• Profil szkoły

1. Szkoła posiada koncepcję pracy.
          2. Dysponuje nowoczesnymi budynkami z dostępem do basenu, pełnowymiarowej sali gimnastycznej, sali do zajęć ogólnorozwojowych oraz wielofunkcyjnego boiska sportowego.
          3. Nauka odbywa się w 30 salach lekcyjnych w tym dwóch pracowniach komputerowych oraz pracowni: muzycznej, przyrodniczej, językowej, matematycznych, języka polskiego wyposażonych w multimedia.
          4. Szkoła jest bezpieczna. Uczniowie znają obowiązujące zasady zachowania w szkole i z reguły je przestrzegają.
          5. W szkole przy analizie osiągnięć uwzględnia się możliwości rozwojowe uczniów. Nauczyciele pracują zarówno z uczniami mającymi trudności w nauce jak i z uczniami zdolnymi.
          6. Szkoła oferuje uczniom szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych: przedmiotowych, kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych, konkursów, zajęć przygotowujących do konkursów wewnętrznych i zewnętrznych.
          7. Wyniki uczniów na sprawdzianach zewnętrznych lokują się najczęściej w staninie wyżej średnim i wysokim.
          8. Dzieci uczestniczyły w zajęciach wspierających rozwój ucznia w ramach projektów unijnych: „Młodzież przyszłością powiatu bydgoskiego”, ,,Przygoda z wiedzą”, „Wespół w zespół matematyka bez granic”, „Za rękę z Einsteinem”. Obecnie biorą udział w programach: „Dzieciaki do rakiet”, „#Super Koderzy”, „Mega Misja”, „Zaprogramuj swoją przyszłość”.
          9. Co roku uczniowie szkoły zostają laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
          10. Uczniowie odnoszą sukcesy sportowe na szczeblu powiatu, województwa i kraju w pływaniu i baseballu.
          11. Bieżące wydarzenia szkolne publikowane są w gazetce „Szkolnym okiem” redagowanej przez uczniów, na stronie internetowej szkoły, na łamach lokalnej prasy oraz utrwalane w kronice szkolnej.