• Miłe rozstrzygnięcie konkursu  plastycznego  „Bezpieczna droga do szkoły”
          • Miłe rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”

• W ramach akcji „Akademia Bezpieczeństwa”  organizowanej przez  Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy, LPKiW „Myślęcinek” oraz Straż Miejską w Bydgoszczy, odbył się  konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów uczestniczących w tych zajęciach.

W tym roku Laureatami konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”  zostały uczennice SP w Osielsku:  Anna Kurdziel oraz Urszula Szeliga, obie z klasy III „b”.

Jednocześnie praca  Ani Kurdziel zdobyła Nagrodę specjalną – zwiedzanie z przewodnikiem Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku wraz z całą zaproszoną klasą.

Wielkie GRATULACJE !!!  i podziękowania za miła wycieczkę – koleżanki i koledzy z klasy III ”b”.

• Patron szkoły

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje, że zostały zgłoszone cztery kandydatury na patrona szkoły:

1. Generał Anders
            2. Polskich Olimpijczyków
            3. ks. W. Gąsiorowski
            4. Rotmistrz Witold Pilecki

Zgodnie z przyjętą procedurą od 01.11.2018 r. do 28.02.2019 r. będzie odbywała się prezentacja kandydatów, na godzinach z wychowawcą, apelach, spotkaniach z rodzicami. Przygotowane w tym celu prezentacje również będzie można pobrać ze strony szkoły.

• Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

• W dniu 19 listopada o godzinie 14.00 w bibliotece szkolnej odbędzie się konkurs recytatorski dla klas 4-6.

Chętni uczniowie proszeni są o przygotowanie recytacji wybranego wiersza o tematyce patriotycznej - minimum 3 zwrotki.

Zgłoszenia i informacje u p.Arlety Jaroch oraz Aleksandry Hak i Joanny Sikorskiej.

ZAPRASZAMY:)

Nauczyciele bibliotekarze oraz j.polskiego

• Kursy autobusu szkolnego w dniu 19 października 2018 r

• Szkoła Osielsko - 7:00, 7:40

Krakowska (żółty dom) - 7:05, 7:45

Jarużyn sklep - 7:08, 7:48

Jarużyn, ul.Sołecka - 7:10, 7:50

Jarużyn Kolonia (przy lustrze) - 7:15, 7:55

Wilcze skrzyżowanie - 7:17, 7:57

Wilcze sklep - 7:20, 8:00

Niwy (przy Gdańskiej) - 7:25, 8:05

Niwy przystanek - 7:27, 8:07

ODJAZDY:

PIĄTEK: 12:30 i 14:00

• Uczniowie SP Osielsko dla Niepodległej

• Decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Ministra Jarosława Sellina, projekt: „Uczniowie SP Osielsko dla Niepodległej”, uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu  „Niepodległa”.

Logo inspirowane jest listem Józefa Piłsudskiego. Spośród jego rękopisów wybrano fragmenty, zawierające słowa „niepodległa” i „niepodległość”. Wyrazy te zostały następnie poddane obróbce cyfrowej i po konsultacji z grafologiem udało się uzyskać unikatowy, cyfrowo odświeżony, stworzony ręką marszałka Piłsudskiego znak słowno-graficzny „niepodległa”. Dzięki temu, logo jest połączeniem teraźniejszości z przeszłością. Krój pisma inspirowany jest oryginalną typografią z dokumentów z początku XX w., a poddany został obróbce cyfrowej w wieku XXI.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Osielsku

Organizatorzy  obchodów

• PAŹDZIERNIK – MIEDZYNARODOWU MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych proponujemy:

• konkurs plastyczny dla klas III  "Mój ulubiony bohater literacki", format A4, termin zgłaszania prac 20.10, biblioteka. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez ucznia!!
            • konkurs plastyczny dla klas II "Słodziak i książka", format  A4, termin  zgłaszania prac 20.10, biblioteka. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez ucznia!!
            • konkurs  dla klas IV – VI na prezentację multimedialną pt. "Biblioteki świata".  Prace prosimy przysyłać do 20.10.2018r. na adres biblioteka@sposielsko.edu.pl.
            • Uczniom klas VII - VIII oraz III gimnazjum proponujemy konkurs fotograficzny "Sleeveface - zostań częścią książki (okładki)" Prace prosimy przysyłać do 20.10.2018r. na adres biblioteka@sposielsko.edu.pl.

Zapraszamy!

Nauczyciele bibliotekarze

• Informacja dyrektora szkoły.

• Na podstawie Statutu Szkoły Podstawowej w Osielsku, wniosków Rady Pedagogicznej i Ranych Gminy Osielsko - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku informuje o nowych zasadach poruszania się nauczycieli, rodziców i osób postronnych po budynkach szkoły. Od dnia 01.10.2018 r. zostanie zamknięte wejście od strony ul. Tuberozy oraz wejście od ul. Centralnej  po 2 przerwie o godz. 10:00. W godzinach 10:00 do 14:00 będzie można wejść wejściem od ul. Porzeczkowej (przez budynek byłego gimnazjum).