• Romeo i Julia 3D w Teatrze Buffo
     • Romeo i Julia 3D w Teatrze Buffo

     • 17 października 2017 roku grupa 52 uczniów klas gimnazjalnych była na wycieczce w Warszawie. Głównym celem wyjazdu był musical w Teatrze Buffo Romeo i Julia.

      Akcja musicalu – jedynego w Polsce wodnego i 3D, inspirowanego dramatem Shakespeare’a rozgrywa się w XXI wieku w modnym klubie, gdzie dużą rolę odgrywają nowości techniczne, jakimi są telefony czy Internet.

      Ponadto byliśmy świadkami  zderzenia tradycyjnego widowiska musicalowego (muzyka autorstwa Janusza Stokłosy)  z wirtualną scenografią wygenerowaną przez projekcje 3D i animacje na wodnych ekranach – zasługa choreografa i reżysera Janusza Józefowicza.

      Spektakl oglądaliśmy w trójwymiarowych okularach, a dzięki animacjom i niezwykłej scenerii na scenie czuliśmy się jakbyśmy byli w samym środku tej historii. Aktorzy praktycznie cały czas grali w strugach wody - widzowie siedzący przy scenie otrzymują płaszcze przeciwdeszczowe przy wejściu na salę.

      Korzystając z pięknej pogody po spektaklu mogliśmy odreagować wrażenia spacerując po Nowym Świecie.

      Kończąc wizytę w stolicy odwiedziliśmy PGE Narodowy. Nasza trasa VIP obejmowała: tunel VIP, kaplicę wielowyznaniową, autostradę + strefę zawodniczą, płytę stadionu, Salę Konferencyjną, lożę VIP i Trybunę Medialną.

      Pełni wrażeń wróciliśmy ok.22 do Osielska.

      Krótką fotorelację można obejrzeć w naszym albumie fotograficznym.

      Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi za to,że wyraził zgodę na wyjazd oraz opiekunom: Mirosławie Kowalczyk, Barbarze Lepszej i Annie Wideł

      organizator

      Monika Dryja

       

    • Dzieciaki do rakiet - PILNE - GŁOSUJCIE!!!!!!!
     • Dzieciaki do rakiet - PILNE - GŁOSUJCIE!!!!!!!

     • W ekspresowym tempie powstał filmik promujący naszą Szkołę Podstawową!
      Walczymy o zwycięstwo i udział w Programie 
      Dzieciaki do rakiet 
      Dlatego PROSIMY O WSPARCIE https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/2764.png (szczegóły na stronie www.dzieciakidorakiet.pl).

       

      Wystarczy co godzinę kliknąć w link: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/2764.png  przy naszym filmiku znajdującym się pod poniższym adresem:

       

      https://www.dzieciakidorakiet.pl/video/159

       

      Warto zaznaczyć, że można głosować z różnych urządzeń: z telefonu, komputera, tabletu i tak dalej... Ważne żebyśmy zebrali,  jak najwięcej głosów, ponieważ szkoły walczą o zwycięstwo w "swojej grupie" i tylko dwie przechodzą do kolejnego etapu.

      Zgodnie z Regulaminem konkursu, Gmina Osielsko podlega pod aglomerację bydgosko - toruńską (stąd przy naszym zgłoszeniu pojawia się nazwa "Toruń").

      Na bieżąco widzimy ile mamy głosów i jak daleko nam do konkurencji https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/2764.png

       

      PROSIMY ZATEM:

      udostępniajcie link znajomym i nieznajomym https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/2764.png

      Klikajcie co godzinę!

       

      Z góry dziękujemy!

      Monika Dembek i Aleksandra Banach

    • PAŹDZIERNIK - miesiąc różańcowy
     • PAŹDZIERNIK - miesiąc różańcowy

     • Trwa październik – miesiąc różańcowy. To modlitwa prostoty i głębi, jednak często mówimy, że nudna, długa, trudna. Może kilka słów o nim…..jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecie. Sięgają do niej ludzie prości i wykształceni, duchowni i świeccy, dorośli i dzieci. Kiedyś św. Ojciec Pio, powiedział: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". I w to wierzymy……

      Dzieci z naszej szkoły odpowiadają na to wezwanie świętego w wieloraki sposób. Najpierw brały udział w Różańcu do Granic, modląc się o pokój na całym świeci. Była to akcja ogólnopolska. Kilka dni później oddawały cześć Matce Bożej Fatimskiej w 100 rocznicę Jej objawień. Przeszły 13.10. w wieczornej procesji ulicami Osielska, niosąc i odmawiając różaniec.

