk.          
                        Po uroczystym apelu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W klasach wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki.

                        Uroczystość „Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszoklasiści udowodnili wszystkim, że są godni miana „ucznia”.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i wspólną zabawę.

            Małgorzata Ziemińska

          • Wyniki szkolnych etapów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

          • Zakończyły się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Do etapów rejonowych z naszej szkoły zakwalifikowali się:

            BIOLOGIA:

            Gimnazjum: Jagoda Chrzanowska, Maria Dębczyńska, Maja Kaźnica, Martyna Kopeć, Anna Małecka, Zuzanna Michalska

            SP: Aleksander Hęsiak, Zofia Wachowiak

            FIZYKA:

            Gimnazjum: Jakub Bawej

            GEOGRAFIA:

            SP: Aleksander Hęsiak, Scheider Łukasz, Martyna Śmiechowicz

            INFORMATYKA:

            Gimnazjum: Kacper Golik

            SP: Tomasz Baliński, Jan Kuffel, Marianna Sieracka

            JĘZYK ANGIELSKI:

            Gimnazjum: Maja Kaźnica, Oskar Kośmider, Laura Stróżyńska

            SP: Oskar Superczyński

            JĘZYK NIEMIECKI:

            SP: Vivienne Lauenroth

            MATEMATYKA:

            Gimnazjum: Jakub Bawej, Kacper Golik, Martyna Kopeć, Zuzanna Michalska, Franciszek Zieliński

            SP: Tymoteusz Bojanowski, Kajetan Czacharowski, Jakub Dober, Aleksander Hęsiak, Jan Kuffel, Mateusz Łabuński, Krzysztof Michałek, Łukasz Schneider, Tomasz Sobieraj, Marianna Szychowiak, Martyna Śmiechowicz, Paweł Złotowski

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach.

             

          • Przedszkolaki dla Niepodległej

          • Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły: 3 - i 4 - latki z oddziału przedszkolnego ,,Milusie" gościły u siebie 8 listopada starszaki z przedszkola ,,Chatka Puchatka" z występem artystycznym z okazji Święta Niepodległości Polski. Program wykonany przez małych artystów ogromnie podobał się ,,Milusiom" i zaproszonym przedszkolakom z naszych ,,zerówek". Uroczystość ta pozwoliła przybliżyć dzieciom nasze symbole narodowe i poczuć się patriotami.

            Brawo Przedszkolaki!

            Renata Gizler

          • List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

          • Szanowni Państwo,

            Rodzice i Opiekunowie, 


            w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

            W związku z powyższym kierujemy do Państwa Rodziców i Opiekunów list. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z jego treścią. (Treść listu: 2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf)

            Z wyrazami szacunku

            Anna Zalewska                                 Jarosław Pinkas
            Minister Edukacji Narodowej                      Główny Inspektor Sanitarny

          • 100 osobowości dla niepodległości

          • Z okazji obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyła się akcja "100 osobowości dla niepodległości". 

            Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wskazali Polaków, którzy wsławili się w walce o suwerenność naszego kraju oraz tych, którzy życiem, twórczością, osiągnięciami, sprawili, że niepodległa Polska znana jest na świecie. W salach lekcyjnych pojawiły się gazetki tematyczne o życiu i działalności tych postaci. Ostatecznie nazwiska bohaterów zostały wyeksponowane na symbolicznym drzewie. 

                Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy przyczynili się do powstania "drzewa pamięci".

                                                                                                                                               Karolina Kulik

                                                                                                                                               Emilia Konieczka

          • Konkursy Plastyczne „100 dla Niepodległej”

          • W naszej szkole odbyły się dwa konkursy  pt. "Plastyczna interpretacja pieśni patriotycznych".

                        Pierwszy,  pt. "Mazurek Dąbrowskiego w oczach dzieci", przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Dzieci z zaangażowaniem malowały i rysowały, ilustrując zwrotki i refren hymnu. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, więc jury  stanęło przed trudnym wyborem.  Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców.

