• Aktualności

• --------------------------------------------------------------------------------------------

Nasi młodsi pływacy (rocznik 2010 i młodsi) w składzie:

sztafeta dziewcząt (Blanka Frątczak 5c, Aleksandra Karwasz 6a, Urszula Kielczyk 4a,Lena Kuropatwa 6a,Zuzanna Sulkowska 5c, Lena Trzaskowska 4b)

sztafeta chłopców (Artur Abramczyk 6b, Lenart Antonioli 5d, Borys Kołata 6d, Hubert Plecke 6a,Mikołaj Tomasik 6a, Wiktor Trzaskowski 6b)

reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyły się 29 listopada 2022 na pływalni IKAR przy SP65 w Bydgoszczy. Sztafeta chłopców (6x25 m dowolnym) zajęła 8 miejsce na 12 najlepszych drużyn z województwa, a sztafeta dziewcząt 11 miejsce.

Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Mikołaj Tomasik - 6 miejsce - 25 m stylem motylkowym, pozostali zawodnicy oscylowali koło 10 miejsca.

Cztery I miejsca na Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w pływaniu drużynowym (cztery puchary dla naszych drużyn, 10 złotych, 10 srebrnych, 3 brązowe medale)

17.11.2022 roku na pływalni w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Osielsko w pływaniu drużynowym. Zmierzyli się pływacy ze szkół w Maksymilianowie, Żołędowie i Osielsku. Nasze cztery drużyny 6-osobowe zajęły I miejsca i tym samym uzyskały awans do zawodów powiatowych. Kilka dni później 22.11.2022 r.  na pływalni OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2010 i młodsi) oraz  w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008 i 2009). W tych kategoriach o zwycięstwo walczyły cztery nasze drużyny i każda stanęła na najwyższym stopniu podium.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W październiku mieliśmy dwa wydarzenia z akcentem sportowym. Pierwsze miało miejsce w Dniu Patrona Szkoły im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku – czyli 12 października 2022r. Z tej okazji przygotowane zostało dla uczniów wiele ciekawych atrakcji sportowych, połączonych ze spotkaniami z naszymi polskimi olimpijczykami.

Drugie wydarzenie dotyczy areny międzyszkolnej. Mianowicie:

3 października 2022 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008 - 2009). W zawodach wzięło udział 5 drużyn, reprezentujących poszczególne gminy, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

Zwycięsko z rywalizacji wyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim, którzy wygrali trzy mecze i jeden zremisowali (z SP Osielsko) zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu Bydgoskiego oraz prawo występu w ćwierćfinałach wojewódzkich.

Po emocjonujących meczach nasza drużyna zakończyła turniej z dorobkiem 7 punktów, zajmując 3 miejsce.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali barwy naszej szkoły. Spisali się na medal, tym razem brązowy.

Nasza szkoła zagrała w składzie: bramkarz – Grzegorz Bilecki, Czajkowski Adam, Dąbrowski Szymon, Jankowiak Jakub, Kosiedowski Krzysztof, Mazurkiewicz Michał, Russ Filip, Stpiczyński Witold, Wirwicki Filip, Zera Bartosz.

Sztab trenerski: Szymon Markiewicz, Jacek Polacki.