      Dużym zaangażowaniem cieszył się również Konkurs „Na Najpiękniejszy Różaniec”. Wzięło w nim udział 55 uczniów naszej szkoły.  Różance były wykonane z najróżniejszych materiałów od kasztanów, rodzynek, guzików po  kawałki mydła. 

      Teraz zdobią jedną z naszych gablot w holu SP.

      Po długich debatach jury wybrało najciekawsze prace uczniów w kategorii kl. 0–3

      I miejsce zajęła: Katarzyna Sójka

      II miejsce: Natalia Unrath

      III miejsce: Paweł Zawadka

      w kategorii kl. 4 – 6

      I miejsce zajęła: Natalia Michałowicz

      II miejsce: Anna Pszeniczka

      III miejsce: Anna Koch

      Pozostali oczywiście zasługują na wyróżnienie i wielkie brawa.

      Zwycięzcom GRATULUJEMY.

      Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc w zakupieniu nagród.

      Katecheci.

    • Biegaj z Klasą - nowy sezon
     • Biegaj z Klasą - nowy sezon

     • Początek nowego roku szkolnego to początek kolejnego, trzeciego sezonu naszej akcji Biegaj z Klasą.

      Biegając możesz zrobić coś dla siebie samego i dla swojej klasy. Proponujemy w formie aktywnej zabawy rywalizować indywidualnie, ale głównie zespołami klasowymi o miano najaktywniejszych biegaczy naszej Szkoły.

      Biegaj z Klasą

      Biegaj z Klasą.jpg Coraz więcej osób „odkrywa” jedną z najprostszych form aktywności ruchowej, jaką jest bieganie. Próbujemy zaktywizować na tym „polu” także społeczność Osielska. Zależy nam szczególnie, aby do tej grupy przyciągnąć młodzież i tym samym „zarazić” zdrową aktywnością!

      O korzyściach płynących z biegania można mówić długo, ale najważniejsza, o której powinniśmy wspomnieć to zdrowie. Proponując najmłodszym bieganie, chcemy dać im możliwość spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, poznania najbliższej okolicy, poznania innych, mieszkających często obok nas.

      Zależy nam także na „wyłowieniu” talentów biegowych, danie szansy na przygotowanie do szeregu sprawdzianów szkolnych, zawodów różnego szczebla.

      Pomysł ma w założeniu przyciągnięcie do biegania jak największej liczby uczniów naszej szkoły. Chcielibyśmy, aby poszczególne klasy mogły ze sobą rywalizować w zdobywaniu jak największej liczby przebiegniętych kilometrów. Uczniowie będą mogli „dołożyć’ do dorobku swojej klasy, liczbę kilometrów, które przebiegną w wytypowanych biegach. Biegać będzie można wszędzie tam, gdzie będzie możliwość potwierdzenia udziału w imprezie. Nie muszą to być wyłącznie starty w zawodach. Mogą to być organizowane wspólne, okazjonalne „treningi”. Jedną z takich propozycji jest uczestnictwo w środowych i sobotnich spotkaniach organizowanych w Osielsku pod nazwą „Biegaj z Dębami”.

      Uczniowie biorący udział w imprezach biegowych będą mogli zbierać kilometry dla swojej klasy, z zastrzeżeniem, że najmniejszą „jednostką” będzie 0,5 kilometra.  Dla przykładu, uczeń startujący w cyklu biegowym City Trail w Myślęcinku na 300 metrów zapisać będzie mógł dla swojej klasy 500 metrów. Ktoś starszy, startujący na dystansie 600m, będzie mógł zaokrąglić „w górę” swoje osiągnięcie i zapisze 1000 metrów, czyli 1 kilometr.

      Z uwagi na różną liczbę uczniów w poszczególnych klasach, wprowadziliśmy „współczynnik”, przez który mnożony będzie klasowy „dobytek” kilometrów. Dzięki temu będzie szansa na wyrównaną rywalizację między klasami. Prowadzić będziemy także statystyki indywidualne. Mamy nadzieję, że w efekcie tego współzawodnictwa, odkryjemy wiele talentów i dorobimy się wielu reprezentantów szkoły w sportach biegowych.