              I miejsce

                   Wiktoria Zabłocka

                   Julia Glonek

                   Małgorzata Pączek

              II miejsce

                   Marta Andrusewicz

                   Anna Pszeniczka

                   Julita Mrozik

              III miejsce

                   Natalia Kątna

                   Natalia Michałowicz

                   Hanna Zawadka

              wyróżnienia

                   Michał Zbylut

                   Judyta Rak

                   Maja Marchlewska

                   Maria Ogniewska

             

            Drugi konkurs  pt. "Pieśni legionowe w obrazach" przeznaczony był dla starszych uczniów, czyli  klas VII-VIII i III klas oddziału gimnazjalnego. Młodzież, zapoznana z pieśniami legionowymi, dokonywała samodzielnego wyboru utworów do plastycznej interpretacji techniką dowolną. Tu również pojawiły się interesujące obrazy. Zwycięzcami zostali:

              I miejsce

                 Natalia  Giża 

                 Martyna  Tomys 

              II miejsce

                 Nina  Jasiek 

                 Julianna  Pietrzak 

              III miejsce

                   Alicja  Mazur 

                  Marcel  Kuczur 

              wyróżnienia

                   Aleksandra  Buhl 

                  Dominika  Rydz 

                        Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

            Z dumą informujemy, że prace konkursowe stały się bardzo ważną częścią obchodów Święta Niepodległości, ponieważ ozdobiły korytarze naszej szkoły.

            TO DZIĘKI WAM, DZIĘKI WASZEJ PRACY, KOCHANI UCZNIOWIE,  NASZA SZKOŁA NABRAŁA WYJĄTKOWEGO, ODŚWIĘTNEGO CHARAKTERU. UDOWODNILIŚCIE, ŻE MAŁY CZŁOWIEK MOŻE BYĆ WIELKIM PATRIOTĄ.

            Ilustracje  można obejrzeć na pierwszym i drugim piętrze obu budynków szkoły.  Zapraszamy również do galerii  zdjęć.

             

                                                            Arleta Jaroch

            Barbara Lepsza

            Piotr Krakowski

            100 dla Niepodległej - Mazurek Dąbrowskiego w oczach dzieci.

            Konkurs plastyczny - Pieśni legionowe w obrazach.

          • 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

          • Za nami 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny, którego  Sponsorami i Organizatorami są: Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.

            W tym roku szkolnym aż 70 uczniów naszej szkoły przygotowało ilustracje konkursowe, które powędrują do Japonii. Ocena prac nastąpi w styczniu 2019 r. Wybrane prace będą prezentowane na wystawie w Tokio w marcu 2019r., a później w Osace i innych miastach japońskich oraz zagranicą. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2019r.

            Trzymam kciuki za naszych małych artystów i życzę im samych sukcesów.

            Zapraszam do galerii zdjęć, w której prezentowana jest część Waszych dzieł.

            W artykule wykorzystano fragmenty regulaminu w/w konkursu. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie   http://www.pentel.pl/

             

             Barbara Lepsza

          • Spotkanie z żużlowcami

          • Dnia 31.10.2018 naszą szkołę odwiedzili ciekawi goście - żużlowcy z Polonii Bydgoszcz. Opowiadali uczniom z klasy 2d, 3c i 4 o pracy sportowca żużlowego. Przedstawili specjalny strój ochronny oraz sposób zakładania ochraniaczy. Szczególną atrakcją był przywieziony przez nich motor. Dzieci poznały jego budowę i sposób działania. Najciekawsza była jednak informacja o paliwie rakietowym, którym jest napędzany ten pojazd. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali nowinek sportowych od zaproszonych gości. W ramach wdzięczności dzieci wręczyły przygotowane wcześniej kartki z życzeniami wielu sukcesów. Na koniec sportowcy rozdawali autografy i gadżety oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia.

