Zobacz:

Profil szkoły

Zespół Szkół w Osielsku powstał na mocy Uchwały Rady Gminy w Osielsku, w 1999 roku. W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:
  • Przedszkole - oddziały 5-godzinne;
  • Szkoła Podstawowa w Osielsku;
  • Gimnazjum nr 2 w Osielsku.
Szkoła Podstawowa w Osielsku i Gimnazjum nr 2 w Osielsku są szkołami obwodowymi. Obwód tych szkół obejmuje następujące wsie Gminy Osielsko:
  • Osielsko;
  • Myślęcinek (bez ulic o nazwach ptasich);
  • Czarnówczyn;
  • Jarużyn;
  • Niwy;
  • Wilcze.
Dzień 12.02.2008r. był dniem, który na długo pozostanie w pamięci uczniów Zespołu Szkół w Osielsku. To właśnie tego dnia rozpoczęły się zajęcia w nowym budynku gimnazjum. Do dyspozycji uczniów oddanych zostało 9 sal lekcyjnych, każda przygotowana na przyjęcie 28 gimnazjalistów. Sale zostały umeblowane w zależności od ich przeznaczenia, tak aby z założenia tworzyły pracownie przedmiotowe. W wyniku czego powstała wydzielona pracownia fizyczno – chemiczna oraz językowa. W najbliższych dniach wyposażona zostanie pracownia informatyczna. Do przestronnych pomieszczeń w nowym gmachu przeniesiono świetlicę, stołówkę oraz bibliotekę z wydzieloną czytelnią oraz czytelnią multimedialną wyposażoną w komputery zakupione z EFS. Cały gmach przygotowany jest na podjęcie nauki przez uczniów niepełnosprawnych. Zmiany nie ominęły również starego budynku szkoły. Klasy 0-III wzbogaciły się o trzy sale lekcyjne. Wygospodarowane zostało miejsce na utworzenie dwóch szatni, oddzielnie dla klas I-III i IV-VI. Znalazło się też pomieszczenie na prowadzenie zajęć przez logopedę. Te wszystkie zmiany mają ogromny wpływ na higienę pracy uczniów. Skrócony został przede wszystkim czas pracy. Obecnie wszystkie zajęcia kończą się o godz. 15:25 czyli po 8 godz. lekcyjnej. Wydłużone zostały przerwy do 10 min. a obiadowe do 20 min. Wydawanych jest ok. 200 posiłków przygotowywanych we własnej kuchni. Pewne utrudnienie stanowi jeszcze brak łącznika między dwoma budynkami ale myślimy, że problem ten zniknie po wybudowaniu basenu.
Obecnie w 24 oddziałach zespołu uczy się 600 uczniów.

• Zespół Szkół w Osielsku
    ul. Centralna 7