      Do zabawy namawiamy nauczycieli. Wychowawcy będą mogli swoje osiągnięcia dodawać do swojej klasy, a inni nauczyciele dopiszą własne dokonania, wybranej przez siebie, dowolnej klasie.

      Jacek Baumgart

    • 4 urodziny BIEGAJ Z DĘBAMI
     • 4 urodziny BIEGAJ Z DĘBAMI

     • To już 4 urodziny.....

      Serdecznie zapraszamy w sobotę 21 października o godz. 9 na urodzinowy "Bieg z Dębami"

      Tradycyjna trasa, początek u zbiegu ulic Centralnej i Karpackiej. Zapraszamy!!!

      Jacek Baumgart

     • NAUCZYCIEL NA MEDAL - Warto docenić najlepszych!

     • NAUCZYCIEL NA MEDAL | Warto docenić najlepszych! Głosowanie rozpoczęte!

       

       

       

       

      Miło nam poinformować, że aż pięciu nauczycieli z naszej szkoły zostało docenionych i zgłszonych do plebiscytu. Nauczycielami tymi są:

      • Pani Monika Dryja - nauczyciel matematyki
      • Pani Karolina Kulik - nauczyciel j. polskiego
      • Pani Monika Michna - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
      • Pani Renata Polasik - nauczyciel matematyki
      • Pani Halina Murawska - nauczyciel matematyki.

      W celu uzyskania szczegółowych informacji  -  kliknij ten link

    • Maja i Hania - utalentowane tancerki
     • Maja i Hania - utalentowane tancerki

     • Maja Czarnecka i Hania Rydzewska uczennice kl. 3b SP są tancerkami grupy tanecznej Wolf  Kids.  Na swoim koncie mają wiele wspaniałych sukcesów. Wraz z formacją wytańczyły I miejsce na Festiwalu Tańca o Puchar Pomorza i Kujaw w Białych Błotach.

      Następnie pojechały do Wałbrzycha, aby zawalczyć o tytuł Mistrza Polski. I tym razem udało im się stanąć na podium. Zostały wicemistrzyniami w kategorii formacje hip–hop dzieci do lat 11.

      Dziewczęta uczestniczyły też w Krajowych Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu, gdzie również wywalczyły Wicemistrzostwo Polski.

      Dzięki uzyskanym miejscom na podium, grupa Wolf Kids, w której tańczy Maja i Hania, zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy. Grupa osiągnęła kolejny wielki sukces. Zdobyła 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Europy.

      W poniedziałek 16 października dziewczęta wraz z grupą taneczną jadą do stolicy Danii - Kopenhagi  na Mistrzostwa Świata.
       

      Trzymamy kciuki za udany występ i kolejny sukces!

       

      Wychowawczyni kl. 3b

      Małgorzata Ziemińska

    • Drzwi Otwarte
     • Drzwi Otwarte

     • Dnia 17 października 2017 (wtorek), w godz. 18:00-19:00, odbędą się Drzwi Otwarte.

      Spotkanie z nauczycielami: Monika Dryja, Mirosława Kowalczyk, Barbara Lepsza, Anna Wideł  (wycieczka szkolna) przeniesione na 24 października 2017r na godz. 17.00

      Przydział sal:

      drzwi_otwarte_X_2017.pdf

    • Wycieczka do Wadowic
     • Wycieczka do Wadowic

     • 16 października 2017 r. mija 10 rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Maksymilianowie. Z tej okazji w dniach 19 -20 października 2017r. organizowana jest wycieczka do Wadowic. W programie zwiedzanie Wadowic z przewodnikiem ( Plac Jana Pawła II, Bazylika ONMP, dom rodzinny JP II , klasztor o.Karmelitów). Dodatkowa atrakcją będzie wyjazd do Zatoru - Rodzinny park rozrywki "Energylandia" / https://energylandia.pl.

      Program wycieczki:

      19 października 2017r.

      Godz. 7:00 wyjazd do Wadowic , zakwaterowanie,  zwiedzanie Wadowic, obiadokolacja , nocleg

      20 października 2017r.