            Anna Wyrwicka

          • My dla Niepodległości

          • W dniu 5 listopada odbyły się eliminacje do gminnego dyktanda niepodległościowego "My dla Niepodległości". Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

            Kacper Antończyk

            Magdalena Kalka

            Paweł Jaroszewicz

            Drugi etap 26 listopada o godzinie 16 w sali 210SP

            Zapraszamy

            Arleta Jaroch

            Karolina Kulik

          • Biegaj z DĘBAMI

          • Kropla drąży skałę. Nawet tą najtwardszą! 

            Na dzień 30. Września, mieliśmy na „liczniku” przebiegniętych 381 kilometrów, 38 biegaczy (uczniów i nauczycieli-3). We wrześniu w akcji pojawili się uczniowie 15 klas!

            Październik był bardzo owocny! Teraz mamy przebiegniętych 1111 kilometrów!!! Na trasach biegowych pojawiło się aż 117 uczestników, w tym pięcioro nauczycieli. Liczba klas też mocno wzrosła, bo wynosi teraz już 27! Najliczniej reprezentowana była klasa 8b – 12 biegaczy, za nią klasa 4a – 10 uczestników, na trzeciej pozycji klasa 5c – 7 uczniów.

            W listopadzie możemy spodziewać się „eksplozji”, bo pomysł na aktywne świętowanie 100. Rocznicy Niepodległości Polski może przynieść nowe rekordy frekwencji na trasach biegowych!

            Z uporem będziemy namawiać do aktywności na świeżym powietrzu i dbania o swoje zdrowie.  Może w kolejnych miesiącach i Ty dołączysz do naszej zabawy!?... I pamiętaj naszą zasadę: „nie ma złej pogody, tylko jest nieodpowiednie ubranie”!!!

            Podajemy wyniki 10 najwyżej notowanych klas, bez podziału na starsze i młodsze. Wyniki mówią same za siebie.

            Osiągnięcia po dwóch miesiącach:

             

            1. 8b*   215,000  kilometrów „przeliczeniowych”

            2. 4c*    134,444

            3. 4d      125,304

            4. 4a*      81,696

            5. 5b        80,592

            6. 1d*      69,465

            7. 7c         65,000

            8. 7a*       63,054

            9. 5c         56,856

            10. 4f        55,692

             

            * - klasy biegające z udziałem wychowawcy

             

            Indywidualnie w rywalizacji zmiany, ale cały czas przewodzą… dziewczęta!

            Na pozycji lidera Michalina Kalka (7c) – 61 km. Drugie miejsce  Lavinia Antonioli (5b) – 46,5 km. Trzecią pozycją dzielą się Martyna Kuświk (8b) i Antonina Bejgier (4d) po 38 km. 

            Dokładne wyniki drukujemy co miesiąc i wywieszamy w kilku miejscach Szkoły.

            Na razie pojawiło się pięcioro wychowawców, a ich podopieczni wykorzystali, w różnym stopniu, dorobek nauczycieli. Zapraszamy do zabawy innych nauczycieli ale również Rodziców!  Jeśli nie dojrzeliście jeszcze do takiej aktywnej postawy, spróbujcie namówić swoich wychowanków i dzieci.

            Do zobaczenia na trasach!

            Śledźcie imprezy biegowe w „okolicy”, można znaleźć inne szanse na zdobywanie kolejnych kilometrów. Na przykład pod patronatem Expressu Bydgoskiego, co niedzielę, odbywają się biegi w Myślęcinku. Informacje na stronie www.bydgoszcznastart.pl.  Rozpoczął się też ciekawy cykl biegowy „City Trail”. Informacje na stronie www.citytrail.pl

            Najbliżej odbywa się akcja „Biegaj z Dębami” w każdą środę w godzinach 18.00-19.00 na boisku bejsbolowym wejście od ulicy Modrakowej i w soboty 9.00-10.00 na „Trasie Dębowej„ (zbieg ulic Centralnej i Karpackiej).

            Sezon biegowy rozpoczął się i można znaleźć różne oferty. Jeśli natrafisz na ciekawy bieg w okolicy, daj znać!!!

             

            Pozdrawiam. jacek baumgart

        • Nagłówek