• Turniej Tymbark

W dniu 12 kwietnia 2024 odbył się Turniej Tymbark na obiekcie sportowym Gwiazda Bydgoszcz. Naszą Szkołę Podstawową Osielsko im. Polskich Olimpijczyków reprezentowało 5 drużyn. Turniej, był na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali Szkołę, pokazując ducha sportowej rywalizacji, ambicję i zaangażowanie . Możemy być dumni z postawy naszych uczniów, gdyż do 4 najlepszych drużyn walczących o Finał awans otrzymały 2 drużyny. Mogliśmy mieć w walce o finał 3 drużyny, ale w trzecim awansie pomimo równej ilości punktów z Szkołą Podstawową Białe Błota, decydowała różnica strzelonych goli. Uważam, iż nie mając żadnej klasy sportowej o profilu piłkarskim, dokonaliśmy gigantycznego sukcesu.

• Żywa lekcja fotografii – spotkanie z panią Agatą Jędraszczak

Na lekcji plastyki klasy 7 mogły gościć artystkę naszego regionu. Swoją pasją podzieliła się z nami pani Agata Jędraszczak, foodstylistka, autorka książki „Dieta Agaty” oraz blogerka kulinarna.

W niezwykle ciekawy i efektowny sposób przedstawiła uczniom tajniki pracy stylisty jedzenia połączone z zajęciem fotografa kulinarnego. Uczniowie dowiedzieli się, jakiego użyć światła, dekoracji , jak zrobić tło, żeby wykonać apetyczne zdjęcie jedzenia. Chętni skorzystali z warsztatów przygotowanych przez panią Agatę. Pod jej czujnym okiem wykonywali swoje pierwsze fotografie kulinarne.

Piątek 19.04.2024