      • Godz. 08:00 śniadanie  , godz, 9:00 wyjazd do parku rozrywki,"Energylandia" ,obiad
      • Godz. 18:00 Powrót

      Koszt wycieczki 330 zł. Zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie

    • Friendly Mobile- konkurs językowy
     • Friendly Mobile- konkurs językowy

     • Nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych organizują drugą edycję konkursu Friendly Mobile na najlepszą reklamę produktu użytkowego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów, oraz siódmoklasistów szkół podstawowych.
      Waszym zadaniem jest nagranie krótkiego filmu reklamującego produkt użytkowy. Do tego celu użyjcie swojego telefonu. Pamiętajcie jednak- nie wolno Wam pokazywać, ani przedstawiać żadnej znanej marki (musi być zakryta). Bardzo prosimy, zapoznajcie się z regulaminem konkursu. Film musi być nagrany w języku angielskim, ale nie martwcie się, nie tylko treść, ale także forma będzie ważna dla odbiorcy. Wszyscy uczestnicy konkursu będą zaproszeni do uczestnictwa w wielkim przeglądzie filmów reklamowych w naszej szkole, czyli w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

       

      Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody
       

      Serdecznie zapraszamy do świetnej zabawy

      W załączeniu formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz informacje o konkursie.

      Regulamin_konkursu-1.pdf

      Formularz_zgloszeniowy-_Friendly_Mobile.doc

    • Projekt "Leśna skrzynia skarbów - czysto w lesie - czysto w mieście"
     • Projekt "Leśna skrzynia skarbów - czysto w lesie - czysto w mieście"

     • Dzieci z zerówek rozpoczęły kolejną edycję projektu "Leśna skrzynia skarbów-czysto w lesie-czysto w mieście". Patronat medialny "Bliżej przedszkola" oraz zielonalekcja.pl. Program edukacyjny wspierają Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Żołędowo. Patronat honorowy Kujawsko-Pomorski Kurartor Oświaty.
      w ramach Projektu dzieci przez okres dwóch tygodni poszerzają wiedzę o lesie korzystając z materiałów dydaktycznych otrzymanych od organizatorów. Przez cały rok szkolny gromadzą wszelkie prace o tematyce jesiennej oraz ekologicznej, które w czerwcu są eksponowane na wystawie wszystkich szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie. Oprócz tego wyjeżdżają do wybranego nadleśnictwa na ścieżkę edukacyjną.

       

      Aleksandra Lorenz

    • Opłata za obiady za miesiąc październik
     • Opłata za obiady za miesiąc październik

     • Opłata za obiady za miesiąc październik wynosi 72,60.W przypadku odliczeń za miesiąc wrzesień proszę o kontakt z panią intendent 52 3813119 wew.43 .Wpłat należy dokonywać wyłącznie przez konto bankowe od 02 października do 10 -tego października.

      Intendent.

    • PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
     • PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do odwiedzenia biblioteki. Hasłem tegorocznej edycji bibliotekarskiego święta jest: „Książka nas łączy” Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wiele konkursów, wystaw, niespodzianek. Będzie można, między innymi, skosztować słodkości oraz „podarować” książkę bibliotece.

      SZKOŁA PODSTAWOWA - Klasy I - III

      •  „Podaruj książkę bibliotece” (cały miesiąc),
      •  „Słodkie wypożyczenia” (cały miesiąc),
      • konkurs plastyczny  na logo biblioteki szkolnej (na prace czekamy cały miesiąc w bibliotece),
      • „Witajcie w naszej bajce” –  głośne czytanie najmłodszym (cały miesiąc, uczennice z koła bibliotecznego),
      • konkurs plastyczny na najpiękniejsza zakładkę  (wykonane podczas spotkania w bibliotece)

       

      SZKOŁA PODSTAWOWA - Klasy IV - VII

      •  „Podaruj książkę bibliotece” (cały miesiąc),
      •  „Słodkie wypożyczenia” (cały miesiąc),
      • „Randka w ciemno z książką”
      • Konkurs na lapbooka „Książki, które polecam”, (na prace czekamy cały miesiąc w bibliotece),

       

      GIMNAZJUM

      • „Podaruj książkę bibliotece” (cały miesiąc),
      • „Słodkie wypożyczenia” (cały miesiąc),
      • „Randka w ciemno z książką”
      • Konkurs na lapbooka „Książki, które polecam”, (na prace czekamy cały miesiąc Aw bibliotece),

      Nauczyciele bibliotekarze

      Aleksandra Hak

      Joanna Sikorska